משאבת חלב חשמלית

היתרונות והקריטריונים שכדאי לבחון בעת בחירת המשאבה

מאת: מערכת ילדים פלוס | 31.10.2023

החיים שלנו מלאים במשימות, קטנות וגדולות וכשישנו תינוק קטן בבית (או תינוקת) כל אותן המשימות הופכות להיות מאתגרות עוד יותר. האימהות של ימינו היא אימהות מודעת גבוהה ורבות מעוניינות להעניק לתינוקות את הטוב ביותר, את הזהב הטבעי, הלוא הוא חלב האם. השילוב בין האינטנסיביות של החיים לבין הרצון להעניק את התזונה המותאמת לתינוק, מובילה רבות לחפש אחר משאבת חלב חשמלית.

משאבת החלב היא הרבה יותר מעוד מכשיר ועוד פריט ברשימת הקניות לקראת הלידה. היא יכולה לשנות את היום יום בבית, להעניק לשני ההורים אפשרות להאכיל את התינוק ומאפשרת לחזור לעבודה, לצאת החוצה ופשוט לחלוק במשימה החשובה של ההאכלה. 


תינוק עם יד בפה


היתרונות של משאבת חלב חשמלית
אימהות רבות רוכשות לעצמכן משאבת חלב כשכל אחת רוצה להשיג מטרה אחרת. למשאבת החלב החשמלית ישנן מספר יתרונות על פני זו הידנית ובניהן:

  • אין צורך בפעולה אקטיבית – בניגוד למשאבה הידנית, במקרה של משאבה חשמלית העבודה מתבצעת באמצעות המנוע ואין כל צורך בעוד פעולה אקטיבית.
  • שחרור הידיים – בהתאם לסוג המשאבה הידיים יכולות להיות משוחררות לחלוטין לפעולות נוספות בזמן השאיבה.
  • איסוף כמות חלב – בדרך כלל משאבה חשמלית תוכל לאסוף יותר חלב בהשוואה למשאבה הידנית וזאת כיוון שהיא עובדת בעוצמות מותאמות ויש לה יותר כוח.

בנוסף ליתרונות הללו המשאבה החשמלית מאפשרת להמשיך להעניק לתינוק את חלב האם החשוב כל כך בין אם האמא בסביבה ובין אם לא. ישנן אימהות שבוחרות לשאוב כשהן יוצאות לעבודה ואחרות מחליטות לשאוב כדי להאריך את תקופת ההנקה או לצאת מדי פעם מהבית בלי התינוק. ישנן גם אימהות שמעדיפות להאכיל בבקבוק מחוץ לבית מטעמי נוחות. אין זה משנה מה הסיבה לחפש אחר משאבת חלב חשמלית כל עוד האמא עושה את הבחירה הנוחה ביותר עבורה.
קריטריונים שכדאי לבחון בעת בחירת המשאבה
בעת בחירת משאבת חלב חשמלית כדאי להסתכל על מספר מאפיינים כשכל אחד יכול להיות מהם יכול להשפיע על חוויית השאיבה ועל ההצלחה שלה לאורך זמן. הדבר הראשון שיש להסתכל עליו הוא הנוחות כשזו מתבטאת ביכולת לשאוב ללא החזקת המשאבה בידיים (אפשרי אם היא מתחברת באמצעות החזייה). חשוב מאד שיהיה קל לנקות את המשאבה, לחבר את החלקים שלה ושמכל איסוף החלב יהיה גדול מספיק לצרכים של האם והתינוק. משאבה נוחה היא מפתח להצלחה ולחוויה חיובית שמשמעותית כל כך.

קריטריון שיש להסתכל עליו הוא היכולת לשלוט בקצב היניקה כשהאם השואבת אמורה לשלוט בו. לרוב מומלץ להתחיל במהירות נמוכה וליצור גירוי של השד (ממש כמו ביניקה) ולהגביר את הקצב רק על פי תחושת הנוחות. השאיבה לא אמורה לכאוב ולכן בכל מקרה של שאלה וספק כדאי שתהיה כתובת לפנות אליה. מבחינה פרקטית כדאי גם לבחור במכשיר שיש לו אחריות וחלקים שניתן לקנות בנפרד במקרה הצורך.
 
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר