מטבחים לילדים

אם בעבר, מטבחים לילדים היו נמצאים רק בגני ילדים ומשחקיות למיניהם, היום כבר ניתן למצוא מטבחים לילדים כמעט בכל בית.

מאת: מערכת ילדים פלוס | 25.10.2019

אחת האהבות הגדולות ביותר של ילדים קטנים זה לשחק במטבח. בכל מה שקשור בלחקות את ההורים הם נרגשים נורא ומרגישים שחלומם התגשם. הילדה היא האמא והבן הוא האבא. הילדה הקטנה אשר משחקת אמא ומתפעלת מטבח קטן עבורה זה עולם וניתן לראות את ההתלהבות על פרצופם הקטן של הילדים ואת הרצינות שלהם כשהם משחקים בפינה הקטנה שלהם במטבח. כשזה קשור בהתעסקות בסירים, צלחות, כוסות ובכל האביזרים הקשורים בכך, המציאות עולה על כל דמיון.

אם בעבר, מטבחים לילדים היו נמצאים רק בגני ילדים ומשחקיות למיניהם, היום כבר ניתן למצוא מטבחים לילדים כמעט בכל בית. אם החלטתם לרכוש מטבח כזה, אנא וודאו כי המטבח עומד בתו תקן ושהוא בטיחותי לשימוש עבור ילדים קטנים, שאינו מכיל חלקים קטנים מסוכנים והכי חשוב שלא יתפרק.

ברגע שהמטבח הקטן נכנס הביתה, ברגע שלילדים יש פינה קסומה ופרטית משלהם שבה אין כניסה לגדולים, אפשר לשכוח מהם לכמה שעות טובות. ההתעסקות במשחקי מטבח מעסיקה אותם כל כך וגורמת להם להיות יצירתיים ולחשוב מחוץ לקופסה, הם מקבלים השראה מלראות את ההורים מתנהלים במטבח והם שואפים להתנהג בדיוק כמוהם. זו הטריטוריה שלהם, הם מכתיבים את החוקים והם מנהלים את העניינים, במשחק זה ההורים לא מעירים להם ולא אומרים להם מה לעשות, הם אדונים לעצמם.


מטבחים לילדים


מטבחים המיוצרים בעץ הינם מטבחים איכותיים במיוחד העמידים לאורך שנים. הם מתאימים לטווח גילאים רחב במיוחד, החל מהשלב שילד קטן מתחיל להיעמד ועד גיל 7 ואף יותר. ניתן למצוא היום מגוון רחב של מטבחים בכל מיני צבעים ובכל מיני גדלים היכולים להתאים לכל בית, גם אם ביתכם לא גדול במיוחד, תוכלו למצוא מטבחים קטנים יותר. למבחר המטבחים, היכנסו.
 
המטבחים מגיעים במגוון עיצובים אשר יכולים לשמש גם כפריט עיצובי, אם החלטתם למקם אותו במרכז הבית ולא בתוך החדר. המטבחים הינם מודרניים, כפריים, בסגנון רטרו ועוד. ישנם צבעים המתאימים לבנות וישנם צבעים ניטרליים המתאימים לכולם.

יתרונות המשחק במטבח לילדים הינן רבים. מעבר לכך שהמשחק במטבח מפתח ומעשיר את הילדים, תורם מאוד להתפתחות המוטורית שלהם וגורם להם לכיף גדול והנאה מרובה, הילדים לומדים לבשל ומשחק זה חשוב מאוד לגיל הרך. הם חווים חוויה של מטבח אמיתי ומבצעים פעולות חיקוי של ההורים ועל ידי כך יכולת המשחק שלהם מתפתחת ומשתפרת. הם לומדים לבצע שיתופי פעולה בין אחד לשני, לומדים לנהל משא ומתן ולומדים להסתדר כמה ילדים ביחד. הם מביאים את עצמם לידי ביטוי ולומדים להתבטא בדרך שלהם ולפתח את יכולת הדיבור שלהם בשונה מהיום יום שלהם. הם רוכשים מגוון מיומנויות חדשות ולומדים כיצד נראה מטבח מקרוב. האפשרות הניתנת להם להתנהג כמו הגדולים יוצרת אצלם חוויה מיוחדת שחיכו לה תקופה ארוכה ועכשיו בשבילם זה ממש הגשמת חלום.
 
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר