החורף בפתח ואיתו השפעת

החורף כבר כאן, ויחד איתו מגיחים אל תוך חיינו מחלות החורף הנפוצות הכוללות בין היתר: שפעת, דלקות גרון, נזלות וכדומה. בשורות הבאות תוכלו למצוא מספר טיפים ועצות מעשיות שיסייעו לכם לשמור על ילדיכם מפני מחלות החורף

מאת: מערכת ילדים פלוס | 30.10.2015

שינה בריאה ומספקת נלחמת במחלות החורף! 
הידעתם שמיעוט בשעות השינה מחליש את יכולת הגוף להתמודד עם מחלות החורף? הידעתם שילדים ובני נוער מתבגרים זקוקים לשעות שינה ממושכות על מנת להשלים תהליכים פיזיולוגיים המתרחשים בגופם? הפקדה על שעות שינה מספקות וממושכות יכולות לסייע לילדיכם (בכל גיל) להתמודד עם מחלות החורף השונות, וזאת מכיוון ששינה מספקת וממשוכת מסייעת למערכות החיסון של הגוף לנצח את המחלה! 


תזונה נכונה 

הידעתם שצריכה מוגברת של סוכר בתפריט היומי עלולה להוביל לירידה משמעותית בתפקוד מערכת החיסון של הגוף? הקפידו על הקניית הרגלי תזונה נכונים ובריאים לילדיכם, והפחיתו ככל הניתן את כמות הסוכרים מהתפריט היומי. כיצד עושים זאת? באמצעות ארוחות בוקר עשירות בסיבים תזונתיים, באמצעות אכילה מוגברת של פירות וירקות במקום חטיפים ובאמצעות שתייה רוויה של מים ומיצים טבעיים ללא סוכר. במהלך חודשי החורף מומלץ להרבות באכילת מזונות עתירי ויטמינים כגון: ביצים, בשר, פירות חמוצים, פלפל אדום, שקדים, אגוזי מלך ועוד. 


חיסון שפעת


הקפדה יתרה על לבוש חם והולם

חודשי החורף בישראל רווים בימים שמשמיים בהם קרני השמש מבצבצים מעבר לעננים ומתירים לנו להשיל מעל גופנו את שכבות הבגדים בהם אנו נוהגים להתעטף בחורף. השלת שכבות הבגדים גם בימים בהם השמש מבצבצת איננה פעולה מומלצת, ולכן חשוב להקפיד עם ילדינו בנוגע לכך. 

בנוסף לטיפים והעצות המופיעים לעיל, אנו ממליצים לכם לבדוק את ביטוחי הבריאות המשפחתיים שלכם, בין אם מדובר בביטוחי בריאות במסגרת שירותי השב"ן (שירותי בריאות נוספים) המוצעים לכם על ידי קופות החולים ובין אם מדובר בפוליסת ביטוח בריאות פרטית אותה רכשתם מטעם חברות הביטוח. ביטוחים אלו מעמידים לרשותכם מגוון רחב של כיסויים גם בגין אובדן ימי עבודה עקב מחלת ילדים, ולכן מומלץ לבחון את תנאי וסעיפי הפוליסה השונים. 


מספר מילים על חיסון נגד שפעת 

חיסון נגד שפעת הינו חיסון חדש יחסית במערכת הבריאות הציבורית בישראל. חיסון זה כולל נגיפים מומתים של זני השפעת שעל פי הערכות מומחי בריאות עולמיים יהיו פעילים במהלך עונת החורף הנוכחית. ילדים עד גיל הנוטלים את החיסון בפעם הראשונה, נדרשים לעשות זאת באמצעות שתי מנות חיסוניות בהפרשים של חודש ימים בין מנת חיסון אחת למשניה. 

בניגוד לדעה הרווחת בקרב חלקים שונים של הציבור, חיסוני השפעת אינם יכולים לגרום להתפתחותה של מחלת השפעת, וזאת מכיוון שהם מכילים נגיפים מתים של סוגי השפעת השונים. החיסון נגד שפעת ניתן באמצעות זריקה או באמצעות תרסיס.  לסיכום, שינה טובה, תזונה נכונה, לבוש חם וחיסון נגד שפעת יאפשרו לכם ולילדכם לעבור את החורף בשלום.תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר