ביגוד לתינוק בחורף הישראלי - המדריך

כמה טיפים שיסייעו לכם לבחור בגדי חורף מתאימים לתינוקות.

מאת: מערכת ילדים פלוס | 17.01.2021
בשונה ממרבית מדינות אירופה או צפון אמריקה, החורף הישראלי בדרך כלל לא מתאפיין בטמפרטורות קיצוניות ורק בחלקים קטנים של המדינה כמו הרי הגליל או ירושלים, לעיתים נדירות, יבקר פה 'חורף לבן' כהלכתו.

אחרי שזה נאמר, חשוב לזכור שעבור תינוק בן פחות משנה, גם חשיפה לטמפרטורה של 10 ואפילו 15 מעלות, ללא ביגוד מתאים עלולה להיות מסוכנת. תינוקות בשבועות הראשונים לחייהם חסרים את שכבת השומן שמסייעת לגוף לווסת את הטמפרטורה ולכן רגישים הרבה יותר לפגיעות קור. הנה כמה טיפים שיסייעו לכם לבחור בגדי חורף מתאימים לתינוקות.


בגדי ילדים


שכבה אחת יותר ממה שאתם לובשים
כלל האצבע שיכול לסייע לכם כשאתם מלבישים תינוק הוא שבדרך כלל התינוק זקוק לשכבה אחת יותר ממה שאתם לובשים.

אם הסתפקתם בשכבה אחת, הלבישו את התינוק בשתי שכבות. אם מדובר ביום קריר במיוחד ומצאתם לנכון ללבוש סוודר מעל לחולצת הטריקו, הלבישו את התינוק בשכבה שלישית וכו'. שיטת השכבות יוצרת אפקט סינרגטי, כי בין השכבות נוצרים כיסי אוויר שמשמשים כעוד גורם מבודד.

בגד על בסיס כותנה לשכבה הראשונה
עורם של תינוקות רגיש במיוחד ויש להם נטייה לפתח תגובות אלרגיות. לכן מומלץ שמעטפת הביגוד הישירה שעוטפת אותם תהיה מחומר טבעי שאינו ידוע כמחולל אלרגיה והמגע שלו נעים בגוף. הבחירה הטבעית והמתבקשת היא בגדים שעשויים מ-100% כותנה.

בהקשר הזה מומלץ להקפיד על פרט נוסף: אם הבגדים כוללים תיקתקים חשוב לוודא שהתיקתקים יהיו ללא ניקל שידוע כמחולל אלרגיות אצל תינוקות. הקפידו שהשכבה הראשונה תהיה נוחה לתינוק ובאותה נשימה שתאפשר הלבשה או הסרה מהירה למקרים בהם נדרש להחליף חיתול לילד או לבצע טיפול אחר.

אוברול מלא קל לתפעול
אחרי שבחרנו שכבה ראשונה צריך להתקדם לשכבה הבאה. אפילו בתנאים הממוזגים של החורף הישראלי, שכבה שנייה היא בגדר הכרח בין החודשים נובמבר למרץ. השכבה השנייה אמורה להיות עמידה יותר ומאסיבית והרבה פעמים תשמש גם כ'שכבה הייצוגית'. ההמלצה שלנו, הצטיידו בכמה חליפות אוברול לתינוק, שגם מגיעות במגוון עצום של דגמים וצבעים וגם עוטפות את התינוק באופן הרמטי (כולל באזור הרגיש של כפות הרגליים).

כיום כל מותג הפועל בתחום מייצר מבחר אוברולים בדגמים ובעיצובים שונים. אלה נחשבים לקולקציית בגדי תינוקות בסיסיים ואיכותיים. מומלץ לבחור באוברולים המאפשרים הלבשה וגישה מהירה.

כובע, גרביים, כפפות וצעיף
יש כמה אביזרים בסיסיים שצריכים להיות חלק מכל סט 'ביגוד חורף', של כל תינוק. נתחיל בכובע, שתפקידו לחמם את ראש התינוק (שלרוב יהיה דליל בשיער) ואת אוזניו. הכובע צריך להתאים לתינוק באופן שלא יהיה רחב מדי, אך גם לא הדוק ידי, וכמובן, הוא צריך להיות עשוי מאריג נעים למגע. רצוי 100% כותנה.

במקרה שהחלטתם להוציא את התינוק מהאוברול הקפידו שתמיד יהיו גרביים בהישג יד. כפות הרגליים נחשבות כנקודת תורפה וחשיפתן עלולה להוביל לאובדן חום. העיקרון הזה תקף גם לגבי כפפות. להשלמת התמונה אל תשכחו להצטייד בצעיף ו/או שמיכה ניידת שניתן לכרוך סביב התינוק במהלך הטיול היומי.
 
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר