טיסה עם ילדים

הורים רבים דוחים טיסות, אפילו טיסות קצרות עם ילדים למשך שנים, זאת משום שהם חוששים מההתמודדות של הטיסה, אבל בפועל, אפילו תינוקות בני כמה חודשים בלבד יכולים לטוס בלי שום בעיה.

מאת: מערכת ילדים פלוס | 30.06.2014

טיסות הפכו כבר מזמן לחלק בלתי נפרד מהחיים שלנו, ואנחנו מרבים לטוס חדשות לבקרים לחופשות חטופות או ארוכות, בענייני עבודה, לביקורים משפחתיים או מכל סיבה אחרת.

עם הגעתם של ילדים לחיינו הרבה דברים משתנים, ומתחילים ליישר קו עם המציאות החדשה. יש הרבה תוכניות שאנחנו מזיזים ומשנים ואף מפסיקים עמם לחלוטין, בכדי לפנות מקום לדבר המופלא והחשוב באמת שנכנס לנו לחיים, אבל בפועל הורים טריים עושים הרבה יותר הקרבות ממה שנדרש באמת.

אחת הגזרות שיותר נפגעות, היא הזמן הפרטי של ההורים. יותר מדוחק הזמן, הגורם המרכזי להקרבת הפנאי הפרטי הוא נקיפות המצפון. אבל האם זה הכרחי? לא רק שלא, זה אף פוגע- בכם ובילדים.

לטוס עם הילדים


צאו לחופשה
תשקיעו בעצמכם, זה לא אגואיסטי, זה שירות שאתם מעניקים לילד שלכם. ילד להורים מאושרים ומסופקים, יגדל להיות מבוגר מאושר ומסופק. ילד להורים שחוסכים מעצמם, ששמים את עצמם במקום האחרון, ושלא מקדישים מספיק זמן לאושר והסיפוק שלהם, יגדל להיות מבוגר כזה בדיוק בעצמו.

בכל מה שנוגע לחופש- הכל הרבה יותר קל. למרות שחשוב מאד לצאת לחופשות לבד מדי פעם, ללא הילדים, חופשות משפחתיות עם הילדים זאת הזדמנות נהדרת לכולם לצאת מהשגרה וליהנות.

טיסות קצרות הן הבחירה המועדפת לחופשה או נסיעה עם הילדים, וכן מגוון היעדים- בארץ ובחו"ל הוא עשיר ומגוון במיוחד. זו הזדמנות מושלמת להעניק לעצמכם כמה ימים של ניתוק מהשגרה, הזדמנות להעניק לילדים חופשה במקום חדש וכייפי, והזדמנות לכולם ביחד לבלות קצת זמן איכות כמו שצריך.


הורים רבים דוחים טיסות, אפילו טיסות קצרות עם ילדים למשך שנים, זאת משום שהם חוששים מההתמודדות של הטיסה, אבל בפועל, אפילו תינוקות בני כמה חודשים בלבד יכולים לטוס בלי שום בעיה.


ריכזנו לכם כמה נקודות שתסייענה לעבור את הטיסה עם הילדים בהנאה:
  • שמרו על האוזניים. בהמראות ונחיתות חשוב להקפיד לשמור על האוזניים של הילדים שחשופים יותר לשינויי הלחץ ופגיעים יותר מולם. מוצץ או סוכריות מציצה בהמראה ונחיתה יעניקו את ההגנה הנדרשת.
  • הגיעו מצויידים לטיסה. לצד מזון ומשקאות הביאו עמכם פתרונות בידור. כלי ציור, משטחי ציור או דפים, משחקים, ואל תמנעו מהגאדג'טים. ילדים אוהבים טכנולוגיה והורים אוהבים פחות את מערכת היחסים הזאת. בפועל, כל עוד לא נעשה בה שימוש לרעה, אין כל רע מהחיבור האינטואיטיבי של ילדים קטנים למכשירי טכנולוגיה שונים. אם זה יעזור לכם לעבור טיסות קצרות בשלום, אל תלחמו בזה.
  • הכינו את חברת התעופה מראש. בידקו מה המדיניות שלה לגבי ילדים. וודאו שאתם מקבלים מקומות טובים על המטוס, ותמיד כדאי לבחור את השורה הראשונה או האחרונה, בכדי שיהיה יותר מרחב לתנועה, גם עבור הילדים וגם עבורכם.
  • הכנה לילדים היא תמיד דבר טוב. כדאי לערוך שיחה מקדימה על הילדים ולהכינם לטיסה (כמובן אם הם בגיל המתאים). מומלץ לספר להם כמה זמן לערך תיארך הטיסה, וכיצד הם יוכלו להעסיק את עצמם. אפשר לבקש מהם לבחור צעצוע/ משחק אהוב ולקחת אותו איתם למטוס, אך כדאי לשים לב שזה לא יהיה צעצוע מרעיש מדי שיפריע לנוסעים האחרים במטוס.
  • תצפית מחלון המטוס. אם הילד יושב ליד החלון, אפשר לתת לו דף ולבקש ממנו לצייר את הנוף שהוא רואה מהחלון בזמן ההמראה, במהלך הטיסה ובזמן  הנחיתה.
  • שעשועי לשון. ילדים גדולים יותר יכולים להעסיק את עצמם עם חוברת שעשועים כמו: תפזורת, סודוקו, תשבץ וכו'.
  • קריאה מועילה. כשיש כ"כ הרבה זמן פנוי ומחפשים פעילות שקטה, קריאה יכולה להיות פתרון נהדר. קנו מראש ספר מעניין יחד עם הילדים, אותו יוכלו לקרוא במהלך הטיסה.


כמו בכל דבר אחר, גם בטיסה נוכחותם של ילדים מאלצת אותנו להתארגן אחרת. כשאתם אורזים את התיקים, אל תשכחו להקדיש מחשבה לזמן הטיסה, ולהביא כל דבר שיוכל להעסיק את הילדים ולהפוך את חווית הטיסה לנעימה ומעניינת יותר עבורם. טיסה נעימה!
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר