ימי הולדת בקיץ

מדי שנה אנחנו נקראים אל דגל היומולדת ועומדים מולו נבוכים ואובדי עצות: איך לקיים חגיגת יום הולדת מגניבה לילד מבלי לקחת משכנתא? ומצד שני לעשות לנו את החיים קלים ונטולי כאב ראש? אספנו לכבודכם שלל רעיונות לימי הולדת שנערכים בקיץ.

מאת: מערכת ילדים פלוס | 16.06.2013


ימי הולדת בקיץ הם בגדר "חצי נחמה". אם אתם גרים בבית פרטי הרי שהילדים יוזמנו לחצר מבלי לסכן את תכולת הבית. אם אתם גרים בבית משותף, תמיד תוכלו להזמין את הילדים לפארק סמוך או לגינה הציבורית. כל זה טוב ויפה, אך אינו פותר אתכם מהתעלומה המטרידה הקשורה ביציקת תוכן לאירוע. לפיכך, קיבצנו עבורכם את הטרנדים החמים ביותר לקיץ זה בכל הקשור במסיבות יום הולדת לילדים, הכוללים
הפעלות לילדים שהן יעילות ומקוריות להפליא.

  • מסיבות נושא. מסיבת נושא היא קונספט פשוט לביצוע ובעל סיכויי הצלחה גבוהים. חשוב לבחור נושא שהילד או הילדה עצמם אוהבים, אך שמדבר גם לחלק ניכר מחבריהם, המוזמנים הנכבדים. אפשר לערוך מסיבת נושא של גיבורי על (אחד מסוים או כמה), לפי סרט או תכנית אהובים (למשל בוב ספוג, נינג'גו ועוד) ואפילו של נושא כללי יותר – למשל כדורגל. הרעיון הוא שהנושא יתבטא באופן מסוים בכל היבט של האירוע: בעיצוב, במשחקים ובהפעלות, באוכל, בהפתעות וכמובן – בעוגת יום הולדת. מסיבת נושא צריכה כמובן להיות מותאמת ללוקיישן הנבחר ולהביא בחשבון אפשרות למיקום שולחן יצירה (סביב הנושא) או הפעלות שתתרחשנה במרחב הזה.


  • חפשו את המטמון. אין כמו הקיץ כדי לצאת בשעת בין ערביים לטיול קצר בעקבות המטמון המתחבא אי שם ברחבי השכונה או הישוב. הרעיון הפשוט הכרוך במשחק שלא נס ליחו ועובר זה דורי דורות הוא לחלק את קבוצת הילדים לשתי קבוצות ולערוך ביניהן תחרות מי ימצא את המטמון. לכל קבוצה יש פתקים בצבע אחר. ברגע שמצאו את הפתק הראשון הוא יוביל אותם לפתק הבא שיוביל לפתק הבא וכן הלאה. תוכלו לשלב בפתקים לא רק רמזים אלא גם הפעלות ומשחקים החביבים על הילדים. המטמון, אותו תחביאו היכן שתרצו לערוך את המסיבה (בחצר או בגינה) יכול להיות קופסא של ממתקים או עוגת יום ההולדת עצמה.
  • פיינטבול. מיועד לילדים גדולים יחסית ופופולרי בעיקר בקרב בנים, או מסיבות שמשתתפים בהן הרבה בנים. למי שלא מכיר, פיינטבול הוא משחק שנערך במתחם ייעודי ומתחלקים לקבוצות. כל משתתף מקבל ציוד – מגנים, מסכות ורובים שיורים צבע – ונפתח קרב בין שתי הקבוצות, שלכל אחת מהן כדורים בצבע שונה. יום הולדת במתחם פיינטבול מאפשר לילדים להוציא הרבה מרץ וגם להביא לידי ביטוי אגרסיות חבויות או אינטריגות חברתיות – אבל בדרך ניטרלית, מהנה ולא פוגענית. מכיוון שהחגיגה נערכת במתחם ייעודי אין הכרח לקיים אותו דווקא בקיץ, אולם עקב ההשפרצות והלכלוך הכרוך במשחק – הוא מתאים יותר לימים חמים שבהם לא נורא להסתובב עם בגד רטוב. 
  • יום הולדת בסימן מים. זהי אפשרות קלאסית למסיבת יום הולדת קייצית - רוב הילדים פשוט אוהבים מים, ויש שפע של אפשרויות לחגוג יום הולדת מהסוג המימי: מסיבת בבריכה, פיקניק בים אחרי הצהריים, או הזמנת מתנפח רטוב לחצר הביתית או לגינה הציבורית. עבור ילדים קטנים יותר אפשר גם לפרוש בריכות פלסטיק בחצר ולקנות כמה רובי מים וצעצועי ים – ויש לכם יום הולדת מנצח. היתרון הגדול הוא שסביבה של מים מאפשרת מגוון עצום של משחקים והפעלות לימי הולדת, אף על פי שבסוף רוב הילדים פשוט נהנים להשפריץ זה על זה, לבנות ארמונות בחול ולשרוץ במים. אי אפשר להאשים אותם.
  • קומזיץ. ימי הולדת של קיץ, בפרט אם הם מתרחשים בחופש הגדול מאפשרים לערוך אותם גם בשעות הערב המאוחרות יחסית. כל הילדים אוהבים אש כמעט כמו שהם אוהבים מים.... וחגיגת יום הולדת סביב המדורה יכולה להיות הזדמנות לערוך פעילויות נפלאות: פיתות על סאג' למשל, היא הפעלה שרוב הילדים מתים עליה. כנ"ל לגבי הכנת שיפודי מרשמלו וצלייתם. מומלץ לחשוב גם על משחקי חברה שונים שיכולים לסייע להעביר את הזמן בחגיגה בכיף וכמובן לשיר שירי יום הולדת.

לסיכום, יש עוד הרבה רעיונות מקוריים ודרכים יצירתיות לחגוג יום הולדת בקיץ. היתרון הגדול הוא האפשרות להיות בחוץ, להוציא מרץ וליהנות ממזג אוויר נעים! מה שבטוח כמעט כל חגיגת יום הולדת שנערכת בחוץ – היא מתכון להצלחה ולהנאה.

תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר