סיפורו של "גן החלומות"

גן החלומות יוצא לדרך - עמותת "גדולים מהחיים" פותחת את המרכז החינוכי לילדים המחלימים מסרטן בגיל הרך, במודל ראשון מסוגו בארץ.

מאת: מערכת ילדים פלוס | 07.10.2014
 
תמיד זה מחמם את הלב לשמוע על צעדים שנעשים לטובת אוכלוסיות עם קשיים כאלו ואחרים, במיוחד כאשר מדובר בילדים. כל פרוייקט כזה מעלה חיוך על פני אלו שבאמת זקוקים לחיוך הזה. לצערנו, לא תמיד משקיעים באוכלוסיות האלו והן נדחקות לפינה. אך ישנן עמותות רבות, שפועלות יום יום למען מטרה נעלה זו.

עמותת "גדולים מהחיים" החלה ביום ראשון 21.9.14 את הפעילות ב"גן החלומות" - המרכז החינוכי לילדים המחלימים מסרטן בשיתוף עיריית רמת גן ומשרד החינוך. 

בישראל נאבקים במחלת הסרטן מעל 1000 ילדים בכל שנה, מתוכם כ- 200 ילדים בגיל הרך, וכ- 130 מהם באזור המרכז. הורים רבים נאלצים לוותר על מקום עבודתם בכדי לטפל בילדים, ועד היום לא היה קיים בישראל מערך מסודר כולל, שנותן מענה המותאם לצרכים החינוכיים, החברתיים והרפואיים של ילדים חולי סרטן בגיל הרך, בזמן שהותם מחוץ לכותלי בתי החולים ותהליך האשפוז. 


גן החלומות
צילום: אילן ספיר

מרכז "גן החלומות" נבנה בשטח שאותר על ידי עיריית רמת גן במרכז כפר אז"ר, במרחק פחות מק"מ מהכניסה לביה"ח תל השומר ונגיש גם לבתי החולים דנה באיכילוב ושניידר בבלינסון. המרכז ייתן מענה לילדים המתגוררים בערים הסמוכות.
 
החלטת העמותה לבנות ולהפעיל מרכז יום לילדים אלה עונה בצורה ממוקדת על הצרכים של הילדים והמשפחות הללו שעד היום לא קבלו מענה.
סל השירותים אותו יקבל כל ילד ומשפחתו יכלול תכנית חינוכית ומגוון פעילויות, תוך התאמה ליכולות הילד , סיוע פרא רפואי, הזנה והאכלה, ניקיון והיגיינה אישית, יחס גבוה בין מספר אנשי הצוות למספר הילדים, וכן, תמיכה, הדרכה וייעוץ למשפחות.
 
ייחודיות המרכז  החדש שנבנה בכפר אז"ר הינה במערכות מיזוג האוויר הייחודיות השומרות על רמת סטריליות גבוהה, בנייתו עם מאפיינים של חדר בידוד ענק בבית חולים, צבעי הקירות אנטי בקטריאליים, ההצללה והזכוכיות הייחודיות ומרכיבים נוספים - הכל בכדי לאפשר לילדים בעלי מערכת חיסונית חלשה לחוות את חווית גן הילדים הנורמטיבית.


גן החלומות
צילום: אילן ספיר

אנו בטוחים שיוזמה מבורכת זו תשמח ילדים חולים רבים ש"צמאים" לחוש קצת את השיגרה שכל ילד אחר חווה במהלך שנות ילדותו. כן ירבו יוזמות כאלו!


לאתר של עמותת "גדולים מהחיים"
גדולים מהחיים


 
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר