מצפים? הנה הדברים שחשוב לדאוג להם בחדר הילדים הטרי

אבזור נכון הוא הבסיס של חדר תינוקות בטיחותי ונגיש. הכנו לכם רשימה מסודרת של פריטים ומשימות והדגשנו בעיקר את החשיבות של פתרונות אחסון, אוורור, והצללה

מאת: מערכת ילדים פלוס | 29.06.2016

בני זוג שמצפים לילד צריכים להתמודד עם שורה ארוכה של משימות. מלבד הבירוקרטיה הצפויה וההשפעה על הזוגיות, הבית עצמו צפוי לעבור שינוי משמעותי וכדאי להיערך אליו מראש. ההיערכות החשובה ביותר באה לידי ביטוי באבזור של החדר. גם אם כבר דאגתם לפנות אותו, לצחצח את הקירות והרצפה וכמובן להזמין הדברה, עליכם להקדיש זמן ומשאבים לדברים הבאים:

1.
פתרונות אחסון
כל הורה יודע שפתרונות אחסון אף פעם לא נשארים ריקים. כדאי לדאוג מראש להצבת הפתרונות השונים בצורה מושכלת, כמו למשל לגובה ומתחת למיטה, מאחורי הדלת ובעיקר בחללים שעדיף לא להיכנס אליהם אלא רק להושיט יד. 
פתרונות אחסון בתוך חדר הילדים ימנעו בלגן בחדרים אחרים של הבית ויחסכו מכם את המרדף אחר צעצועים אבודים. כמו כן, הם יקלו עליכם בשבועות הראשונים ועד שתתרגלו לנהלי המקלחת, ההלבשה וההחתלה. נסו לדאוג לפחות לארון גדול אחד בתוך חדר הילדים ושלבו אותו עם פתרונות אחסון דינאמיים ומעוצבים יותר. 


הורים עם תינוק


2.
אוורור ומיזוג
במדינה עם אקלים ים תיכוני כמו ישראל אין לכם ברירה אלא להשקיע באוורור ומיזוג של חדר הילדים. מומלץ לדאוג גם למיזוג אוויר רגיל וגם למאוורר, על מנת לדאוג לטמפרטורות נוחות לכל אורך השנה. אפשר להתקין מזגן עילי ומאוורר תקרה לימי הקיץ החמים במיוחד, אך בעונות המעבר להסתפק בהפעלת מאוורר בלבד. כמו כן, המזגן יגבה אתכם בימי החורף ותוכלו להפעיל אותו כדי להשיג חימום אקטיבי ויעיל. המזגנים החדשים כבר לא מייבשים את האוויר והם מונעים גריעת לחות גם בקיץ. 
שואלים את עצמכם למה להתקין מאוורר על התקרה ולא להסתפק באחד הדגמים העומדים והזולים? זכרו שמדובר בילדים, והחל מגיל 2-3 כבר לא תוכלו להוריד מהם את העיניים. הם יהפכו לסקרנים יותר מרגע לרגע ועדיף להרחיק מהם מאווררים, כמו גם להשאיר את השליטה בידיים שלכם.

3.
פתרונות הצללה
הצללה נכונה תגן על ילדיכם מפני קרני השמש ותמנע ממנה להפריע את מנוחתם. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לבחור תריסים מתאימים, להתקין אותם על החלונות הרלוונטיים ובמידת הצורך גם להוסיף וילונות. יש כיום מגוון רחב של פתרונות הצללה לחדרי ילדים וחלקם מתכתבים עם טפטים לקירות, מצעי מיטות ורהיטים ייעודיים כמו שידות החתלה ומיטות סורגים.
הצללה של חדר הילדים והבית היא מבחינתכם השקעה משתלמת. בטווח הקצר תוכלו לחסוך בהוצאות החשמל כדי לקרר את החדר בקיץ, בעוד בטווח הארוך תעלו את ערך הנכס עם תריסים איכותיים ועמידים. בנוסף, פתרונות הצללה חדשים מיוצרים עם מנגנונים חשמליים לתפעול קל ונוח. 
 
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר