ביטוח תאונות אישיות

תאונות, לצערנו, עלולות לקרות לכל אחד, בכל מקום, בכל זמן ויכולות להגיע בכל מיני צורות. על כן נוצרו פוליסות ביטוח תאונות אישיות. מהן, ועד כמה אנחנו צריכים אותן?

מאת: מערכת ילדים פלוס | 31.08.2012

משפחות רבות נקלעות למצב של חוסר אונים במקרים שאחד משני ההורים נפגע בתאונה שאינה תאונת דרכים או תאונת עבודה, וכושר ההשתכרות שלו יורד או נעלם לחלוטין. במצב כזה עלולה המשפחה להיקלע למצב כלכלי שיאלץ אותה לשנות את כל אורח החיים שנהנתה ממנו עד לתאונה, כתוצאה מההוצאות הרבות שיווצרו בגלל התאונה ומהסיבה שנפגע תאונה שזקוק לשיקום וזמן החלמה - אינו מייצר כל הכנסה. במצבים קיצוניים עלול הנפגע להפוך גם לסיעודי, מה שמחריף את המצב עוד יותר. כיצד מתמודדים עם העובדה שזה עלול לקרות לכל אחד מאיתנו ללא אזהרה מוקדמת?


מהו ביטוח תאונות אישיות?
חברות הביטוח מציעות ללקוחותיהן סוגים שונים של ביטוחים. ביטוח דירה למבנה הבית או תכולתה, ביטוח רכב למקרה של גניבה או חבלה ברכב, פגיעה של הנוסעים שברכב וכדומה, ביטוח בריאות המכסה אתכם במקרים של מחלות והזדקקות לניתוחים יקרים וכיוצא באלה וגם ביטוח תאונות אישיות. מה זה בדיוק ביטוח תאונות אישיות?

פוליסת ביטוח תאונות אישיות
, אולי יותר מכל פוליסת ביטוח אחרת, תלוייה בבחירה שאתם תעשו בעת הוצאת הפוליסה. בעקרון, ביטוח תאונות אישיות נותן מענה לכל מי שנפצע במסגרת כלשהי ורוצה לקבל פיצויים שיעזרו לו לקבל טיפולים רפואיים שונים וגם פיצוי עבור התקופה שבה לא יוכל לעבוד. ביטוח תאונות אישיות יכול להבטיח לכם כי החיים ימשיכו להתנהל כרגיל מבחינה כלכלית והפרנסה לא תפגע מחוסר יכולתו של הנפגע לעבוד.

השאלה שרבים מעלים היא – האם סוג זה של כיסוי הוא לא מתפקידו של הביטוח הלאומי?
באופן מוצהר, הביטוח הלאומי מכסה אתכם על תאונות מסויימות ואף נותן פיצוי על אובדן כושר העבודה של הנפגע, אבל במקרה של ביטוח תאונות אישיות מדובר על תוספת שונה. בדומה להשלמת הביטוח הממלכתי שלכם בביטוח בריאות פרטי, כך גם ניתן לראות את ביטוח תאונות אישיות כהשלמה למבוטחי הביטוח הלאומי.
מה יש בביטוח תאונות אישיות?
פוליסת ביטוח פרטית איננה מבטלת את הביטוח הלאומי ויכולה להיחשב כתוספת מבורכת. במקרה שיש לכם פוליסת ביטוח תאונות אישיות תוכלו תמיד להגיש שתי תביעות – אחת מול הביטוח הלאומי והשנייה מול חברת הביטוח המבטחת אתכם. דרך זו מגדילה את ההכנסה בעת מצוקה וכמו שאומרים – מפזרת סיכונים. בנוסף לכך, הביטוח לאומי הוא זה שמגדיר מתי ובאיזה אופן תקבלו את הפיצוי שלכם, בעוד שבביטוח תאונות אישיות אתם אלה ששותפים להגדרה זו כי ההגדרה הרבה יותר רחבה. יכולת ההגדרה שלכם מוגבלת, אבל במידה ותרצו תוכלו להרחיב את ההגדרה ולהוסיף כסף לכל סעיף כזה. מדובר בכסף שיכול להציל את החיים שלכם בעת הצורך.

אנשים רבים העוסקים בספורט באופן חובבני, אך  קבוע, עושים לעצמם ביטוח תאונות אישיות בגלל הידיעה שהם עלולים להפצע באחוזים גבוהים יותר מאנשים שאינם עוסקים בספורט כלל. מדובר על אנשים רגילים ולא על ספורטאים מקצועיים המבוטחים במסגרת האגודה שבה הם מתאמנים ומשחקים. בתור חובבנים תוכלו לגשת לחברת הביטוח ולכסות את עצמכם בדיוק לפי הצרכים שלכם ותוכלו לקבל פוליסה שמותאמת במיוחד עבורכם.


ילדים מבוטחים באופן אוטומטי
אם יש לכם ילדים במערכת החינוך הם מבוטחים בביטוח תאונות אישיות בתוך פוליסת הביטוח של בית הספר. כל מוסדות החינוך בארץ מחוייבים בביטוח תאונות אישיות של כלל הילדים הלומדים במסגרתם. בתי הספר מבוטחים ואתם כהורים יכולים לתבוע את חברת הביטוח של בית הספר כאשר ילדכם נפגע בתחום בית הספר בדרך לבית הספר או ממנו. התשלום עבור ביטוח תאונות אישיות בבתי הספר מגולם בתשלומי ההורים המועברים למוסד בתחילת כל שנה.


ביטוח תאונות אישיות עוזר לכם לקבל את כל הפיצויים המגיעים לכם בנוסף למה שתקבלו מן הביטוח הלאומי וכך תוכלו ליצור מצב שבמקרה ואתם נפגעים, לא תפגע המשפחה ואורח החיים הרגיל יוכל להימשך. חובה לזכור כי ביטוח תאונות אישיות מוגדר בסופו של דבר על ידיכם והפיצוי יהיה מקביל לסכום הפרמייה והסעיפים השונים שתכניסו לתוכה.


ביטוח תאונות אישיות מומלץ בכל משפחה שמסוגלת לחשוב מעבר לפינה ולדעת שתאונות קורות ושיש ביטוח לאומי, אבל שבמקרה חירום מוטב להחזיק כמה אופציות לפיצוי, כי ההוצאות תמיד גבוהות מהמצופה במיוחד כשמדובר בהוצאות רפואיות. ואם חס וחלילה הופך הנפגע בתאונה למקרה סיעודי יכול ביטוח תאונות אישיות להיות ממש חבל הצלה רציני.תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר