ביטוח בריאות - ייתכן שיש לכם כפל ביטוחי

כפל ביטוחים עלול לעלות לכם אלפי שקלים בשנה

מאת: מערכת ילדים פלוס | 31.03.2015

כפל מן הסוג הזה הוא תוצאה של חוסר מודעות מצד הלקוחות והמבוטחים. המקרים הנפוצים ביותר של כפל ביטוחי מתרחשים במסגרת ביטוח בריאות. היות ומדובר על ביטוח חובה הנרכש מגיל צעיר, הרבה משפחות לא נשארות עם אצבע על הדופק וכך מוצאות את עצמן נושאות בהוצאות מיותרות. כפל ביטוח על ביטוח בריאות הוא נושא חמור הדורש טיפול בחוק. בינתיים ניתן להסתפק בכמה טיפים יעילים שיאפשרו לכם להימנע מתשלום כפול.
 

ביטוח בריאות למשפחהראשית, בדקו איזה סוג של ביטוח בריאות למשפחה יש לכם ובקשו פירוט על הפוליסה. נצלו את ההזדמנות כדי להשוות מחירים והתייעצו עם אנשי מקצוע בכל מקרה של התלבטות. בררו על פערי מחירים ועלויות בין ביטוח בריאות למשפחה לבין ביטוח בריאות הניתן על ידי מקום העבודה. שנית, ודאו כי הביטוח שיש לכם מתאים למאפיינים האישיים. זכרו כי פרמיית הביטוח נקבעת בין היתר לפי המצב הבריאותי, תיעוד המחלות במשפחה וכן הלאה. כמה בדיקות קטנות יבטיחו עבורכם מצד אחד את הביטוח האופטימאלי – ומצד שני יגנו עליכם מפני תשלום כפול ומיותר.


איך בוחרים בביטוח הנכון?

בחירה בביטוח הנכון צפויה לחסוך לכם מאות ואלפי שקלים בשנה. מלבד ההיבט הכלכלי, נסו להגדיר לעצמכם את מטרת הביטוח. בדקו כמה אתם משלמים על ביטוח בריאות והכירו את ההבדלים בין ביטוח פרטי לבין ביטוח משלים. ביטוח פרטי חופף במידה משמעותית לביטוחים המשלימים של קופות החולים. מי שרוכש אותו משלם לרוב כפול על אותו שירות, מבלי שהוא יהיה מודע לכך. מנגד, ביטוח פרטי משלים מכסה רק החל מהנקודה בה הביטוח של קופת החולים מפסיק לכסות. 

הביטוחים הפרטיים מעניקים ערך שולי כאשר הם לא נבחרים בצורה נכונה. בישראל נחשב סל הבריאות הממלכתי לרחב יחסית, אך הוא לא מספק את היכולת לבחור מנתח. ביטוח משלים נותן כיסוי להשתלות עד עלות מסוימת אולם לא רבים זקוקים לו. ההמלצה העקרונית היא לברר על רכישת ביטוח פרטי דרך מקום העבודה, כדי ליהנות מתנאים מועדפים ומרכישה צרכנית גדולה. 


עם מי מתייעצים לגבי ביטוח בריאות?

מקומות עבודה גדולים עובדים עם יועצי ביטוח שמטרתם להשיג עבור העובדים את הביטוחים הזולים ביותר. עצמאיים או אנשים פרטיים המעוניינים להתייעץ עם גורם אובייקטיבי לגבי ביטוח בריאות יכולים להיעזר במידע המופיע באתרי האינטרנט, או לפנות לרשויות המטפלות בנושא. בשוק ביטוחי הבריאות פועלים יועצים עצמאיים אך הם כפופים לאינטרסים מסוימים. 


המחיר הוא לא הפקטור החשוב ביותר ברכישת ביטוח בריאות, אך הוא מהווה חלק בלתי נפרד ממערכת השיקולים ולכן רצוי להימנע מכפל ביטוחי. תפקידו של הלקוח הוא לזהות את האינטרס ולהפעיל את ארגז הכלים העומד לרשותו על מנת לבצע השוואה יעילה.
 
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר