ביטוח תאונות אישיות תלמידים

באילו מקרים כדאי להתייעץ עם עורך דין?

מאת: מערכת ילדים פלוס | 22.07.2021

בהתאם לחוק חינוך חובה כל תלמיד מגיל גן ועד גיל 18 מבוטח בפוליסת תאונות תלמידים. ביטוח תאונות אישיות תלמידים מפצה בגין פציעות בעקבות אירועים תאונתיים שהתרחשו בכל ימות השנה, כולל חופשים ימי חג או שבתות. ילד שנפצע במהלך משחק בשעות אחר הצהריים בבית, בחוג בשעות הלימודים בגן או בבית הספר זכאי לפיצוי כספי בהתאם לתנאי הפוליסה.
האחריות לבטח את התלמידים חלה על הרשות המקומית, הפרמיה בגין הביטוח נגבית מההורים בתחילת השנה. התלמיד מכוסה גם אם לא נגבה תשלום מההורים בגין הביטוח.

תביעה של ביטוח תאונות אישיות תלמידים, האם כדאי להסתייע בעורך דין?
במקרים רבים מומלץ לבחון את סוגיית הזכאות לפיצוי מפוליסת ביטוח תאונות אישיות תלמידים בהתייעצות עם גורם מקצועי מומחה ולהסתייע בעורך דין תאונות תלמידים. בנוסף, קיימים מקרים בהם התאונה התרחשה בעקבות השגחה לקויה במסגרת החינוכית או בחוג, מקרים רבים של תאונות מקורם גם במפגע בכביש, במדרכה או בליקויים בטיחותיים במתקני שעשועים. כל אלו עשויים להצמיח עילת תביעה כפולה. משמעות הדבר שניתן לקבל פיצוי על פי ביטוח תאונות אישיות תלמידים ופיצוי כספי נוסף מהגורם האחראי שהתרשל. לעתים מדובר בסכומי פיצוי משמעותיים מאד.

באילו מקרים ניתן לקבל פיצוי על פי פוליסת תאונות אישיות תלמידים?
המקרים שמזכים בפיצוי על פי ביטוח תאונות אישיות תלמידים נבחנים על פי המצב הרפואי ואין צורך להוכיח רשלנות. ניתן לקבל פיצוי אפילו במקרים בהם התאונה התרחשה כתוצאה ממעשה שובבות של הילד ואפילו השגחה לקויה של ההורים.


רנרט סלומון עורכי דין


באילו מקרים ניתן לקבל פיצוי כפול?


גני משחקים ציבוריים
תאונות רבות בגני משחקים מקורן בלקויים בטיחותיים כמו מגלשות צינור ללא אמצעים למניעת טיפוס על החלק החיצוני של המגלשה, משטחי בלימת נפילה לא מתוחזקים או לא תקניים ותחזוקה לא תקינה של המתקנים. במקרים מסוג זה ניתן לתבוע את ביטוח תאונות אישיות תלמידים ובנוסף את הרשות המקומית בגין האחריות  לתקינות ובטיחות המתקנים בגן המשחקים. 


חוגי ספורט
תאונות המתרחשות בחוגי ספורט מקורן לעיתים בהתרשלות כמו למשל ציוות שני ילדים באימון ג'ודו בהפרשי משקל משמעותיים או ברמה מקצועית שונה. במקרים מסוג זה ניתן לתבוע את ביטוח תאונות אישיות תלמידים ובנוסף את פוליסת הביטוח של המתנ"ס או מפעיל החוג.


גני ילדים
חלק מהתאונות אשר מתרחשות בשעות הפעילות בגן מקורן לצערנו בהשגחה לקויה של הגננות. מקרים רבים שהגננת לא שמה לב וילד נפל משום שטיפס בהפסקה על החלק החיצוני של מגלשת צינור או על שולחן שאינו אמור להיות בחצר. במקרים מסוג זה ניתן לתבוע את ביטוח תאונות אישיות תלמידים ובנוסף את הרשות המקומית באחריותה פועל הגן.


תשתיות לקויות
תאונות אופניים, קורקינט או נפילה כתוצאה מתשתיות לא תקינות כמו בור בכביש, אבני ריצוף בולטות במדרכה או מגרשי כדורגל לא תקינים. במקרים מסוג זה ניתן לתבוע את ביטוח תאונות אישיות תלמידים  ובנוסף את הרשות המקומית באחריותה תחזוקת התשתיות.

במקרים של תאונות תלמידים מומלץ להתייעץ עם עורך דין, בחלק מהמקרים ניתן לתבוע גם את הגורם האחראי לתאונה בנוסף לתביעה של פוליסת תאונות אישיות תלמידים.


 
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר