נלחמים בסטטיסטיקה ומתחילים לדבר

הידעתם שעל פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, אחוז הגירושין בישראל עומד על 26% שהם כמעט אחד מכל שלושה זוגות? הידעתם ששיעור הגירושין בישראל עומד בממוצע על 1.7 איש לכל 1,000 נפש?

מאת: מערכת ילדים פלוס | 31.05.2015

עם כאלו עובדות ונתונים, זה הזמן להפסיק לטאטא את הלכלוך הזוגי מתחת לפני השטח ולהתחיל לדבר עם בן/ת הזוג על כל מה שמעכב, מפריע, מציק ומטריד אתכם במערכת הזוגית בה אתם מעורבים. במהלך השורות הבאות ריכזנו עבורכם מספר טיפים ועצות אשר יסייעו גם לכם לעורר את האהבה והתשוקה ההדדית שקצת כבתה במהלך שנות הנישואין. 


גירושים בישראללנו זה לא יקרה- האומנם? 
תשאלו כל חתן וכלה הניצבים תחת כנפי החופה בנוגע להסתברות הסטטיסטית (העומדת על 1 מתוך 3 זוגות) שהם עלולים למצוא את עצמם מעורבים בהליך גירושין בתוך מספר שנים, וגם אתם תקבלו את התשובה המפתיעה והמקורית: לנו זה לא יקרה... בניגוד לדעה הרווחת בקרב חתנים וכלות ביום חתונתם, הרי שכל זוג הנשוי זה לזו מספר שנים יודע כי חיי הנישואין אינם גן של שושנים ושעליהם לפעול כיחידה אחת למען הצלחת המערכת בה הם מעורבים. על מנת שגם אתם תוכלו ליהנות מחיי זוגיות פוריים, מהנים, מצמיחים ובעיקר מלאים בכבוד הדדי ואמון, אנו ממליצים לכל אחד ואחד מהזוגות שביניכם ליישם את הפעולות הבאות כחלק משמירה על גחלת הנישואין, האהבה, המשיכה והתשוקה ההדדית לאורך זמן. 

  • צאו לדייט זוגי קבוע עם בן/בת הזוג- בתחילת חיי הנישואין (עוד טרם הופעת הילדים) לבני הזוג יש המון מרחב מחייה אישי וזוגי. עם השנים ובעיקר לאחר הופעת הילד הראשון במשפחה, זמן האיכות המשותף לכם הולך ופוחת, וכפועל יוצא מכך נוצר (באופן טבעי) ריחוק מנטאלי בין בני הזוג. על מנת לשנות את התפיסה לפיה בני זוג נשואים+ ילדים אינם מבלים יחדיו כזוג, הקפידו לצאת לדייט זוגי קבוע עם בן/בת הזוג. הקפידו לבחור יום ושעות קבועות לצורך העניין ופנו את מלוא הזמן העומד לרשותכם לצורך כך. 
  • טיפול זוגי זאת לא מילה גסה- במידה וגם מערכת היחסים הזוגית שלכם מצויה במשבר מתמשך, ואם גם לכם חשוב "להילחם" למען הצלת המערכת הזוגית, אל תהססו לפנות לשירותיהם של אנשי מקצוע לצורך טיפול במסגרתו תוכלו לקבל כלים מקצועיים המותאמים למאפייני האישיות של כל אחד ואחת מכם. אל לכם להתבייש בכך שאתם הולכים לטיפול. ראו זאת כהזדמנות להציף את כל הבעיות שעולות בזוגיות ולפתור אותן ביחד. 
  • פרגנו אחד לשני כמה שיותר ועל כל מה שרק אפשר- אמרה ידועה טוענת כי רק כאשר אנו מאבדים משהו אנו יודעים להעריך אותו. על מנת להימנע מגילוי הערכה שכבר מאוחר מדי, הקפידו לפרגן לבן/בת הזוג על כל מה שרק אפשר. באותה מידה אל תהססו להשמיע דברי ביקורת, אך הקפידו שהם יאמרו מתוך כוונת צמיחה משותפת ולא ממקום של הרס עצמי. 

לסיכום, ישנם לא מעט רעיונות וכלים מקצועיים אשר יסייעו גם לכם להציל את חיי הנישואין ולשמור על הקיים. אך מעבר לכל הרעיונות וההצעות השונות בנוגע להצלת חיי הנישואין, האלמנט המרכזי ביותר בהצלחת חיי הנישואין שלכם הוא הרצון המשותף בכך והאמון ההדדי בתהליך! 

 
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר