איך נתאים רכב למתבגר שלנו?

מזל טוב! המתבגר שלכם הוציא רישיון? לא להאמין איך הם גדלים מהר... והנה פתאום מוטלת עליהם אחריות רבת משמעות, שמירה על חיי אדם. לצד החששות שלנו כהורים, אנו רוצים לתת להם את המתנה שהם בודאי הכי ישמחו לקבל ברגע זה- רכב משלהם. רכב קומפקטי הוא פיתרון נהדר. בכתבה זאת נציג בפניכם את היתרונות ברכישת רכב קומפקטי למתבגר שלכם, שמעתה נקרא נהג חדש.

מאת: מערכת ילדים פלוס | 29.11.2015

בשנים האחרונות אפשר למצוא בכבישי ארצנו (בדומה לכבישי העולם), יותר ויותר מכוניות קומפקטיות הנכללות בקטגוריית הרכבים הקטנים. בשורות הבאות ננסה להבין מה הם היתרונות של רכבים אלו, ומדוע הם מתאימים כרכב ראשון למתבגר שלנו שהוציא רישיון. 

בגלל החיסכון בדלק
הזינוק במחירי הדלק בעשור האחרון הוביל לכך שרכישת רכב קטן היא בראש ובראשונה פעולה המסייעת רבות לחיסכון בהוצאות הדלק. כיום, תוכלו ליהנות ממגוון מרשים של רכבים קטנים המאפשרים לכם לחסוך עד אלפי שקלים בשנה בכל הנוגע להוצאות הדלק, כאשר הרכבים המצטיינים בכך הם דגמי סוזוקי בקטגוריית רכב משפחתי קטן כגון הסוזוקי אלטו והסוזוקי ספלאש. החיסכון בדלק נוצר בין היתר בשל נפחי המנוע המוקטנים המצויים ברכבים הקטנים, אך יחד עם זאת, השיפורים במערכות הרכב האחרות מאפשרות לבעלי הרכב ליהנות מנסיעה איכותית ובטוחה יותר. 

היבט חיסכון נוסף הנלווה לרכישת רכבים קטנים הוא נושא הביטוח ותעריף אגרת הרישוי השנתית. בשני המקרים, התעריף אותו תדרשו לשלם הינו מופחת בהשוואה לקטגוריות רכב אחרות. מעבר לכל אלו, מחיר השוק של הרכבים הקטנים הינו נמוך באופן משמעותי ממחיר השוק של רכבים מקטגורית רכב אחרות, לרבות, רכבים משפחתיים, רכבי שטח פנאי וכדומה. 

מכיוון שמדובר ברכב נוסף במשפחה ובעלויות חודשיות נוספות, כדאי שאנו כהורים נרכוש רכב שיחסוך לנו בהוצאות.


איך נתאים רכב למתבגר שלנובגלל הפיתוחים הטכנולוגיים
דור הילדים כיום הוא דור שאוהב טכנולוגיה, חידושים ושכלולים למיניהם. השכלולים הטכנולוגיים של העשורים האחרונים השפיעו במידה ניכרת גם על תעשיית הרכבים העולמית. כיום, מרבית חברות הייצור הגדולות ביותר בתעשיית הרכב, עושות שימוש במערכות מחשוב מתקדמות המאפשרות להן לשכלל את מערכות הרכב באמצעות צ'יפים מוקטנים בגודל בול ואף פחות מכך. 

במקביל, הפיתוחים הטכנולוגיים שיפרו באופן משמעותי את נושא הבטיחות וגם את נושא הביצועים בכל הרכבים בקטגוריית הרכבים הקומפקטיים. המתבגר שלכם בודאי יאהב את הביצועים של הרכב הקומפקטי. 


בגלל עיצוב הפנים המודרני 
סיבה נוספת שיכולה לשכנע אתכם לבחור ברכב קטן עבור הילד שלכם היא העובדה שהמרחב הפנימי במרבית הרכבים הקטנים גדל בשנים האחרונות באופן משמעותי. תא הנוסעים ברכבים הקטנים המודרניים הינו חלל מרווח וגדול יותר מזה שהופיע ברכבים הקטנים עד לפני מספר שנים, וכפועל יוצא מכך, הוא מאפשר לבעלי הרכבים ליהנות גם מתא נוסעים מרווח וגם מפתרונות אחסון מתקדמים שלא היו קיימים בקטגוריית הרכבים הקטנים עד לפני מספר שנים. כלומר, הילד יוכל מצד אחד ליהנות מהקומפקטיות של הרכב, ומהצד האחר עדיין ליהנות ממקום מרווח לנוסעים שיתלוו אליו בנסיעות. 


בגלל יכולת התמרון בכל הנוגע למקומות חנייה
החשש של נהגים חדשים רבים הוא תמרון וכניסה לחניות. רכבים קטנים יאפשרו לילדכם ליהנות מיכולת תמרון גבוהה יותר בכל הנוגע לחניית האוטו במקומות בהם כל בעל רכב משפחתי יתקשה להחנות את רכבו.

כיום, כל יצרניות הרכב המובילות ביותר בעולם, מקפידות לייצר מספר דגמים של רכבים קטנים, וזאת לצורך התחרות ההולכת וגוברת בין יצרניות הרכב השונות בכל הנוגע לקטגוריית רכבי המיני והסופר מיני. 

אין ספק שרכב קטן הוא מתנה מושלמת עבור ילדכם לכבוד הרישיון החדש שהוציא.  
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר