רכישת רכב משפחתי- מה חשוב לדעת?

רכישה של רכב משפחתי היא שונה במידה רבה מהרכב שקנינו ברווקות, או לכל הפחות לפני שהגיעו הילדים לעולם. בכתבה הבאה תוכלו לקרוא על אילו דברים כדאי לשים את הדגש בקניית רכב משפחתי.

מאת: מערכת ילדים פלוס | 29.11.2014

בחירת רכב היא דינאמית ומשתנה לאורך השנים. בצעירותכם, בוודאי לרבים מכם היה אופנוע. כלי ממונע קטן שחסך לכם עלויות בהשוואה לרכב, והכי חשוב סייע לכם להגיע בזמן קצר לכל מקום שתרצו, מבלי להתעכב בפקקי התנועה הרבים. עם הזמן בגרתם, וחיפשתם רכב קטן שיסייע לכם להתנייד ואף להסיע אתכם מס' נוסעים. כדי לחסוך בעלויות הרכישה, בוודאי חלקיכם רכשתם רכב יד שנייה או שלישית. אומנם בטח ביקרתם במוסך לעתים קרובות, אך אז היה לכם את הזמן והכוחות. והנה היום אתם אנשי משפחה ויש לכם ילדים שבטיחותם עומדת לנגד עיניכם. השיקולים ברכישת רכב משפחתי הם כבר שונים לחלוטין. 


רכב משפחתי


הבחינה של הרכב נעשית באופן הרבה יותר קפדני, הדגש על הדברים החשובים הוא בלתי מתפשר ובאופן כללי, כל התהליך נעשה בכובד ראש וברצינות רבה יותר. 

אז מה באמת חשוב לבחון כשבאים לרכוש רכב משפחתי? 

בטיחות
ובכן, בראש הרשימה עומדת כמובן הבטיחות של החשובים לנו מכל, לכן חשוב מאד לבחון את מבחני הריסוק של הרכב ותוצאות של מבחני בטיחות נוספים. כמו כן, יש לבדוק גם את אחיזת הגלגלים על הכביש. יש לכך תפקיד חשוב מאוד בשמירה על הבטיחות בנסיעה. במיוחד במדינה כמו שלנו, כשבגשם הראשון הכבישים הופכים להיות חלקים כמו קרח, ואף יותר מכך, למידת האחיזה של הגלגלים על הכביש יש חשיבות מכרעת, ואף מצילת חיים. שתי מערכות בטיחות אקטיביות ומרכזיות שחשוב שיהיו ברכב הן מערכת ABS- מערכת למניעת נעילת גלגלים בזמן בלימה ומערכת EPS- מערכת בקרת יציבות שנועדה למנוע אובדן שליטה ברכב.

מידת החוסן של שילדת הרכב גם היא קריטריון חשוב בבדיקת בטיחות של הרכב המשפחתי. הרי לא הייתם רוצים להסיע את הקטנטנים שלכם ברכב שהשלדה שלו מתקפלת מכל נגיעה ולו הקטנה ביותר. למרבה הצער יש לא מעט רכבים כאלה בשוק, ואם הייתם בודקים את הפרמטר הזה, בוודאי שלא הייתם בוחרים בהם לשימוש משפחתי. חשוב לזכור שהשילדה יכולה להיות יפה ומעוצבת, אך איננה חסינה אפילו בפני מכות קטנות. במקרה של תאונה (לא עלינו), החשיבות לחסינותה של השילדה עולה וחשובה מאין כמותה. 

כריות אוויר הן אמצעי נוסף חשוב מאוד בהגנה בזמן תאונה. כריות האוויר מופעלות בזמן פגיעה ומטרתן להגן על הנוסעים. במקרה של רכב משפחתי חשוב לבדוק שקיימת אופציה לניתוק כריות האוויר במושב שליד הנהג, במידה ונמצאים שם ילדים קטנים. 

לצד הבטיחות, חשוב לבחון גם את מידת היעילות וההתאמה של הרכב לצרכים המשפחתיים. הרכב צריך להיות גדול ומרווח מספיק, קל מספיק לניקיון, וכן הוא צריך להיות גם כלכלי. 

רכב כלכלי- מה זה אומר?
את מידת היעילות הכלכלית של הרכב בוחנים על בסיס כמה פרמטרים. ראשית, כמובן שעלות הרכב מהווה גורם משמעותי, אבל בהחלט לא הגורם היחיד. כאן חשוב לשים לב לעובדה, שלא המחיר הזול הוא המשתלם ביותר, אחרי הכל מדובר על הרכב של המשפחה שלנו. מה שיכריע את הכף, זה היחס בין העלות לתועלת של הרכב. כמה הוא שווה באמת ביחס לעלות שלו. אף אחד מאיתנו לא היה רוצה לשלם כסף רב, ואז לגלות שלא קיבלנו תמורה ראויה עבור התשלום. 

אנשים רבים מתפתים לקנות רכבים, מבלי לקחת בחשבון את עלויות האחזקה של הרכב. כמות צריכת הדלק של הרכב, עלות חלקי החילוף שלו ועלות הביטוח. שימו לב שעלות האחזקה משתנה מרכב לרכב, לעתים במידה רבה וחשוב לפני רכישת הרכב לבדוק את עלות אחזקתו לאורך זמן. 

בנוסף, חשוב לבחון גם את ירידת הערך של הרכב לאורך שנים. ישנם רכבים שמאבדים מהערך שלהם באופן קיצוני. רכב הוא אמנם לא השקעה, אבל רכב ששומר על הערך שלו הוא בהחלט נחשב ליעיל מבחינה כלכלית.

מבחני רכב, שביעות רצונם של הצרכנים ומבחנים רבים נוספים קובעים כי חברות כגון: מאזדה, טויוטה, שברולט וסקודה הן בחירות טובות כרכב משפחתי. הדגמים המשפחתיים שלהן עומדים בכל הקריטריונים הדרושים, והן מעניקות ללא ספק פתרון טוב שתוכלו להעניק למשפחה שלכם בכל מה שנוגע לתחבורה בטוחה, נוחה ומהנה.

ישנם רכבים נוספים רבים, שישמשו משפחות באופן מצוין. הדבר החשוב ביותר הוא לא לוותר על תהליך איסוף המידע, שהוא השלב הראשוני ברכישת רכב משפחתי. ערכו השוואות, בדקו את כל הפרמטרים שהוזכרו לעיל, התייעצו עם אנשים למודי ניסיון, ורק אז גבשו החלטה מושכלת אילו מבין הרכבים הוא הכי מתאים לצורכיכם. והכי חשוב לא משנה באיזה רכב תבחרו, סעו בזהירות ושמרו על משפחתכם ועל עצמכם. 
 
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר