קניית דירה והתאמתה לצרכי הילדים

מתעתדים לרכוש דירה חדשה? במאמר שלפניכם תוכלו למצוא טיפים והמלצות שיסייעו לכם להתאים את הדירה לצורכי הילדים, הן מבחינת מה שקשור לבטיחות האישית שלהם והן מבחינת מה שקשור יותר לתחומי העיסוק של מעצבי פנים – עיצוב הבית בצורה שתתאים לילדים.

מאת: מערכת ילדים פלוס | 11.02.2013


כשאתם רוכשים דירה חדשה, הדבר החשוב ביותר שאתם צריכים לדאוג לו, בעיקר אם יש לכם ילדים, הוא הבטיחות בכלל והביטחון האישי בפרט. על מנת למנוע מצבים מסוכנים, כדאי שתקפידו על הפרטים הבאים:

  • התקנת סורגים – אם הדירה החדשה שלכם ממוקמת בקומה גבוהה, חשוב מאוד להתקין סורגים בכל הפתחים על מנת למנוע נפילות של הילדים למטה, כמו גם על מנת למנוע חדירה של פורצים דרך הגג. אם הדירה ממוקמת בקומות הנמוכות, כולל קומת הקרקע, או אם אתם מתכננים לעבור לבית פרטי, חשוב להתקין סורגים על מנת למנוע פריצות.
  • זהירות, זכוכית – אם אתם מעוניינים להציב בדירתכם החדשה אלמנטים שונים העשויים מזכוכית, חשוב מאוד לתכנן את בחירתם ואת הצבתם בצורה שלא תסכן את הילדים. כך, למשל, אם אתם מעוניינים להתקין מעקה זכוכית לצד גרם המדרגות שבביתכם, חשוב מאוד לוודא שמדובר בזכוכית מחוסמת שהינה חסינה מפני התנפצות. תכנון נכון של הדירה יביא לכך שהאלמנטים היותר מסוכנים ייוצרו מהחומרים היותר בטוחים ויוצבו בדירה כשהם לא מסכנים את הילדים.
  • עיצובים שמתאימים לילדים – על מנת להתאים את הדירה לצורכי הילדים, ניתן להיעזר בשירותיהם של מעצבי פנים שיכולים לסייע לכם לתכנן את חדרי הילדים בצורה האופטימלית, כך שגם אם מדובר בחדרים קטנים יחסית הם ייראו מרווחים ויאפשרו לילדים לגדול בהם, תרתי משמע. מעצבי פנים יוכלו, למשל, להציע לכם לרכוש רהיטים שלא ידעתם שקיימים, כמו מיטה שכוללת בתוכה גם שולחן כתיבה ולכן מתאימה מאוד לחללים קטנים במיוחד, או שידת החתלה לתינוק שבגמר השימוש בה ניתן להפוך אותה לארון ואיננה עומדת בבית כמו פיל לבן. בנוסף, הם יעזרו לכם להחליט היכן נכון להציב פרטי עיצוב שונים ואיך נכון לרהט את החדרים, כך שהבית שלכם יהיה גם מעוצב ונעים וגם יאפשר לילדים להתנהל בו בביטחון ובאופטימיות.


 
  • ויהי אור – עצבו את הבית כך שיוכל לחדור אליו אור בכמות המרבית. אור מסייע לגדילה חיונית וחיובית של ילדים, מוסיף מאוד למצב הרוח של כולם, משרה בבית אנרגיה חיובית וחמימה ותורם מאוד להתנהלות מחויכת ונעימה יותר של כל בני המשפחה.ולא פחות חשובה – הסביבה
מעבר לעובדה שצריך לדאוג להתאמה מלאה של הדירה לצורכי הילדים, להשתמש באריחי קרמיקה ולהתקין סורגים, חשוב מאוד לוודא שהדירה עצמה ממוקמת באזור שמתאים לילדים. כך למשל, חשוב לבדוק שאין בסביבה אנטנות סלולריות שפולטות קרינה ברמה גבוהה, שיש בקרבת מקום מוסדות חינוכיים מתאימים, גני שעשועים, קופת חולים, מכולת, תועת נוער וכד', שבמקום יש עוד משפחות רבות עם ילדים, שאין במקום פשיעה ברמה חריגה, שיש במקום ארגונים קהילתיים שמספקים פעילויות חברתיות לילדים ועוד. השילוב בין בחירת מיקום הדירה לבין תכנונה בהתאם לצורכיהם של הילדים, יאפשר לכם לנהל חיי משפחה נהדרים ובטוחים מכל הבחינות.


רכישת דירה היא אירוע גדול למרבית המשפחות בארץ, אך חשוב לזכור כי התהליך אינו מסתיים בהוצאת הכסף ובהתחייבות למשכנתא, במיוחד אם יש לכם ילדים, ועיצוב הדירה לצרכיהם של הילדים – על כל המורכבויות הכרוכות בדבר – הינו תהליך חשוב לא פחות שיכול לסייע לכם לחיות בנוחות במקום בו השקעתם את מיטב כספיכם.

אז שיהיה בשעה טובה ובהצלחה!

נכתב באדיבות א.ס. ריצופים הנותנת שירות פגישה אישית עם מעצב פנים.
כתבות נוספות
סביבת לימודים אופטימלית בבית
עיצוב חדרי ילדים
בטיחות ילדים בבית ובגן
מוצרי צריכה ביתיים


זה הזמן לתת לנו לייקתגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר