חוגגים בר מצווה

אילו חלופות קיימות עבורכם? איך מתכננים בר מצווה מרגשת? על שאלות אלו ועוד כמה אחרות ננסה לענות בכתבה הנוכחית

מאת: מערכת ילדים פלוס | 18.06.2012

אין ספק כי טקס בר מצווה, מלבד הערך המסורתי-דתי שהם חלק ממנו, חייב להיות קודם כל אירוע מרגש, מאילו שהבן שלכם וגם אתם תזכרו הרבה מאוד שנים.

 

נניח שאנחנו בפרק זמן של חצי שנה לפני שהבן הבכור שלכם עומד לחגוג
בר מצווה. אתם מתחילים לדבר בקול רם על העניין, בודקים שיש סכום כסף משמעותי מוכן ואף הבן מתחיל לזרוק רעיונות שונים – סביר להניח שהוא כבר חווה אי אילו אירועים של חבריו לכיתה ויש לו מספיק למה להשוות.


כעת, השאלה שאתם צריכים לשאול את עצמכם היא אם אתם רוצים לחגוג אירוע איכותי שבאופיו דומה למה שהחברים שלו עשו – כדי להיות מתואמים עם הנורמות בין חבריו, אירוע שהוא ממש ייחודי לכם מבחינה רעיונית, אירוע מאוד אינטימי או שילוב של כמה אירועים כך שהחברים שלו ייהנו אבל גם המבוגרים שסביבכם ומצפים להיות מוזמנים.רצוי שתשכילו לגבש לעצמכם את הצרכים שלכם אל מול הרצונות של הילד וכמובן בהתאם לתקציב שעומד לרשותכם. הלימה מדויקת של שלושת הזוויות הללו וגם זמן מכובד של כמה חודשים לצרכי הפקה, יניבו אירוע מרגש ובלתי נשכח.חוגגים בר מצווה


אולם אירועים
החלופה הראשונה שלא ניתן לפסוח עליה אפילו רק בתור אזכור קצר היא הפתרון של אולם/גן אירועים, כפתרון הכי קלאסי שיש. עם מגוון מקומות האירועים שתוכלו למצוא כיום, בר המצווה של הבן שלכם יכולה לקבל פנים שונות במנעד אפשרויות ממש רחב.

מבופה פשוט וסטנדרטי באולם אירועים שאינו מרהיב במיוחד, ועד לארוחת ערב מפוארת פלוס זמר פלוס דיג'י - ובארבע מילים = רק השמיים הם הגבול.


בר מצווה בכותל
ישנה כמות נכבדת של אנשים שלבר מצווה בתור טקס יש ערך עבורם שהוא מעבר לחגיגה עצמה. אם אתם מאותם אנשים שמחוברים למסורת – למרות שאתם נוהגים בשבת ולא בדיוק את תעודות הכשרות במסעדות אותם אתם נוהגים לפקוד – אין צל של ספק כי הכותל הוא האתר ב-ה' הידיעה לחגוג בו בר מצווה.

האתר המיוחד הזה הפך ברבות השנים ליעד נחשב לתיירי בר מצווה מכול העולם ופועלות סביבו לא מעט חברות הפקה שידעו להפוך את האירוע הזה למשהו שהוא הרבה מעבר לעלייה לתורה.


בר מצווה שתקרוץ לחברים של הבן
אחד הנתונים הראשונים שאתם מדסקסים עליו בהקשר לבר המצווה של הבן הוא תמהיל האורחים שיגיעו לבר מצווה. מדובר על פקטור שעשוי להשפיע מאוד על מיקום ואופי האירוע. במידה ורובם של האורחים יהיו החברים של הבן, אתם חייבים לדאוג למקום שהם יאהבו ויזכרו לטובה, כשממש בשוליים האורחים המבוגרים.

יחד עם זאת עדיין ניתן לבחור מקום שמעט הבוגרים שמגיעים לא יסבלו במיוחד. לדוגמא בריכה בה יערכו פעילויות שונות כמו מתנפחים ומשחקי מים.


חלופה נוספת לבר מצווה מרגשת יכולה להתבסס על אטרקציה איכותית
לעיתים רק השם של מיקום אירוע הבר מצווה הופך אותה למאוד מיוחדת. תחשבו על בר מצווה בלונה פארק, בר מצווה על יאכטה, בר מצווה שכוללת הטסה של כול הילדים בכיתה לריף הדולפינים. אין ספק שכשמדברים על אטרקציות בתור יעד לבר מצווה רק השמיים או ליתר דיוק עומק הכיס שלכם הם הגבול.

עם זאת אטרקציה שווה יכולה להיות משהו מיוחד וגם צנוע, כמו בכל אירוע משפחתי אחר –
בת מצווה, ימי הולדת לבוגרים יותר וכו'. לדוגמא, כוכבן ריאליטי אהוד אבל לא מאוד יקר שינחה את הערב על שפת הים. זכרו כי יצירתיות אמתית יכולה להוות תחליף ראוי לכיס עמוק.


בר מצווה אינטימית בחוג המשפחה
החלופה האחרונה ששונה בעליל מכול האחרות אותן הזכרנו היא בר מצווה קטנה , מפנקת ואינטימית בחוג המשפחה. עלייה לתורה בבית הכנסת השכונתי, ארוחת צהריים משובחת עם כמה עשרות בני משפחה ואולי עוד אירוע קטן לחברים ממש קרובים של הבן המתבגר.

סביר להניח שבתכנון נכון ומדויק, גם האירוע הקטן הזה עשוי להיות בלתי נשכח. הכול עניין של התכוונות, הקדשת תשומת הלב המרבית לפרטים הכי קטנים וכמובן תיאום ציפיות אמיתי בינכם לבין חתן הבר מצווה.

מזל טוב!

 
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר