המשפחה גדלה? כנראה שתחליפו את הקומפקטית במשפחתית

החלפת רכב היא בין הפעולות הראשונות שתבצעו אחרי שייוולד לכם ילד. הסיבות קשורות בין היתר לפרקטיקה, בטיחות ומחשבה לעתיד, אבל כדאי להיערך אליהן מראש

מאת: מערכת ילדים פלוס | 29.06.2016
 
הצטרפות ילד לתא המשפחתי היא אירוע מרגש שמביא איתו המון שינויים. סביר להניח שאחת הפעולות הראשונות שתבצעו תהיה להחליף את הרכב הקומפקטי במשפחתית, כי אין לכם באמת ברירה אחרת. אם אתם רוצים באמת להיערך מראש להוצאה הזו כדאי שתבינו גם את הסיבות:

1.
רכב קומפקטי הוא לא פרקטי
מכירים את המונח "מכונית סופר-מיני", או מכוניות משפחתיות קטנות? אז זהו, שאין דבר כזה. אף מכונית קטנה לא תעמוד במבחן המציאות ותצליח לשרת אתכם לאורך זמן עם התינוק. הכיסא המגביה שצריך להתקין יתפוס לכם את כל המושב האחורי, העגלה תשתלט על מרבית נפח האחסון בתא המטען ואף פעם לא יישאר מספיק מקום לקניות (שאגב, יגדלו משמעותית). 
רכב קומפקטי הוא לא פרקטי להורים ומשפחות ועל כך אין עוררין. גם אם רכישת מכונית משפחתית מומלצת לא באמת תהיה הדבר הראשון שתעשו משיקולי תקציב או זמן, כדאי שתקדמו אותה משמעותית לאחד המקומות הראשונים ברשימה. 


רכישת אוטו משפחתי


2.
בטיחות מעל הכל
עכשיו כשיש לכם ילדים, אתם צריכים לשים לב לנושא הבטיחות. המודעות לבטיחות בקרב הורים לילדים עולה מדי שנה והיא משפיעה ישירות על ההתנהלות שלכם בתוך הרכב. כמו כן, איגודי בטיחות בינלאומיים מחלקים כוכבים כמעט לכל רכב ורק הדגמים המשפחתיים מצליחים  לעמוד בסטנדרטים. זו ההזדמנות שלכם לעבור למשפחתיות גדולות שיהיו בטוחות יותר ויעזרו לכם לצלוח בשלום נסיעות ארוכות ומתישות מהרגיל.
הסיבה לבטיחות של המכוניות המשפחתיות לא בהכרח קשורה לחומר שממנו הן בנויות, אלא לטכנולוגיות שניתן להכניס לתוכן. בדגמים המובילים יש מערכות מתקדמות למניעת נעילת גלגלים, לבקרת יציבות, להתרעה על אי שמירת מרחק, להתרעה על סטיה מנתיב ועוד.

3.
מחשבה לעתיד מתחילה אתמול
החלפת המכונית הקומפקטית במכונית משפחתית טובה תאפשר את התרחבות המשפחה בלי לדאוג שלא יהיה מקום לשני זאטוטים. זכרו שמחשבה לעתיד דורשת מכם הוצאה כספית לא מבוטלת, אבל היא משתלמת בטווח הארוך. התחילו כבר עכשיו לתכנן את מסגרת התקציב ולשלב את ההוצאה על המכונית המשפחתית בתוך סל ההוצאות. בדקו כיצד ניתן לממן את החלפת הרכב, צרו קשר עם אנשי מקצוע ועקבו אחר מבצעים והטבות. השתמשו במסלולי מימון של הבנקים ונצלו את הריביות הנמוכות בתמורה לשעבוד הרכב. כמו כן, תוכלו לבצע עסקאות טרייד אין כדי לנהוג על רכב חדש מבלי לשאת בהוצאה ראשונית גבוהה מדי.


לסיכום, הרכב הקומפקטי ששימש אתכם נאמנה לאורך שנים רבות צפוי לאבד את מעמדו לטובת מכונית משפחתית. ככל שתקדימו להבין את הנחיצות והחשיבות של הרכב המשפחתי, כך ייטב לכולם ובעיקר ליורש/ת במושב האחורי.
 
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר