איך נתאים את הרכב לילדים שלנו?

כהורים, נוספות לנו לא מעט משימות לשגרה היומיומית כמו: הסעת הילדים למסגרת החינוכית בבוקר ואיסופם בשעות הצהריים, חוגים, חברים, ימי הולדת ועוד. הרכב הוא הכלי הנוח ביותר לעשות זאת, במיוחד כאשר אנו צריכים לסחוב איתנו ציוד נלווה כמו עגלה ותיקים. בכתבה הבאה תלמדו כיצד אפשר ורצוי להתאים את הרכב גם לילדים.

מאת: מערכת ילדים פלוס | 31.12.2014
 
כמעט כל משפחה עם ילדים מחזיקה היום לפחות רכב אחד. נכון שאחזקת רכב מלווה בהוצאה לא קטנה, ונלווים אליה תשלומים חודשיים מעיקים של מילוי דלק, טיפולים וביטוחים. אך לעתים גידול ילדים פשוט לא מתיר לנו ברירה אחרת ואנו נאלצים לקנות רכב כדי להתייעל ולהספיק את כל המשימות. 

מתחילים בקנייה חכמה
קניית רכב משפחתי היא פעולה שצריך לבצע בחוכמה. לעתים הבחירה ברכב המשפחתי היא פזיזה, ואז אנו נאלצים להישאר עם רכב שאנו מצטערים על קנייתו. חשוב לשבת יחד ולמנות את הדברים הכי חשובים לכם ברכב. אל תשכחו שכעת אתם הורים ויש שיקולים נוספים מלבד צבע, חברה וביצועיו של הרכב. רכב משפחתי צריך להיות מרווח ונוח עבור הילדים, וכמובן הכי בטיחותי שיש. 

מה הם היתרונות בהתאמת הרכב לילדים
כשאתם קונים רכב, אתם רוצים שיהיה לכם נוח ונעים לנהוג בו, נכון? לשם כך אתם דואגים לנקות אותו ולשים בו פריטים שימושיים כמו: מפיץ ריח, מסטיקים, טישו, משקפי שמש ועוד. בואו ננסה להבין מדוע בכלל כדאי להתאים את הרכב לילדים. גם הילדים שלכם, כמוכם, שוהים ברכב ולעתים מדובר בנסיעות ארוכות. גם הם רוצים להרגיש נוח כמה שאפשר ומגיע להם. לעתים נסיעה יכולה להיות מאוד מתישה (אם היא ארוכה או שיש פקקים). ילד עלול להשתעמם מהר מאוד ואז להתחיל להפריע לכם לנהוג. ילדים שירגישו נוח וימצאו עניין ברכב, יהיו רגועים יותר בזמן הנסיעה וסביר להניח שפחות יפריעו לכם בנהיגה. 

רעיונות להתאמת הרכב לנוסעים הצעירים
  • מושבי בטיחות- נתחיל מהדבר ההכרחי שחובה עפ"י החוק ושומר על בטיחות ילדינו. עליכם לדאוג לכסא בטיחות לילד עד גיל 8, בהתאם למשקלו ולגילו. סלקל (לתינוקות), כסא בטיחות (בד"כ מגיל שנה), בוסטר (מושב הגבהה).
  • לצערנו בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על תופעה של שכחת ילדים ברכב. יש אפליקציות ומכשירים שנועדו להזכיר להורים שיש ילדים ברכב. 
  • שמיכה- דאגו להשאיר ברכב שמיכה קטנה שתשמש את הילדים כשקר להם בזמן הנסיעה. השמיכה תחמם אותם בימים קרים או אפילו בימות הקיץ, כשאתם מדליקים את המזגן על קור. 
  • משחקים- דאגו להשאיר ברכב מספר משחקים קטנים שלא תופסים יותר מדי מקום, ושאתם יודעים שהם יכולים להישאר ברכב מבלי שיהרסו. כך, בנסיעות ארוכות או בזמנים שהילד לא נינוח, הוא יוכל לשחק במשחקים וזה יאפשר לכם עוד זמן של שקט. 
  • דיסקים- ילדים רבים נרגעים כשהם שומעים מוסיקה. החזיקו ברכב דיסק עם שירים שאהובים על הילד. כשהוא בוכה, תוכלו להרגיע אותו ע"י השמעת השירים. אל תשכחו לגוון ומדי פעם להחליף את הדיסק, בהתאם להעדפותיו של הילד. 
  • מגבונים וטישו- פריטים חשובים מאוד בכל רכב, ועל אחת כמה וכמה ברכב עם ילדים. אז נכון שבתיק שלכם אתם אולי מכניסים אותם באופן קבוע, אך חשוב שיהיו גם ברכב ושלילדים תהיה נגישות אליהם למקרה שיצטרכו.
  • אייפד- מכירים את המצבים האלה, בהם הילד בוכה ולא משנה מה אתם עושים הוא פשוט לא מפסיק לבכות ולצרוח? מלבד התסכול שלנו למראה הילד הבוכה, זה עלול להפריע לנו ולסכן את הנהיגה ברכב. במקרים כאלו אייפד יכול להציל את המצב. נכון שהורים רבים לא אוהבים שהילד בוהה בטלוויזיה זמן רב, אך לעתים זה הדבר היחיד שמרגיע ילדים. אתם יכולים להכניס את האייפד לתיק ולהשתמש בו רק כאשר אין ברירה. 

ילד עם אייפד

  • תינוקות- במקרה בו נוסעים ברכב תינוקות חשוב לדאוג למראה שתאפשר לכם לראות את התינוק במידה והוא נמצא במושב האחורי. יש מגוון צעצועים שיכולים להעסיק את התינוק בזמן הנסיעה. צעצועים שמתחברים לסלקל וצעצועים נלווים כמו רעשנים, בובות וכו'. 

אז עכשיו זה הזמן לבדוק האם אכן הרכב המשפחתי מותאם גם לילדים שלכם. אם חסרים דברים, תוכלו בקלות לשנות את המצב ולהשלים את החסר. וכל זה בשביל לשפר את הרגשתם של הילדים בזמן הנסיעה.  
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר