כיצד פתיחת קופת גמל לילדים יכולה להבטיח את עתידם?

למקרה וטרם התעדכנתם בנושא, נכון להיום עומדת בפניכם האפשרות לפתוח לילדיכם קופת חיסכון משתלמת.

מאת: מערכת ילדים פלוס | 29.07.2019

איך הולך השיר הנושן והידוע: "ילדים זה שמחה, ילדים זה ברכה"... והאמת, כל מילה בסלע. אנחנו אוהבים את הילדים שלנו, רוצים את הטוב ביותר עבורם. אנחנו נלך עד קצה הירח ובחזרה בשבילם ולו רק בכדי שנראה אותם מחייכים. ובכן, אנו יכולים לומר לכם בבטחה כי אינכם חייבים לצאת את גבולות העולם בכדי לעשות משהו שישמח את ליבם של ילדיכם. למעשה, אתם יכולים לבצע פעולה אחת פשוטה אשר תוכל לעזור ולהבטיח את עתידם.


למקרה וטרם התעדכנתם בנושא, נכון להיום עומדת בפניכם האפשרות לפתוח לילדיכם קופת חיסכון משתלמת. בגדול, זו היא קופת גמל לילדים המאפשרת לכם לחסוך עבורם סכומי כסף משמעותיים ולשמור על אופציה של כסף נזיל. הכלי הפיננסי הזה, שנקרא "קופת גמל להשקעה", הושק בישראל כבר לפני 3 שנים כאשר המטרה המרכזית שלו היא לעודד חיסכון בקרב הציבור. 


ילד עם גלימה עושה כמו סופרמן


מה הם יתרונותיה של קופת הגמל לילדים?
כאמור, הנקודה הראשונה היא האופציה לבנות עבורם חיסכון חכם וגמיש: מצד אחד- חוסכים ומצד שני- שומרים על נזילות כספית. והנה מספר יתרונות נוספים:

  1. אופציה לחסוך לילד עד עשרות אלפי שקלים בשנה- בקופת הגמל להשקעה הרשומה על שם ילדיכם, אתם יכולים להפקיד עד 70,000 שקלים בשנה. באפשרותכם לעשות זאת דרך הפקדה חד פעמית או ע"י ביצוען של הפקדות חודשיות. מעבר לכך, אתם יכולים לפתוח גם לעצמכם ולילדים האחרים (אם ישנם) קופות גמל להשקעה נוספות. במצב כזה לדוגמה, משפחה בת 5 נפשות תוכל לחסוך עד 350,000 שקלים בשנה!
  2. קצבת פנסיה נוספת: הכספים שאתם חוסכים לילדיכם היום יוכלו לשמש אותם כקצבת פנסיה נוספת. בהנחה והם מחכים עד גיל הפרישה בכדי למשוך אותם, הם ייהנו מפטור מלא ממס (ובמידה וימשכו את כספי החיסכון לפני גיל הפרישה, הם יחויבו בגין מס רווח-הון של 25% אך רק על הרווחים אשר נצברו בקופה בלבד).
  3. דמי ניהול אטרקטיביים: קופות הגמל להשקעה מנוהלות ע"י חברות ביטוח ובתי השקעות פרטיים. לצד ניהול מקצועי ויסודי של קופת הגמל של ילדיכם, אותם גופים גובים עפ"י רוב דמי ניהול זולים יחסית (בשיעור ממוצע הנע בטווח של 0.7%-0.9%).
  4. נזילות מלאה: קופות הגמל להשקעה הן מוצר חיסכון אידיאלי כיוון שאופציית הנזילות שבהן מאפשרת לכם לחסוך לעתיד ילדיכם בכל טווח זמן שמתאים לכם: קצר, בינוני וארוך. 
  5. גמישות מלאה במעבר בין מסלולי השקעה: רוב החברות מציעות קופת גמל להשקעה במגוון מסלולי חיסכון שונים (סולידיים יותר, או בסיכון גבוה יותר), כאשר ניתן להחליף ביניהם בכל רגע נתון (וזאת כמובן, ללא כל תשלום של קנסות או עמלות).

אז מה אתם אומרים, האם לא הגיע הזמן שגם לילדיכם תהיה קופת גמל להשקעה לילדים?
 
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר