חמישה סרטים מומלצים לילדכם

מה הילדים אוהבים לעשות? מהו העיסוק שלא משנה באיזו שעה במהלך היום מדובר, באיזה מצב רוח נמצא הילד ובאיזה מקום אתם נמצאים פיזית, יספק את התעסוקה והעניין? כמובן שאנחנו מדברים על צפייה בסרט.

מאת: מערכת ילדים פלוס | 19.03.2014

סרטי הילדים מציעים לקטנים העשרת עולם הילדות, הם מלמדים אותם מוסר השכל ומסייעים לקטנים להכיר את החיים טוב יותר.
סרטי ילדים חדישים בתלת מימד או כאלה שמשלבים בין אנימציה לבין סרט רגיל, מבטיחים גם חוויית בידור מהנה בנוסף לערך המוסף שהם מכילים. סרטי הרפתקאות, סרטים קלאסיים, סרטים שגם מבוגרים יתחברו אליהם או סרטים תמימים שמנעימים את הפנאי, קבלו המלצה ל-5 סרטי ילדים שהילד שלכם ישמח לראות (ואנו בטוחים שגם אתם).


סרטי ילדים1. הערך המוסף - "אמיצה"
אחד ההיבטים החשובים בסרטי הילדים הוא הערך המוסף שהם מעניקים לילד. זה יכול להיות ערך מוסף בנוגע ליושר או  אומץ או ערך מוסף הקשור לכיבוד המבוגרים או האמונה בייחודיות שלך. בסרטי הילדים החדשים משקיעים מאמצים רבים על מנת להבליט את הערכיות שלהם ולספק לצופה הצעיר כלים חשובים להתפתחות. הסרט "אמיצה" למשל, מעביר מסר ברור של חשיבות האומץ והתעוזה האישית בחיים וחשיבות האמונה בייחודיות האישית שלך.

2. הצחוק ופיתוח הדמיון - "פיטר פן"
מעבר לחשיבותו של הערך המוסף, סרטי הילדים צריכים גם להצחיק את הילד ולפתח את הדמיון שלו. קחו למשל את הקלאסיקה, סרט "פיטר פן" שנשאר רלוונטי כבר לא מעט דורות. הסרט מכניס את הילד לעולם הדמיון והפנטזיה והוא גם משעשע ומצחיק. אין ילד שלאחר הצפייה בסרט זה לא ירצה לבקר בעולמו הקסום של פיטר פן.

3. הקלאסיקה - "אליס בארץ הפלאות"
סרטים קלאסיים הם אל זמניים ודורות רבים של ילדים גדלים עליהם, מה שבין השאר מסמל את העובדה הפשוטה שהם טובים לכל הילדים וגם לילדים שלכם. הסרט "אליס בארץ הפלאות", בין אם הוא מצויר או מבוים, בין אם הוא מציג את הסיפור המקורי או כולל שינויים בעלילה, מהווה את אחת מאבני הדרך בילדות של כולנו. מסיבה זו כדאי שגם הילדים שלנו יחוו את סרט ההרפתקאות המיוחד הזה בעל משל ונמשל על עולמם של המבוגרים.

4. העשרת חוויית הילדות - "בולט"
טלוויזיה מאפשרת העשרת עולם הילדות באמצעות תכנים דמיוניים. הסרט "בולט" המספר על כלב שחקן ועל הרפתקאותיו, יאפשר לילד להיכנס לעולם חוויתי קסום שבו לכלב יש כוחות על (או כך הוא לפחות מאמין) ובאמצעות הדמות המצוירת הזו הילד גם ילמד לא מעט ערך מוסף.

5. שילוב בין עולם האנימציה לעולם הסרטים - "גארפילד"

הסרטים האהובים ביותר על הילדים הם ללא ספק סרטים שמשלבים בין עולם האנימציה לסרטים מבוימים עם שחקנים חיים. סדרת סרטי "גארפילד" למשל, מציגים חתול מצויר שחי בעולם האמיתי. חווית הצפייה של הילד בסרט מסוג זה, תאפשר לו להיכנס לעולם הדמיוני הקסום, שהנו חלק מכל חוויית ילדות, עולם שבו המצויר פוגש את המציאות.


נכון שאנו ההורים לא אוהבים שילדינו יושבים שעות רבות מול מסך הטלוויזיה. אך עלינו לזכור שקשה למנוע את החשיפה של הקטנים שלנו למסך, ולפיכך חשוב שנהיה שם כדי להגביל את שעות הצפייה ואת תוכן הסרטים/התוכניות בהם הם צופים. אם נדע לבחור תכנים מתאימים, הילדים גם יוכלו ליהנות מחווית הצפייה וגם יוכלו ללמוד דברים חדשים על עצמם ו/או על העולם בו הם חיים.

כמובן שתמיד לאחר צפייה בסרט, כדאי לשוחח עם הילדים בקצרה על המסר שלו ולקשר את הסרט לחייהם. תתפלאו לגלות שזו דרך מצויינת לצאת עם תובנות חדשות.
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר