החורף כבר כאן- כך תיערכו נכון

החורף הישראלי מצליח להפתיע אותנו בכל פעם מחדש. מצד אחד אנו שומעים שוב ושוב כי אין מספיק מים בכנרת ומקווים בכל חורף כי הפעם נזכה לגשמים ולנחת, ומצד שני אנו רואים בכל פעם תמונות של הצפות רבות, ולמעשה מדובר במזג אוויר קיצוני.

מאת: מערכת ילדים פלוס | 24.11.2014
 
אין כל ספק כי החורף שלנו מיוחד מאד, ולכן הוא דורש מאיתנו התארגנות בהתאם. החורף מזמין אותנו למעשה להישאר יותר שעות בבית, להפעיל יותר מכשירי חשמל וגם להתארגן בהתאם, לחיים קצת אחרים, למשך עונה אחת. 


משפחה מתחממת


מכשירי חשמל
ההתנהלות שלנו בתקופת החורף שונה מההתנהלות שלנו בכל עונה אחרת מבחינת אופי הבילוי שלנו, מצב הרוח וגם השימוש במכשירי החשמל השונים. רבים נוטים לבשל יותר בעונת החורף (הרי אין כמו מרק חם וטעים כדי ליהנות מיום חורף גשום במיוחד), אנו משתמשים יותר במייבשי הכביסה ומתחילים להפעיל את מכשירי החימום השונים. עונת החורף יכולה באופן כללי לעלות לנו יותר מבחינת הפעלת מכשירי החשמל הביתיים (אם כי רבים חוסכים בכך שאינם מבלים בחוץ), וחשוב לבחור את מכשירי החשמל המתאימים לבית ולהפעיל אותם בחוכמה. בהפעלת מכשירי חשמל עלינו לשים לב למספר דברים:

  • בטיחות- הבטיחות היא מעל הכל ולכן חשוב להפעיל את המכשירים השונים בעצמנו ואם ישנו מכשיר שלא פעל במשך זמן רב, יש לבחון את תקינותו.
  • צריכה חכמה- עלינו לשים לב כיצד אנו מפעילים את המכשירים השונים כדי לחסוך בצריכת החשמל.
  • יעילות- חשוב לבחון את היעילות של מכשירי החשמל השונים ולבדוק כי הם מעניקים לנו את המקסימום שהם יכולים.

מייבשי כביסה
אחד מהמכשירים, אשר הפעלתם מוגברת בימי החורף הוא מייבש הכביסה. במשפחות עם ילדים וודאי תראו את המייבש עובד שעות נוספות ויש לכך מספר סיבות. כמות הכביסה הנערמת היא רבה, מזג האוויר לא מאפשר לתלות את הבגדים בחוץ ובבית לוקח זמן רב לבגדים להתייבש, על כן השימוש במייבש הכביסה הופך להיות מועדף בבתים רבים. קיים מגוון מייבשי כביסה ואם החורף מתקרב ונראה כי המכשיר הישן אינו עושה את העבודה שלו כראוי, יש לבחון רכישה של מייבש כביסה חדש. בהסתכלות על מגוון מייבשי כביסה יש לבחון האם הם מתאימים לבני הבית בגודל שלהם, לבדוק עד כמה הם חסכוניים בחשמל ולבחון כיצד יש להפעיל אותם בצורה הטובה ביותר. גם משפחות אשר יש להן מייבש כביסה, צריכות לבחון כיצד להפעילו ביעילות ובבטיחות מרבית. שימו לב, שימוש רב במייבש גורם להצטברות של מוך וסיבים שנאספים להם על בצינור הפליטה, בתעלות ובגוף החימום וגורמים לחסימת זרימת האוויר, דבר שעלול לגרות בסופו של דבר לשריפה. על כן, חשוב לתחזק ולנקות את מכשיר מייבש הכביסה באופן קבוע. 


בית בריא
החורף מביא איתו לא רק גשם וקור, אלא גם מחלות שונות ומכאובים. בימים קרים וגשומים אנו נוטים באופן טבעי לסגור את החלונות ולהדליק חימום. חיידקים רבים נמצאים בחלל הבית וכדי להימנע ממחלות חשוב מאוד לאוורר את הבית מדי ע"י פתיחת החלונות. חום, שיעול, התקררות הן תופעות נפוצות בחורף. כדאי להיערך, לסדר ולארגן מבעוד מועד את ארון התרופות. מיינו את כל המלאי ובדקו אילו מהתרופות עבר תוקפן. את כל הכדורים והתרופות האלו תוכלו להשליך בפחים מיוחדים שנמצאים בקופות החולים. לאחר תעשו סדר בארון התרופות רכשו לכם מה שחסר וכך תהיו ערוכים לכל מחלה (שנקווה שלא תבוא...). 


סכנות החורף
סכנות החורף מחכות לנו בכל פינה. הצפות, מחלות ועוד שלל סכנות, אך מהסכנות של הבית אנו יכולים להימנע. בעונת החורף גוברים מקרי השריפות בבתים, בשל שימוש לא נכון ומסוכן במכשירי חימום וכן בשל עומס על מערכת החשמל. 
  • הקפידו לא להפעיל את מכשירי החשמל כשאתם לא בבית או כשאתם ישנים. חייבת להיות השגחה מתמידה כאשר מכשיר חימום דולק.
  • אל תקרבו את מכשירי החימום לוילונות, ספות, שמיכות ובגדים. כדאי לשמור על מרחק של כשלושה מטרים מהמכשיר לחפצים אחרים, וזאת כדי למנוע שריפה.  
  • יש להקפיד לא להפעיל מכשירי חשמל רבים על אותו שקע חשמלי, מכיוון שכך עלול להיווצר עומס וכשל במערכת החשמל, שיכולים לגרום לפריצת שריפה.
  • אל תהיו גיבורים ואל תנסו לתקן בעצמכם מכשירים שהתקלקלו. לשם כך הזמינו טכנאי מוסמך. 
  • בזמן הפסקת חשמל, עדיף להשתמש בתאורת חירום עם סוללות על פני נרות. אם אין ברירה הדליקו נרות במקום מרוחק מחפצים.

אח


רבים מאיתנו אוהבים את עונת החורף, במיוחד כאשר אנו נמצאים מתחת לפוך יחד עם המשפחה ושומעים את קולות הרקע של הגשם, הרוחות והרעמים שבחוץ, אך עם כל הכיף הזה הזכרנו לכם גם את הסכנות האורבות בעונה הקרה שבשנה, ועלינו לזכור להיערך בהתאם ולהישמר מפניהן.


כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם:
מזגן- הפתרון הבטיחותי לחימום הבית בחורף
בילוי עם הילדים בחורף


תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר