נסיעת בני נוער לאילת

כדאי להתכונן מראש לבקשה של המתבגר שלכם – לרדת לאילת עם חברים, כי היא יותר קרובה ממה שנדמה לכם. חשוב לזכור כי עד גיל 16 היכולת לקבל החלטות שקולות אינה בשלה דיה. ואם כבר הסכמתם אל תהססו להעלות לדיון מקדים את כל ההיבטים של החופשה. כולל הכל: סמים, אלכוהול וסקס וגם את האפשרות לקרוא לעזרה או לחזור הביתה אם צריך.

מאת: מערכת ילדים פלוס | 10.07.2013


החופש הגדול מתקרב ואיתו שפע של זמן המבקש להתמלא בפעילות. אם אתם הורים של בני נוער, ודאי תידרשו להתמודד עם דרישתם ההולכת וגוברת להחליט בעצמם איפה לבלות ועם מי. כיצד תתמודדו אם בקשתם לרדת לבד עם חברים לאילת? מאיזה גיל אפשר ואילו הנחיות כדאי להעניק להם בטרם יעלו לאוטובוס.

 

גיל ההתבגרות הוא גיל של חיפוש וטעייה, למידה רבה, התנסות בחוויות חדשות ופריצת גבולות בתחומים רבים ושונים. בני נוער בוחרים לעתים בהרפתקאות יוצאות דופן, מתרחקים מבית ההורים, מחפשים עניין, כיף והנאה. נסיעת בני נוער לאילת לבדם, בלי ההורים, הנה דוגמא לחוויה שעונה על מגוון הצרכים הללו ומעניקה תחושה של חופש, מרחב, כיף ועצמאות. כיצד נראית החוויה של נסיעה לאילת בגיל ההתבגרות? החל מאיזה גיל ניתן לאפשר זאת? באילו כללי בטיחות, זהירות והמלצות כדאי לצייד את בני הנוער טרם נסיעתם? לפניכם סקירה בנושא.בני נוער נוסעים לאילת 


חופשת בני נוער באילת - אטרקציות מרכזיות

את תכנון החופשה כדאי להתחיל מגיבוש החבורה הנופשת, חיפוש והזמנה של מקום לינה, ובהמשך תכנון הפעילויות והאטרקציות המועדפות והתקציב הנדרש. ישנו שפע של מלונות באילת לנוער, המעניקים חוויה נוחה ומוגנת, ובהם ניתן לסעוד ארוחת בוקר, ליהנות מארוחות נוספות לאורך היום, וכמובן גם מאטרקציות מהנות כדוגמת בריכה, חדר כושר, הופעות ומועדוני בילוי. בחופי הים אפשר ליהנות מרחצה ושהות "בטן-גב", לקחת קורס צלילה או לצלול עם שנורקל ומשקפת בריפים המרהיבים. אטרקציות מומלצות נוספות שכדאי לשלב בחופשה הן ביקור במצפה התת ימי, ספורט מים, בילוי בלונה-פארק "עיר המלכים" וכמובן יציאה למסעדות ומועדוני ריקודים.
 
כיצד יכולים ההורים להתכונן בעצמם ולהכין את בני הנוער לחוויה?
גיל ההתבגרות מלא תהפוכות ושינויים, החלטות חדשות ולעתים חפוזות, הפתעות והתנסויות. כהורים לנוער מתבגר, כדאי להיערך להתפתחויות הצפויות בכל הגזרות ולגייס הבנה ויכולת התמודדות עם שאלות שעולות, קשיים מציפים, בשורות מפתיעות, שינויי גוף ומצב רוח ועוד. כאשר הנער או הנערה המתבגרים שלכם מבשרים לכם שהחליטו לרדת עם החברים  לאילת, כדאי להיות ערוכים לכך ולסייע להם ולכם להפוך את החוויה לטובה ומעצימה.
 

ראשית - חשוב לוודא כי הם בגיל המתאים. בגרות ועצמאות נרכשות גם דרך חוויות כמו נסיעה עצמאית לאילת, ועם זאת, נדמה כי בגילאי 14-15 הבשלות הנפשית עודנה בחיתוליה, ומוטב לאפשר חוויה מסוג זה החל מגיל 16 ומעלה, ובהתאם לתחושתכם לגבי בנכם או בתכם. שנית - כדאי "לזרום" עם ההחלטה של הנער או הנערה, ככל שניתן, ולצייד אותם בהמלצות, תובנות ואזהרות. איסור או חסימה של רצונם עלולים להוביל לכעס, תסכול, התעקשות וניסיון לעשות "דווקא".

 
כללי בטיחות וזהירות בנסיעת בני נוער לאילת
אילת היא עיר תיירות וככזו מושכת אליה לאורך כל השנה המוני תיירים מהארץ ומחו"ל, ובמיוחד בתקופת הקיץ העמוסה, בימי "החופש הגדול" - תקופה מועדפת לבילוי ונופש גם עבור בני נוער. לבני נוער נטייה לבדיקת גבולות, התנסויות חדשות והיסחפות להרפתקאות וחוויות בלתי מוכרות, ועל כן מומלץ לשוחח טרם הנסיעה, ולהציע אוסף של כללים לבטיחות ולזהירות, שיסייעו ליהנות מן החופשה ולחזור בשלום הביתה. למשל:
  • דאגו להישאר תמיד עם מישהו מהחבורה איתה יצאתם לנופש, ולהימנע מסיטואציות שבהן תשהו לבד למשך פרק זמן ממושך. בכל מקרה, כדאי שתישאו עליכם טלפון נייד ובו מספרים של החברים עמם יצאתם ושל בני המשפחה, על מנת שתוכלו לעדכן בשלומכם ולהיעזר בעת הצורך.
  • הימנעו מהצעות חשודות ומפיתוי לשתיית אלכוהול או שימוש בסמים - אלו אסורים בגיל העשרה, מסכנים את בריאותכם ואת צלילות הדעת ועשויים להביא לסיכונים שונים לגופכם ולבריאותכם.
  • חופשה היא הזדמנות להיכרות עם חוויות ועם אנשים חדשים. זהו גם זמן של שחרור וחירות, אך דעו לשמור על גבולותיכם האישיים, שימו לב לאנשים שעמם אתם מתרועעים, ובכל סיטואציה שבה תחושו אי נוחות, דאגו להתריע על כך ולהבהיר את תחושותיכם והעדפותיכם.
  • אל תהססו להתקשר בכל שעה הביתה במידה ואתם חשים צורך או נמצאים במצוקה. 

לסיכום, חופשת נעורים באילת עשויה להיות חוויה אדירה, מעצימה וכיפית. דאגו להיערך אליה נכון, וההנאה מובטחת!

כתבות נוספות:
כיצד לתכנן טיול מוצלח בחו"ל עם הילדים
אטרקציות לילדים באילת
שולחים את הילדים לסאמר סקול

זה הזמן לתת לנו לייק


תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר