מה לבדוק לפני שרוכשים רכב משפחתי?

קטגוריית הרכבים המשפחתיים מהווה את קטגוריית הרכב בעלת היצע הרכבים והדגמים הגדולה ביותר. מרבית יצרניות הרכב הגדולות משקיעות את מיטב יכולותיהן היצרניות בפיתוח כלי רכב משפחתיים המותאמים למשפחה המודרנית, ולכם כל שנותר לעשות הוא לבחור מתוך ההיצע ההולך וגדל מדי שנה.

מאת: מערכת ילדים פלוס | 03.01.2016

בשורות הבאות ריכזנו עבורכם רשימת דברים אותם מומלץ לבדוק בטרם קבלת ההחלטה בנוגע לזהות הרכב המשפחתי אותו אתם עתידים לרכוש. 


בטיחות. בטיחות. בטיחות 
רכב משפחתי העתיד לשרת את כל בני המשפחה בנסיעות קצרות וארוכות כאחד, חייב לכלול בתוכו את מערכות הבטיחות המתקדמות ביותר. מערכות אלו מאפשרות לכם לשפר את ביצועי הרכב במהלך הנסיעה ולהימנע ככל הניתן ממעורבות בתאונת דרכים. כיום, מרבית יצרניות הרכב שמות דגש רב על פיתוחן של מערכות בטיחות אקטיביות ופסיביות ברכבים החדשים המיוצרים על ידיהן. 


מרווח 

הפרמטר השני אותו מומלץ לבדוק בעת רכישת רכב משפחתי הוא מרווח תא הנוסעים העומד לרשותכם. כידוע, רכבים משפחתיים הינם בני 5 מושבים והם מיועדים למשפחות בנות 5 נפשות. יחד עם זאת, הצבת כיסאות בטיחות ובוסטרים בתא הנוסעים מצמצם בצורה ניכרת את המרווח העומד לרשותכם, ולמשפחות בנות 5 נפשות ויותר מומלץ לשקול רכישת רכבי מיניוואן בני 7 מקומות. 


מה לבדוק לפני שרוכשים רכב משפחתי


עלויות תחזוקה 

אחזקת רכב משפחתי, בדומה לאחזקתו של כל כלי רכב אחר, הינה פעולה הכרוכה בהוצאות תחזוקה מתחדשות וקבועות כגון: רכישת ביטוח לרכב משפחתי, דלק, עלויות רישוי שנתיות וכדומה. ההוצאה הנלווית המשמעותית ביותר היא צריכת הדלק, ולכן מומלץ לבחור את הרכב המשפחתי הבא שלכם בהתאם להיקף צריכת הדלק. ערכו תחשיב של הנסיעות החודשיות שלכם ואמדו את המרחקים בקילומטרים, לאחר מכן בדקו מהו היחס בין ליטר בנזין לקילומטר, וערכו שקלול מחושב ומשוער של הוצאות הדלק החודשיות שלכם. 


ירידת ערך

רכבים משפחתיים מוחזקים בממוצע כשלוש עד חמש שנים על ידי המשפחה הישראלית הממוצעת, ולאחר מכן, ראשי המשפחה עסוקים בשדרוג הרכב המשפחתי העומד לרשותם. כפועל יוצא מכך, אנו ממליצים לכם לבחון את ירידת הערך של סוג הרכב אותו אתם עומדים לרכוש לאורך השנים האחרונות ולבחון את כדאיות הרכישה בהתאם לכך. 
בנוסף לכל האמור לעיל, מומלץ לבדוק מה היא עלות הטיפולים השנתית לרכב (בהתאם לטיפולי רכב המומלצים על ידי היצרן). כמו כן, אנו ממליצים לכם לבחון מה היא רמת האבזור העומדת לרשותכם ברכב אותו אתם עתידים לרכוש.


תקציב, תקציב ושוב תקציב

בשורה התחתונה, רכישת רכב משפחתי חדש הינה פעולה אותה מומלץ ליישם בהתאם לתקציב העומד לרשותכם לצרכי רכישת הרכב, ואין זה משנה מה היא הדרך בה אתם עתידים לשלם בגין הרכישה (תשלומים חודשיים או מזומן). למחיר הרכב מומלץ להוסיף את סך ההוצאות השנתיות הנדרשות לצרכי תחזוקה ובהתאם לסך הכול לקבל את ההחלטה הנבונה ביותר עבורכם ברמה הצרכנית.  
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר