מקשטים את הבית למסיבת פורים

מעוניינים להזמין כמה ילדים הביתה, ולארח מסיבת פורים למופת? רוצים להכניס קצת אווירת חג לבית? לפניכם מספר טיפים לקישוט הבית בצורה מיוחדת לקראת חג הפורים המתקרב ובא.

מאת: מערכת ילדים פלוס | 12.02.2013


הורים לילדים קטנים זוכים לחוות מחדש את הילדות, ואחד הביטויים החזקים ביותר לכך הוא בתקופת החגים, ובוודאי בפורים. בחג המיוחד הזה לא רק הילדים מתחפשים, אלא כל הבית עובר מהפכה שלמה. אז איך אפשר לקשט בצורה מקורית את הבית?
קישוטים הקשורים למגילת אסתר
בבסיסו של חג פורים עומדת מגילת אסתר, המספרת סיפור מופלא על הצלת יהודים. המגילה מספרת על דמויות שהן חלק בלתי נפרד מהתרבות היהודית. אפשר לעצב ביחד עם הילדים דמויות מהמגילה, כגון המן הרשע, מרדכי היהודי, אסתר המלכה ועוד. את הדמויות ניתן לבנות מבלונים, נייר צבעוני, טושים, וסרטים לקישוט. כדי להבדיל בין הדמויות החיוביות לדמויות השליליות אפשר להשתמש בכוח הצבע. כך למשל, בלון בצבע כהה יסמל את המן הרשע, ואילו בלון לבן ישמש לבניית דמותו של מרדכי היהודי.

פעילות מסוג זה משלבת בין זמן איכות של הורים וילדים לבין פעילות לימודית חשובה. בנוסף, הילדים ירגישו שהפעילות שלהם בעלת משמעות, שכן פירות עבודתם משמשים לקישוט הבית.


קישוטים המתקשרים לשמחה
פורים הוא החג השמח ביותר, ולכן אין טבעי יותר מלקשט את הבית בדמויות שמחות, כגון ליצנים, פיות, קוסמים ועוד. את הדמויות השונות אפשר למצוא בקלות בחנויות הצעצועים השונות, או אפילו לעצב לבד בבית, בעזרת חלקי תחפושות ישנות. גם כאן אפשר לשלב בלונים שיעזרו לעצב את הדמות הרצויה. את הקישוטים הללו אפשר לבנות בגדלים שונים, וכך להתאים אותם לבית בכל גודל.


קישוט הדלת
אווירת החג בבית מתחילה כבר בדלת הכניסה, ולכן חשוב להוסיף שלט לכבוד חג פורים. את השלט אפשר להכין מחומרים פשוטים שאפשר לקנות בחנויות יצירה, או לחילופין לקנות שלט מוכן. את השלטים המוכנים מוכרים בכל חנות צעצועים, ובסמוך לחג יכול מאוד להיות שתמצאו אותם בסופרים השונים. עדיף לרכוש את כל מה שאתם רוצים מבעוד מועד כי בשבוע שלפני פורים קשה להתקרב לכל מקום שיש לו קשר כלשהו לחג. נוסף, על הדלת אפשר להוסיף בלון בעיצוב מיוחד, להדביק רעשן, לבנות אוזן המן מקרטון ולחשוב על רעיונות נוספים שיכולים להתקשר לפורים.


קישוט חדרי הבית
כל חדרי הבית שבהם הילדים נוהגים לשהות צריכים לזכות בקישוט משלהם, בדגש על הסלון, חדר הילדים ואם יש אז גם בחדר המשחקים. חשוב ביותר לדאוג לכך שהקישוטים לפורים לא יפריעו למהלך התקין של החיים בבית. כך למשל, אם החלטתם לעצב ליצן מבלונים ולהושיב אותו על אחד הכיסאות בחדר האוכל, קחו בחשבון שלא תוכלו לעשות שימוש בכיסא הזה. אם הדירה שלכם קטנה, אז כדאי להוסיף בובות וקישוטי קיר בגודל מצומצם. 


קישוט חדר הילדים
קישוטים לפורים המיועדים לחדרי הילדים צריכים להיות בראש ובראשונה בטיחותיים. אפשר להוסיף מגוון שרשראות לקירות, כאלו שבניתם לבד או קניתם, כדאי להוסיף גם ציורים שונים על הקיר לכבוד פורים. את הציורים תוכלו להסיר בסיום החג. דווקא בלונים אינם מומלצים לקישוטי חדרי ילדים משום שהם עלולים להתפוצץ באמצע הלילה ולגרום לבהלה מיותרת.


מתי כדאי להתחיל בקישוט הבית?
קישוטים לפורים מייחדים את החג הזה משאר ימות השנה ולכן, כמו שהם נכנסים הביתה בפתח החג כך הם צריכים לצאת מהבית בסיום החג. כדאי להתחיל בקישוט הבית כשבוע לפני החג, כך תחושת החג מגיעה הביתה קצת לפני החג עצמו.


האם להכין או לקנות קישוטים לפורים?
קישוטים לפורים שנרכשו בחנות יהיו אולי יפים ואסתטיים יותר מקישוטים שתכינו לבד, אך אין להשוות את הערך הסנטימנטלי שלהם. כשאתם יוצרים את הקישוטים הללו ביחד עם הילדים, אתם נקשרים אליהם יותר. מעבר לזאת, תהליך היצירה מאפשר להורים ולילדים הזדמנות נדירה לבלות זמן איכות ביחד.


קישוטים לפורים תורמים רבות לתחושת החג של הילדים, ולכן חשוב לקשט עבורם את הבית בצורה ייחודית ושונה, תוך התאמה לחג השמח הזה. ניתן להכין את הקישוטים הללו בבית, ובצורה זו ניתן להרוויח זמן איכות עם הילדים, ואולי אף ללמד אותם דבר או שניים על הדמויות ממגילת אסתר.

נכתב באדיבות
קרייזי בלון המייצרת, מוכרת ומדפיסה על בלונים.כתבות נוספות
חינוך הילדים למיחזור
צילום רגעי אושר משפחתיים


זה הזמן לתת לנו לייקתגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר