על קריירה וגידול ילדים

לנהל קריירה במאה העשרים ואחת לא עניין של מה בכך. מצד אחד מקומות העבודה של היום תובעניים מאוד, מצד שני קיימים גם המודעות והרצון שלכם להיות הורים טובים, כאלו שמחוברים לילדים שלכם. אז איך מצליחים לאזן בין השניים? במאמר שלפניכם נביא לכם כמה רעיונות וטיפים לניהול קריירה בזמן גידול הילדים.

מאת: מערכת ילדים פלוס | 24.06.2012


הפתרון האידיאלי מבחינתכם הוא פשוט למצוא מקום עבודה שמאפשר לכם גמישות גדולה, כזאת שנותנת לכם את ההזדמנות לאזן באופן אופטימלי בין הורות לקריירה. המודעות שגדלה לחשיבות של ההורות עבורכם, מחלחלת למקומות העבודה של העולם המודרני בו אנו חיים, בייחוד כאשר מדובר על מקומות עבודה בהם כוח האדם הוא המשאב העיקרי של הארגון.

ישנם מקומות כדוגמת "אינטל", המאפשרים לעובדים שלהם לעבוד יום בשבוע מהבית. מעבר לכך גם בארגונים יותר מסורתיים, אבל כאלו שמטמיעים ערכים של אחריות תאגידית, תוכלו למצוא אוזן קשבת לצרכי הקריירה שלכם בהיבט של ההורות. לא תמיד קל למצוא את העבודה שתתאים בדיוק לצרכים שלכם בהיבט של גידול הילדים, אבל אנחנו חייבים לציין שמיום ליום תוכלו למצוא יותר ויותר ארגונים שיתחשבו בכם.


זמן משאב יקר ערך – נהלו אותו בהתאם
כל מומחה בתחום אימון או
ייעוץ קריירה יאמר לכם את אותו הדבר: אחד המשאבים הכי חשובים שעומדים לרשותכם הוא הזמן. ביממה עשרים וארבע שעות. תתפלאו לגלות כמה אפשר לנצל אותה יותר טוב אם רק מנהלים אותה בדיוק כמו שאתם מנהלים עובדים או משימות בעבודה. תחשבו כמה זמן אתם שורפים על פוליטיקה פנים ארגונית, רכילות, מיילים מיותרים. לפני שאתם מתחילים את היום שלכם רשמו לעצמכם בדיוק מה אתם צריכים לעשות.

ברמה של המשימות הכי קטנות, תגדירו לכל משימה זמן מדויק.. בעולם של היום ישנם סביבכם הרבה מאוד רעשים שאתם חייבים לנטרל כדי לעמוד ביעדים המוצבים לפניכם. ללא ספק משימה מורכבת וסיזיפית אבל אפשרית וחיונית. בעת רשימות והצבת יעדים, קחו בחשבון גם את המשפחה. אם אתם צריכים לצאת מהעבודה בשעה 14:00 כדי לאסוף את הילדים, תכננו את היום בהתאם והקציבו זמן קצר יותר לכל משימה.

אם תורכם להכין את ארוחת הערב היום, דאגו להקציב זמנים למשימות,  כך שתוכלו לצאת בשעה סבירה מהעבודה בלי הלחץ האטומי של 'האם הספקתי הכול'?

על קריירה וגידול ילדים


גבולות מדויקים בכול הנוגע לזמן איכות עם הילדים
אחד הדברים הכי חשובים (אם לא החשוב ביותר) הוא זמן האיכות עם ילדיכם. ביום יום שלכם אתם מתנהלים ממשימה למשימה כאשר חלק גדול מהן , בלתי צפויות וחסרות כל תכנון. על מה הכי קל לוותר במצבים האלו? מן הסתם על זמן האיכות – זה שיש בו רק כיף – ארוחת ערב משפחתית, טיול קצר בפארק עם הילדים ועוד מיני תענוגות קטנים ופשוטים שהופכים את החיים שלכם ושל ילדיכם נעימים לנעימים יותר.

הקפידו להגדיר זמן שבועי קצוב לתענוגות האלו עם הילדים שלכם. כבו את הניידים שלכם כאשר אתם שם. סביר להניח שהעולם ימשיך לעמוד על תילו גם אחרי השעתיים היומיות האלו.


ניתן לבנות קריירה שמתבססת על כמה עבודות חלקיות במקביל
אחד המושגים החדשים שהולכים ותופסים תאוצה בהקשר של קריירה במאה העשרים ואחת הוא portfolio workers – הכוונה היא לעובדים שמנהלים קריירה המורכבת ממספר עבודות. מעין כמה חלקי משרה שבונים אחת שלמה. היתרון של התנהלות שכזאת טמונה בגמישות שהיא חלק בלתי נפרד ממנה. תנאי היסוד הבולטים הם רב גוניות של כישורי עבודה וגם הנכונות לעבוד באופן עצמאי.

קחו לדוגמא עו"ד שעוסק בפרקטיקה מהבית בנוסף להוראה על בסיס משרה חלקית, ובסופי השבוע כותב תוכן לאתרי אינטרנט. יש משהו מאוד נכון בניהול מעין זה של הקריירה שלכם, בפרט כשמדובר על הרצון שלכם להקדיש זמן איכות מרבי לילדיכם. אחד הרכיבים הבולטים בניהול של קריירה מסוג זה הוא ניהול של העבודה ממשרד ביתי. זה לא מעשה פשוט, אך ישנן
חברות כח אדם רבות שבשמחה תענקנה לכם ייעוץ כיצד לפצוח במסע הזה.

 

השתמשו בצורה מושכלת בכל האמצעים הטכנולוגיים שעומדים לרשותכם
אתם מוקפים באמצעים טכנולוגיים שונים. מחשב נייח, מחשב נייד, טאבלט, סמארטפון. לכל המוצרים האלו שני פנים. מצד אחד הם בהחלט יכולים להיות עוד רכיבי רעש שגוררים אתכם לשעה נוספת של בזבוז זמן על משחקים כאלו ואחרים. מאידך בניצול נכון מדובר על מוצרים שיכולים לסייע לכם לנהל את עצמכם באופן האופטימלי.

מתוכנות הניווט שמקצרות לכם את הפקקים, דרך תוכנות המייל השונות, יומן פגישות ועוד. כשמדובר על ניצול מיטבי של הטכנולוגיה העכשווית בהיבט של קריירה והורות, כדאי שיהיו לכם כל האמצעים שמאפשרים לכם לנהל את הזמן הקצוב שלכם באופן מיטבי. אנו מציעים לכם לעצור לרגע ולחשוב אילו תוכנות ואפליקציות תרצו שתהיינה לכם בכל המכשירים ואח"כ חפשו ותורידו אותן.


לסיכום
אין כל ספק כי זהו אתגר אמיתי למצוא את האיזון המדויק שבין קריירה מספקת ומהנה, והורות שבה ילדכם מרגישים שיש להם מקום מרכזי בחייכם.
מאידך המודעות הגבוהה והכלים השונים שעומדים לרשותכם, יכולים לסייע לכם להגיע לנקודת האיזון הנכספת.

תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר