חשבון הנפש שלי

מאת: אדווה | 09.09.2014


מכירים את התקופות האלו שאתם מרגישים מכונסים בעצמכם, מתחילים לחשוב על החיים שלכם, על האנשים המקיפים אתכם, על המעשים שלכם, על החולשות שלכם. מחשבות כאלו מעצבנות שעולות בראש ואתם אפילו לא יודעים להסביר למה. אז תמיד בסוף שנה לקראת החגים ותחילתה של השנה החדשה יש לי תקופה כזאת. במקרה הטוב היא אורכת מס' ימים, אבל לפעמים היא מלווה אותי כמה שבועות והמצב רוח שלי מדוכדך משהו. 
אני מנסה לקבל את התקופות האלו בהבנה ובאהבה, ולהבין שכנראה הן טבעיות וחיוניות להמשך החיים. כנראה שהגוף והנפש שלנו צריכים מדי פעם זמן לחשוב, לעכל, לתכנן, להבין ועוד ועוד... בסך הכל בסופו של דבר אני מרגישה שזו מעין התנקות שלי ובנייה מחודשת לקראת העתיד. 

אשה בחשבון נפש

רציתי לשתף קצת בתחושותיי לגבי השנה שחלפה.
זו הייתי שנה לא קלה בזוגיות, בעבודה ובכלל שנה של חוסר אנרגיות, חוסר סבלנות והרבה כעסים על כל העולם. כשאני חושבת על זה, סיננתי הרבה חברים מחיי. פתאום אנשים שאהבתי להיות בחברתם הרגישו לי סתמיים ולא פעם אף מכבידים. זו תחושה מוזרה שמישהו שאהבת לבלות איתו, לצחוק איתו הופך פתאום ללא מעניין ומרוחק. נראה לי שבעקבות הקשיים האישיים שחוויתי השתניתי לא מעט וכך גם השתנו רצונותיי והעדפותיי. אני לאט לאט מצליחה להבין ולקבל את השינויים שחלו בי. רואה בהם גם הטוב וגם את הפחות טוב. מה שבטוח, נראה לי שלחזור אחורה כבר לא אחזור. כמה זה נכון שהחוויות שלנו בחיים מעצבות את האישיות שלנו. 

אני מסתכלת אחורה על עצמי ורואה אדם תמים מאוד, שרואה רק טוב מסביבו ומאמין לכולם. אדם שדואג קודם לאחר ואחר כך לעצמו. את זה קיבלתי בחינוך שלי מהבית. אך עם הזמן גיליתי ש"אם אין אני לי מי לי". אף אחד לא ידאג לי אם אני לא אדאג לעצמי. אז שמתי את כולםםםםם בצד וסוף סוף התחלתי לחשוב על עצמי, מה אני צריכה, מה אני רוצה. 
לפעמים זה עצוב לי לדעת שאיבדתי את התמימות שלי, כי אני חושבת שזו תכונה מאוד יפה וטובה. אבל כנראה שלחיים שלנו היא כבר לא מתאימה, לפחות לא במידה שהיא הייתה שלובה באישיותי. 
אז נכון שניפיתי לא מעט חברים, אבל טוב לי לדעת שמי שנשאר איתי באמת אכפת לו ממני. כשאני חושבת מה משותף לכל האנשים האלה שנשארו בחיי, אז זה אהבתם אלי וזה שהם לא הטיחו בי ביקורות חוזרות ונשנות בתקופה הקשה שלי. אלו אנשים שהבינו את המצוקה שלי, וגם אם לא היו שם ממש בשבילי, הם שיחררו ואפשרו לי להיות מרוחקת לתקופה כי הבינו שזה מה שאני צריכה. והאחרים, אתם שואלים? אני בטוחה שגם הם אהבו, אבל הם אכזבו מאוד! לא רק שלא הצליחו להבין אותי, הם גם שפטו אותי בצורה לא יפה.

כשאני עושה את "חשבון הנפש" שלי עם עצמי, אני מבינה שגם אני לא הייתי נעימה לסביבתי תקופה ארוכה ובגלל זה בין השאר בחרתי להתרחק. היום נשארו רק אלה שהמתינו בסבלנות והיה להם חשוב שאחזור לחייהם. אני הרווחתי אותם ואני מקווה שגם הם מרגישים כך.

 
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר