יוצאים לחופשה עם הילדים

תכנון חופשה מהנה ובטוחה עם הילדים.

מאת: מערכת ילדים פלוס | 07.08.2011

זה נהדר לצאת לחופשה עם הילדים, גם אם יש כאלו שרואים בזה כאב ראש לא קטן. יש לא מעט דברים שטיול משפחתי יכול ללמד אתכם על ילדיכם ובנוסף ניתן ליצור חיבור טוב יותר בין כל בני המשפחה.

 

נתחיל מנושאי הזהירות ונוחות – הדברים הראשונים שעלינו להיערך אליהם בצורה הטובה ביותר הם הביטחון והנוחות של כל בני המשפחה ובמיוחד הילדים.

 

אם מדובר בטיול לחו"ל - כל עניין ביטוחי הנסיעות חייב להיות סגור עם תשומת לב מלאה לצרכיו המיוחדים של אחד הילדים (אם יש צורך בכך). כדאי לעשות צ'ק אין מהבית. מי שבכל זאת נזקק לשירותי הדלפקים של שדה התעופה יכול לברר האם משפחה עם ילדים קטנים זכאית שלא לעמוד בתור אלא לקבל קדימות בשירות זה (זה מקובל).

 

הגיעו מוקדם לשדה התעופה, אך תכננו את העברת הזמן עם הילדים בצורה הנוחה ביותר. הסבירו לילדים מראש את כללי נמל התעופה הנוקשים בכדי למנוע מהם מתחים ולחצים מיותרים. לפני העלייה למטוס קחו אותם לשירותים או החליפו להם טיטול. תנו להם גם לאכול משהו מאחר ולא תמיד הם יסתדרו עם האוכל במטוס.

 

בררו עם המלון שבו אתם עומדים לשהות האם הוא מספק שירותים כמו עריסות או ציוד דומה לתינוקות שיכול להקל על השהייה. תרופות ועזרה ראשונה חשובות לכל מקום שאליו אתם הולכים. בדקו האם עדיף לכם חדר אחד עם הילדים או שני חדרים שונים. הכינו את הילדים הקטנים לזמני הארוחות בבית המלון בכדי שיבינו עד כמה שניתן את המשמעות ואת הצורך בהמתנה.

 


אם מדובר בטיול בארץ
– אל תשכחו את גיל הילדים שלכם ואת המגבלות הטבעיות השונות שלהם, כך שלא כל מסלול הליכה חייב להיות "אקסטרימי" ומייגע. חפשו נקודות בקרה של קק"ל אם אתם מטיילים לבד (קחו למשל את שביל ישראל כדוגמא). בדקו האם יש מתקני החתלה במלון.

אל תשכחו קרם הגנה ולבוש מתאים למקומות חמים או קרים.
בדקו אם לנסוע ברכב לאילת או לטוס. הכול בהתאם "לסבילות" הנוסעים הקטנטנים שלכם. אם תוכלו צרפו משפחה נוספת עם ילדים בגילאים דומים לשלכם, זה יקל עליכם עם ילדיכם. מנשא לתינוק יעזור רבות להתנהלות עם הפעוט/ה.

 

תקציב וחסכון

טיולים יכולים להיות "בור בלי תחתית" ולגרום לכם להוצאות מכבידות. חשוב לשלב הנאה רבה עם תקציב סביר. התכנון המוקפד והמדויק יעניק לכם ביטחון תקציבי שבו גם חריגות מסוימות לא תעמסנה עליכם יותר מדי ולא תמנענה את מימוש כל הבילויים שתכננתם.

 

לפני טיול ארוך מומלץ מאוד לשבת עם הילדים ולהסביר להם את כובד משקלו של התקציב בכדי שיידעו כי לא לכל פארק ניתן להיכנס ולא כל אטרקציה תהיה ברת מימוש. חשוב גם לבקש מהם לחסוך כסף כיס לטיול בכדי להגדיל את הסכום שאותו אתם תתנו להם, בניסיון ליצור תקציב משלהם לרכישות גימיקים, מתנות, ושאר פריטים שיעניינו אותם במקומות הטיול השונים.

 

יש להזהיר אותם מ"מלכודות" המלון ומ"מלכודות התיירים" השונות. כל פריט שיוצא מהמיני בר יחויב כשתעזבו את המלון והחיוב יהיה מופרז לעומת מחירו של אותו פריט בחנות רגילה. בכל העולם נהוג למשוך תיירים לאטרקציות יקרות שבסופו של דבר לא היו כל כך מלהיבות או שלעתים אף ניתן היה ליהנות מהן או להגיע אליהן בעצמכם. בדקו אלו אטרקציות כלולות במחיר המלון.

 

תכנון מסלולים, אטרקציות, ופעילויות

קחו כל מה שצריך בכדי להעביר את זמן הנסיעות או הטיסות בצורה הקלה ביותר. כדאי שהילדים ייקחו איתם משחקים, MP3,DVD  נייד (אלא אם כן יש ברכב). גם בטיול מאורגן לחו"ל יש ימים חופשיים לטיול עצמאי, כך שחשוב לתכנן מה עושים בהם במסגרת התקציב שאתם מתכננים לכם ובהתאם למקומות בילוי שיתאימו לילדים כמובן.

 

מומלץ להיכנס לאתרי אינטרנט שבהם מטיילים מספרים או ממליצים על מסלולים ודרכים ליהנות בצורה מקסימאלית ולעתים גם זולה הרבה יותר. לדוגמה, מי שמכיר את כיכר קטלוניה בברצלונה, ששם מאכילים מאות יונים, כדאי שיידע כי קניה של אוכל ליונים מחנויות שנמצאות בשדרת הראמבלאס הסמוכה תהיה זולה הרבה יותר מקניה מהרוכלים שמסתובבים בכיכר.

 

באתרי המפות השונים באינטרנט ניתן להמחיש מעט יותר את האטרקטיביות של מקומות מסוימים ולקבל החלטה לגבי יעדי הטיול בצורה טובה יותר. הגיעו להחלטה דמוקרטית של כל בני המשפחה בקשר ליעד ולמסלולי הטיול בכדי שכולם באמת יוכלו ליהנות.


תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר