השכרת רכב בחו"ל

החופש הגדול עוד מעט מגיע, ואתם מתכננים חופשה משפחתית בחו''ל. נחושים לראות כמה שיותר במדינת היעד, החלטתם שהפעם אתם משכירים רכב, צעד שיגדיל את האפשרויות העומדות בפניכם. אלא שנהיגה בחו''ל אינה דבר פשוט גם כך, מה שמביא לכך שההשכרה מלווה בלא מעט חששות.

מאת: מערכת ילדים פלוס | 29.05.2014

השאלה הראשונה שעומדת בפנינו היא האם בכלל כדאי להשכיר רכב. הרי מדובר בהוצאה כספית נוספת והתמצאות במקומות שאנו לא תמיד מכירים, מה שמוביל לסיכון שיכול להיחסך מאיתנו.

ובכן, מצידו השני של המתרס אפשר לראות את היתרון שבהשכרת רכב. תוכלו ליהנות יותר בטיול ולחסוך את התלות בתחבורה הציבורית. אתם תחליטו מתי ולאן אתם נוסעים ותוכלו להתנייד בקלות ובלי להסתבך עם מוניות, אוטובוסים או רכבות.
החלטתם לשכור רכב? מדובר בצעד פשוט מאוד שניתן לבצע אותו באמצעות סוכנות הנסיעות, חברות השכרה וכמובן באינטרנט. ובכל זאת, כדאי לשים לב למספר דברים בטרם תשכירו רכב.

מועד ההשכרה
כדאי מאוד לערוך את הבירורים ולבצע את ההשכרה כמה שיותר מוקדם, כך תוכלו להוזיל עלויות ולהרוויח מגוון רחב של אפשרויות.


הכול מתחיל באיבזור
הסוגיה הראשונה שיש לתת עליה את הדעת בעת השכרת רכב בחו''ל נוגעת לאיבזור הרכב, כלומר, כל אותם אמצעי בטיחות שחייבים להיות בו – בייחוד כאשר נוסעים עם ילדים. הגם שברוב המקרים לא ניתן לבחור מראש דגם ספציפי של כלי רכב, כי אם קטגוריה עליה הוא נמנה, חשוב להתייחס לאבזור שלא ניתן לוותר עליו: כיסאות בטיחות לתינוקות, בהתאם למספר הילדים ולגילם, הם ברירת מחדל של ממש. במעמד בחירת או קבלת הרכב, רצוי מאד לוודאי כי הוא כולל כריות אוויר, מערכת בלימה מתקדמת וכיוצא בזה.

ברמה הכללית, חברות ההשכרה, שמחויבות להציע ללקוחותיהם כלי רכב מתקדמים ומאובזרים היטב, מקפידות לרוב על סוגיית הבטיחות שלהם. עם זאת, חלקן מקנות את התוספות הבטיחותיות האלה בתוספת תשלום למחיר ההשכרה הכולל. מכיוון שחייבים להעמיד את הבטיחות במרכז, בעת נסיעה עם ילדים בחו''ל, מומלץ מאד "לספוג" את ההתייקרות, ולהרוויח בכך שקט נפשי, אשר אין לזלזל בערכו במצבים אלה.


השכרת רכב בחול

הכרת תקנות הנהיגה במדינה
כאמור, נסיעה ברכב בחו''ל אינה דבר של מה בכך, וצעד שיגרום לדאגות גם בקרב הנהגים המנוסים יותר. הנחת המוצא היא שנהיגה בחו''ל תהיה בטוחה יותר כאשר מתכוננים אליה מראש, כפי שניתן לעשות רק באמצעות היכרות מוקדמת עם כל מה שחשוב לדעת. לכן, יש לברר באופן מקיף על תקנות הנהיגה במדינה הספציפית, הגבלות המהירויות, התמרורים וכיוצא בזה. חשוב מאד שלא לצאת מנקודת הנחה שהתמונה תהיה דומה לזו הישראלית, וגם לא שניתן יהיה "להסתדר" או ללמוד את חוקי התנועה תוך כדי.

את המידע הזה ניתן לקבל מחברת ההשכרה, אם כי בעידן הנוכחי רבים מחפשים אותו, כצעד ראשון, באמצעות האינטרנט.


חשיבותו של ביטוח
נהיגה ברכב ללא ביטוח תקף, בארץ ובעולם גם יחד, מהווה עבירה פלילית, שהעונשים עליה חמורים – בעיקר הסבלנות קצרה עבור אוכלוסיית משכירי הרכב. לכן, כל השכרת רכב כוללת בתוכה ביטוח חובה, שתכליתו הענקת פיצויים עבור פגיעות גוף של נוסעי הרכב. מחיר ביטוח זה, מאחר ולא ניתן לוותר עליו, כלול כמעט תמיד במחיר ההשכרה.

שני הביטוחים האחרים, ביטוח מקיף או ביטוח צד ג', קשורים כבר לפגיעה ברכב עצמו, או לרכוש של צד שלישי (בהתאמה). מומלץ לרכוש אותם בכל מקרה, גם אם אין לכך השפעה של ממש מבחינה בטיחותית על מצבם של נוסעי הרכב. חשוב לזכור שהפעלה של כל אחד מסוגי הביטוחים שהוזכרו כרוכה בתשלום של דמי השתתפות עצמית, כפי שמפורט בוודאי בהסכם ההשכרה.


לסיכום, אין ספק שהשכרת רכב בחו"ל יכולה לסייע מאוד בהצלחתו של הטיול ולפנות זמן להנות משלל חוויות שממתינות לכם. חשוב לעשות זאת נכון, אל תחסכו בשאלות ובבירורים לפני ההשכרה, כדי שהחוויה לא תיהרס וכדי שתקבלו תמורה מוצלחת עבור ההשקעה שלכם. והכי חשוב- סעו בזהירות ושמרו על עצמכם!תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר