לטייל עם הילדים ברחבי הארץ

לטייל עם הילדים שלכם ברחבי הארץ זו אחת החוויות הכי כיפיות שיכולות להיות עבורכם בתור משפחה. התארגנות נכונה תוביל לחוויה מפנקת לכל המשפחה.

מאת: מערכת ילדים פלוס | 21.05.2012


כשמדובר על טיולים ברחבי הארץ הם ללא ספק הדבר הכי נגיש ופשוט אותו ניתן לממש. ישראל היא מדינה קטנה שהמרחקים בה ממש קצרים. מאידך היא גם מספיק מגוונת ומעניינת מבחינת האטרקציות אותן ניתן למצוא למטיילים.

קפיצה לצפון או סופ"ש מפנק
כחושבים על טיולים עם הילדים שלכם ברחבי הארץ, הנקודה הראשונה שאתם צריכים לשאול את עצמכם היא האם אתם מתכוונים לצאת לטיול של יום אחד או טיול של כמה ימים. האם תניעו את הרכב שלכם ותיסעו צפונה לגליל לכמה שעות בלבד או שאתם מתכוונים לבלות כמה ימים. עם אפשרויות הלינה שקיימות כיום בכול רחבי הארץ אפשר ליהנות מאוד מטיול נפלא שמשלב אירוח במחירים ממש שווים לכול נפש.

גם סוף של שבוע קצר יכול להיות תענוג אמיתי עבורכם. אם אתם מתכננים נסיעה שמשלבת טיול שטח שקלו לשלם על רכב מתאים מחברת השכרת רכב. חלקכם לפחות נוסעים ברכבים סטנדרטים שלא מתאימים לנסיעת שטח מאומצת.

לטייל עם ילדים ברחבי הארץ 

תכנון הטיול והתאמתו לגילאי הילדים
עכשיו אנחנו מגיעים לטיול עצמו. כאשר אתם חושבים על רעיונות לטיולים משפחתיים כדאי שתתנו את דעתכם למסלולים ואטרקציות שמתאימים לילדים בטווח גדול של גילאים. אם מדובר על מסלולי הליכה מאתגרים כשאתם מסתמכים על ילדיכם הקטנים – אל! המסלולים צריכים להיות כאלו שלא יגרמו לכם לנשוא על הידיים את הקטנטנים לאורך כל הדרך, ומאידך אתם גם רוצים שילדים בגילאי העשרה יוכלו ליהנות מהם.

 

חשבו על מסלולים בהם תהיו נקודות עצירה מרתקות שיאפשרו לילדיכם לנוח, לשבת בצל ולשתות מים לפני שממשיכים. אם מתלווים אליכם גם ילדיכם הגדולים יותר, זו הזדמנות טובה לתת להם לצלם ולהצטלם עם הנוף, תמונות שבוודאי ילכו ל'פייסבוק' שלהם כבר בסוף היום.
 

ישנם מסלולים בארץ שלא יעניינו כלל ילדים בגילאים צעירים, כגון נקודות היסטוריות, מוזיאונים ואתרים ארכיאולוגיים. חסכו מעצמכם את כאב הראש והוויכוחים – והימנעו מראש מיציאה לטיולים שכאלו. מספר הסיפורים המוכשר ביותר בעולם לא יצליח לגרום לילדים להתעניין במה שמלכתחילה לא מעניין אותם.
 

השילוב הזה של ילדים בגילאים שונים הוא לא עניין של מה בכך ודורש לא מעט חשיבה מראש, כדי שהטיול שאתם מתכננים יעבור ממש כמו שצריך וכולם ייהנו.
 

רגע לפני שיוצאים
נסיעה לטיול משפחתי גם אם היא רק למספר ימים בישראל, צריכה להיות עד כמה שניתן מפנקת. קחו לדוגמא את עניין הרכב. ייתכן כי ביום יום אתם נוסעים ברכב
ליסינג שקבלתם מהעבודה כמו עוד הרבה מאוד ישראלים, כך שלכאורה אתם מרגישים חופשיים לנסוע בו איך ולאן שתרצו. מאידך, אם בא לכם לפנק את עצמכם ואת המשפחה שלכם, חשבו על שכירת רכב שיענה על כל הצרכים הרבים של טיול שכזה.
 

אתם יכולים להרשות לעצמכם פעם בהרבה זמן לשכור רכב יותר מפואר, נניח מיני וואן גדול שיהיה לכם ממש נוח בו לעבור מרחקים גדולים. לעיתים הבחירה ברכב שכור ומפנק יכולה לעשות עבורכם את החופשה. גם בעניין הבחירה של מקום הלינה כדאי שתתנו את הדעת. ישנם נכון לימים אלו מגוון ממש גדול של פתרונות אירוח בטווח גדול של מחירים, מאידך רק חלק מהם באמת מתאימים לאירוח של משפחות עם ילדים.
 

הטיולים עם הילדים הם חוויה מדהימה שאנו זוקפים לזכותנו במדינה המרתקת שלנו, אך צריך להשכיל ולתכנן כראוי – ארוחות צהריים, דרכי הגעה, מסלולים ותחנות עצירה – אחרת אנו ניכנס לכאב ראש שלא ניתן לצאת ממנו.
 

העצה האחרונה היא לא לתת לעובדה שיש לכם תינוקות רכים למנוע מכם לטייל. קחו מנשא, קרם הגנה אמצעים בהם הם יוכלו לנום – וצאו לדרך! 

 

תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר