בילויים חסכוניים

הבילויים המשפחתיים הם כיף גדול! זכרו כי לא כל בילוי צריך להיות כרוך בהוצאה כספית ענקית שכן כך תמצאו את עצמכם בסוף החודש עם מינוס מעיק בבנק. הקייטנות מסתיימות ואתם "שוברים את הראש" כיצד לבלות עם הילדים? אספנו רעיונות במיוחד עבורכם כיצד לבלות ולחסוך בעלויות.

מאת: מערכת ילדים פלוס | 07.08.2011

הכנת תקציב מסוים ותכנון נכון

אף הורה לא אוהב להרגיש שהוא משמש ככרטיס האשראי של הילדים. עם ילדים צריך לבלות וליהנות כמה שיותר, אך ניתן לעשות זאת בצורה חסכונית ושקולה אם מתכננים תקציב מדויק לקראת כל בילוי. ידוע כי עונות מסוימות הן כאלו שכל טיול או בילוי יהיה יקר יותר במהלכן, לכן כדאי לעתים לקחת יום חופש ולטייל במקום מסוים שיגבה עלות כניסה נמוכה יותר או שיעניק כניסה חופשית מפאת הביקוש הנמוך יחסית לעונה שלא מוגדרת כבעלת ביקוש רב.


תכנון התקציב יתבצע יחד עם תכנון הטיול או הבילוי המיועד, כך שתוכלו לבנות בילוי מהנה וחסכוני גם יחד. לא נעים לחסוך בהוצאות על חשבון בילויים בסיסיים מאחר ואנו מאכזבים את הילדים. לכן עלינו לשלב בין הנאה אמיתית ומרובה לבין הוצאה כספית סבירה. הדבר יכול לקרות בעזרת החלטה על הבאת אוכל מהבית ואישור קנייה של "נשנושים" מסוימים על פני ישיבה במסעדה.

 

כדאי לתת לילדים סכום כסף צנוע שאיתו יוכלו לקנות לעצמם פריט או פריטים שאהבו במהלך הטיול עד לגובה הסכום שבידם. החשיבות הגדולה היא על העמדת גבולות ההוצאה ועל ההסבר הבוגר לילדיכם בטרם היציאה מהבית אודות המסגרת שהוחלטה ועל הצורך בעמידתם בתנאים שהוצבו, בכדי ליהנות מהבילוי ובכדי לעשות אותו שוב בקרוב.

 

מספר דוגמאות לבילוי חסכוני

יש לא מעט אטרקציות ברחבי הארץ שמוגבלות לסכומים צנועים. אותם אתרים מפרסמים את עצמם (באינטרנט בעיקר) ומציעים:

  • בילוי של עד 35 ש"ח למשתתף שיכול להגיע ולבלות יום שלם בהפעלות שונות. מדובר בבתי בד, מחלבות, קטיף פירות שונים.
  • במקומות מסוימים מציעים גם חבילה משפחתית של בילוי שלא יעלה יותר מ-100 ש"ח למשפחה ממוצעת.

יש גם בילויים ארוכים וזולים:

  • במקומות כמו זיכרון יעקב, גן הבהאים, חוף אכזיב, העיר העתיקה של עכו, פינת החמד של נווה צדק בתל אביב, וסמטאות יפו העתיקה, תוכלו להסתובב שעות ארוכות עם הילדים ולראות נוף, אומנות, יצירה, חדש מול ישן, ואפילו לסעוד את לבכם במקומות לא יקרים.
  • מי שחושש ממחירי הדלק יכול לתכנן בילויים וסיורים הקרובים לאזור מגוריו ולהביא עמו אוכל מהבית כחלק מפיקניק שייערך בחורשה מקסימה.
  • ניתן לשדרג את הבילוי באותה חורשה ע"י רכישת ערכות זולות ומהנות של יצירה בגבס או בחומרים אחרים ולהביא אותן עמכם. כך אתם מעניקים לילדים פעילויות יצירה כחלק מהטיול בטבע.
  • חובבי הטבע שמעוניינים להעניק לילדיהם חווית טבע ארץ ישראלי אמיתית לא חייבים להוציא על כך הון תועפות, מאחר וניתן להצטרף לקבוצה ששוכרת מדריך מקצועי ולהשתתף במחיר שבו מתחלקים כל רכבי הקבוצה. כך ניתן ליהנות מטיול איכותי מאוד במחיר זול.

 ויש אפילו בילוי מרתק ליד הבית שבו ניתן להקים תחנת האכלה לציפורים הרבות שעוברות בארצנו. בעזרת מיכל פשוט או קופסא פתוחה שמשלשלים מענף של עץ ניתן להכין מתקן האכלה שבו מפזרים מעט מזון פשוט לציפורים. המתנה סבירה תאפשר לכם לחזות בטבע במלוא עוצמתו כשציפורי בר מגיעות אל התחנה שהקמתם. הדבר מציף את הילדים בסיפוק על הצלחתם הגדולה, והדבר לא עולה יותר ממספר שקלים בודדים.


ניתן לבלות גם בחינם

בארצנו יש חופים מרהיבים וטבע שרוב שטחיו פתוחים לציבור הרחב ומחכים לכל מי שמגיע עם משפחתו ועם ציוד פיקניק ואוכל מהבית. ניתן להעביר יום שלם אם אתם מביאים אתכם מטקות, שש בש, עפיפונים, צלחת מעופפת, אופניים, ועוד משחקים המתאימים לבילוי מחוץ לבית. אלו שהולכים לים תמיד יכולים לחפש צדפים מיוחדים או לאתר את מחבואם של סרטנים קטנים בינות לסלעים הקרובים לחוף.

 

עיריות, מרכזי קניות, וגופים מסחריים אחרים מפיקים אירועים שונים בכל השנה בכדי למשוך אליהם מבקרים או קונים פוטנציאליים. ניתן ללכת עם הילדים לאירועים כמו שעות סיפור בספרייה העירונית או הופעה של כוכב ילדים בקניון הסמוך ועדיין להגביל את סכום הבילוי בקניית גלידה או פיצה בלבד. הרי ההופעה או הסיפור הם אלו שצריכים להיות במוקד הבילוי.


מרכז המבקרים של חברת החשמל לדוגמא, הוא מקום מצוין שבו ניתן לראות את תחנת הכוח ולהעביר זמן די ארוך עם המשפחה. כאן מדובר ביותר מהופעה או הקראת סיפור מאחר והנסיעה עצמה, הנוף שבדרך, הביקור במרכז ההדרכה של חברת החשמל (שנמצא סמוך לתחנת הכוח, ויש בו מדשאות, כלוב ציפורים ענק ואפילו מספר ג'מוסים במכלאה מיוחדת) הופכים את העניין למגוון ולמרתק.


לסיום, תכננו את הבילויים המשפחתיים והחליטו על תקציב שיעמוד לרשותכם בהתאם
ליכולות. זכרו כי אפשר לבלות ולהנות אך גם לצמצם את העלויות. שיהיה בילוי נעים וחסכוני!
 

 

תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר