טעויות נפוצות בשאיבת חלב אם

אימהות לא תמיד יכולות להניק את התינוק בכל עת שבה הוא רעב וזקוק לחלב. אלה הטעויות הנפוצות בשאיבת חלב אם וגם - מה עדיף לעשות.

מאת: מערכת ילדים פלוס | 31.12.2020

אימהות לא תמיד יכולות להניק את התינוק בכל עת שבה הוא רעב וזקוק לחלב. מסיבה זו, נשים רבות נוהגות לשאוב חלב אם על מנת שתהיה אספקת חלב. כך תמיד ישנו חלב זמין, גם כשהן בעבודה או כאשר בן הזוג רוצה גם הוא להאכיל את התינוק. שאיבה, שלא כמו הנקה, איננה פעולה כל כך אינסטינקטיבית וטבעית ולכן עלולות להתרחש טעויות. אלה הטעויות הנפוצות בשאיבת חלב אם וגם - מה עדיף לעשות.  

בחרי את שעת השאיבה הנכונה בשבילך
חלב אם מעניק לתינוק יונק את כל הדרוש לו לשם התפתחות ובריאות בחודשי החיים הראשונים. ההמלצה של מיטב ארגוני הבריאות והרופאים היא להאכיל את התינוק בחלב אם כמקור בלעדי למזון לשישה חודשים לפחוות. אם את מרגישה ששאיבה הופכת למטלה מתישה, ככל הנראה את לא שואבת בשעות הנכונות בשבילך. ישנן מדריכות הנקה שמסבירות שלרוב הנשים עדיף לשאוב בבוקר. אלה השעות שבהן השדיים מלאים בחלב. אבל אם שעות הבוקר אצלך מאוד עמוסות ומתישות, עדיף לשאוב בשעות אחרות, שבהן את רגועה ונינוחה יותר. 

שאיבת חלב אם

אפשר לעודד את השדיים להפיק חלב בקלות 
טעות נפוצה היא לגשת לעניין השאיבה כאל "משימה" מכאנית. אמנם זו לא הנקה ואין בכך את האינטימיות של ההנקה, אבל יש פתרון די טוב. על מנת לסייע לגוף לדמות את פעולת ההנקה וגם לאפשר לחלב להישאב בקלות וליהנות מתחושה יותר נוחה, השתמשי בשיטות הבאות. שבי בנינוחות וחשבי על תינוקך. יכול מאוד לעזור להצטייד בבגד הספוג בריחו של התינוק. הרחת הניחוח המיוחד של התינוק יקל מאוד על השאיבה וישפר את הרגשתך. 

חבל לשאוב רק בצד אחד
אמנם הנקה של תינוק איננה נעשית בצורה סימולטנית בשני השדיים, אך אין בעיה לבצע שאיבה במקביל. טעות נפוצה היא לשאוב חלב אך ורק משד אחד. ניתן לקצר מאוד את כל התהליך הזה על ידי שאיבה דו צדדית. לצורך כך אפשר להצטייד עם משאבה דו צדדית. אם את גם שואבת וגם מיניקה, תוכלו בחלק מההנקות לפעול כך: בעוד התינוק יונק משד אחד, שואבים מן השד השני. פעולת ההנקה ידועה כמעודדת הפקת חלב כך שיש בזה למעשה רווח כפול. 

הכירי את חזיית השאיבה 
אימהות טריות רבות סבורות שבשעת השאיבה צריך לשבת בסבלנות ולהמתין לסיום השאיבה. ישיבה בחוסר מעש (מלבד השאיבה) עלולה ליצור עם הזמן תסכול. באמצעות שימוש בחזיית שאיבה אפשר באותו הזמן לעשות משימות שונות או לעביר את הזמן בצורה יותר נעימה. כאשר משתמשים בחזייה המתאימה אפשר תוך כדי השאיבה לקרוא ספר או לענות למיילים, לאכול ארוחה קלה ואפילו להשתעשע עם התינוק וכדומה. 

כאימהות טריות, צעירות יותר או צעירות פחות, יש לכן בוודאי עוד הרבה שאלות. לכל השאלות והתשובות לחצו כאן>>>
 
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר