רוכשים דירה? להלן טיפים לבחירת מסלול המשכנתא

באיזה תנאים כדאי לקחת משכנתא? מה הן האפשרויות העומדות בפניכם ? כל הפרטים בכתבה הבאה

מאת: מערכת ילדים פלוס | 28.10.2015


שוק המשכנתאות בישראל כולל בתוכו למעלה מ-30 סוגי משכנתא שונים המכונים מסלולי משכנתא, ועל מנת לבחור במסלול הנכון והאופטימאלי ביותר עבורכם, תדרשו לבצע הליך מקדים המכונה: תכנון משכנתא. הליך זה מיושם כיום על ידי חברות ויועצים אובייקטיבים המלווים את נוטלי המשכנתא כל הדרך אל הבנק המלווה ומשם לדירה. 


מסלולי המשכנתא הנפוצים ביותר בישראל כוללים מסלולים, כגון: מסלול משכנתא צמודת מדד, מסלול זה פועל באמצעות שתי חלופות מרכזיות: משכנתא צמודת מדד בריבית קבועה ומשכנתא צמודת מדד בריבית משתנה, מסלול משכנתא צמודה למטבע חוץ (מט"ח), מסלול משכנתא בריבית פריים, מסלול משכנתא בריבית בטוחה ומסלול משכנתא משולב המאפשר לציבור נוטלי הלוואות המשכנתא לפזר סיכונים באמצעות תמהיל משכנתא המורכב משליש משכנתא צמודת מדד בריבית קבועה, שליש בריבית משתנה ושליש משכנתא צמודה למט"ח. 


לוקחים משכנתא


לכל אחד ממסלולי המשכנתא המוצעים לכם יתרונות וחסרונות משלו, ועל מנת לבחור במסלול המשכנתא הנכון ביותר עבורכם, תדרשו לבחון שלושה פרמטרים המשפיעים על כל מסלול משכנתא כזה או אחר המוצע לכם. פרמטרים אלו הינם: ריבית, הצמדה ופירעון וחובה להתייחס לכל אחד ואחד מהם גם בהתאם לנקודת הזמן בה אתם נוטלים את המשכנתא וגם בהיבט הצפי העתידי לכל אחד מהפרמטרים. תכנון משכנתא באמצעות יועצי משכנתא מנוסים ומובילים בתחומם, יאפשר גם לכם לבחון את מסלול המשכנתא המוצע לכם בהתאם ליכולות הכלכליות שלכם בהווה. בנוסף לבחירת תמהיל המשכנתא, מומלץ להיוועץ עם יועץ המשכנתאות גם בכל הנוגע לרכישת ביטוח משכנתא, וזאת על מנת לחסוך עד עשרות אלפי שקלים לאורך תקופת ההחזר. 


להלן מספר טיפים לבחירת מסלול המשכנתא:
  • נטילת משכנתא באמצעות מסלול המשכנתא המשולב, הינה פעולה המאפשרת לכם להתמודד עם שינויים בשיעורי הריבית לאורך השנים, וזאת במסגרת פיצול התשלום למספר מסלולי ריבית שונים. 
  •  
  • נטילת משכנתא באמצעות לוח סילוקין קרן קבועה, הינה פעולה המאפשרת לכם להפחית את תשלומי ההחזר של המשכנתא לאורך תקופתה. משכנתא זו מיועדת לאילו מביניכם הצופים כי בעתיד לבוא הכנסתם תלך ותפחת בגין סיבה כזו או אחרת. 
  •  
  • נטילת משכנתא באמצעות לוח סילוקין שפיצר הינה פעולה המאפשרת לכם להגדיל את תשלומי ההחזר החודשי לאורך התקופה, והיא מיועדת בעיקר לאילו מביניכם שאינם צופים שינוי משמעותי בהכנסתם במהלך תקופת ההחזר, ואילו מביניכם המעוניינים לקצר את תקופת ההלוואה. 
  •  
  • נטילת משכנתא באמצעות מסלולים נזילים דוגמת משכנתא בריבית משתנה, משכנתא צמודה למטבח חוץ ומשכנתא ריבית פריים, הינה פעולה המאפשרת לכם פירעון מוקדם של המשכנתא וזאת באמצעות קבלת סכומי כסף עתידיים באמצעות: ירושות, קרנות השתלמות אותן חסכתם וכו. 


בכל אחד מהמקרים, הקפידו שגובה ההחזר החודשי שלכם איננו עולה על שליש מההכנסות החודשיות השוטפות שלכם! בהצלחה! 
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר