היערכות כלכלית נכונה עם ילדים

ילדים זה שמחה, ילדים זה ברכה. המון דברים טובים אפשר להגיד על הבאת ילדים לעולם. אין אושר וסיפוק גדול מזה. יחד עם זאת מדובר בהוצאה לא מבוטלת, שלא פעם מערערת את הביטחון הכלכלי ושיגרת היומיום. במאמר זה תוכלו לקבל טיפים להיערכות נבונה והתנהלות נכונה.

מאת: מערכת ילדים פלוס | 19.02.2015
 
אחת המתנות הגדולות ביותר שהחיים נתנו לכל אחד ואחת מאיתנו, היא האפשרות להביא לילדים לעולם. אין חיוך גדול יותר מהחיוך שמלווה כל אדם כאשר הוא הופך להיות הורה. אם רק היינו יכולים לעמוד בהוצאות הרבות הנלוות בגידול ילדים, סביר להניח שרבים מאיתנו היו מביאים עוד ילד אחד או יותר. הורות, מלבד הקושי הטמון בה ואיבוד החופש והספונטניות, מלווה בהוצאות כספיות שלא נגמרות. בואו תגלו מה אפשר לעשות כדי להתמודד עם הקושי. 

הוצאות על גידול ילד
ילד משמע הוצאה כספית לא קטנה. ההוצאה העיקרית על כל ילד היא מיום הולדתו ועד גיל עשרים לערך,  ויש הורים רבים שמוצאים את עצמם מסייעים כלכלית לילדיהם שכבר נשואים והורים בעצמם, וזאת לאור המעמסה הכלכלית הקשה. כאשר תינוק נולד, איתו נולדות גם הוצאות כספיות חדשות על טיטולים, מזון, ריהוט, בגדים, מטפלת, גן ומה לא? בגיל שלוש ההוצאות יורדות במקצת וזאת בעיקר בשל המעבר לגן עירייה, שבו התשלום החודשי נמוך באופן משמעותי לעומת הגנים הפרטיים.

אם אתם מתכננים להביא ילד לעולם או שכבר יש לכם ילדים ואתם מוצאים את עצמכם נאבקים באוברדרפט התופח בבנק, ההמלצה היא לעשות סדר בדברים ולהתחיל להתנהל בצורה נכונה. דבר זה ניתן לעשות על ידי השכרת שירותיו של מומחה בתחום ההתנהלות הפיננסית ויישום מספר טיפים עליהם נרחיב במאמר זה.


משפחה שמחה


מתנהלים נכון- לא נכנסים למינוס
  • חסכון מקדים- הורים רבים אינם מאמינים שניתן להימלט מהאוברדרפט. זאת טעות ובהחלט יש אפשרות. ראשית כל אם עדיין לא הבאתם ילדים לעולם, ההמלצה היא להתחיל ולחסוך עבורם. דבר זה יעמיד אתכם ביתרון כלכלי כאשר יגיח לעולם הילד הראשון. אם נודה באמת, כמעט אף אחד מאיתנו לא חוסך כסף עבור מישהו שעדיין איננו קיים בחיינו, אך מעט מחשב מקדימה תאפשר לכם לחסוך כסף כל עוד אתם יכולים ומסוגלים. 
  • התאמה למציאות- חשוב להתאים את עצמכם למציאות ולדעת שלא תוכלו לשמור על אותה רמת חיים אליה הורגלתם. אנשים רבים, עוד לפני שהופכים להורים, מרגישים שהם נמצאים במלחמת הישרדות יומיומית. הבאת ילדים לעולם תעמיד אתכם במקום בו תצטרכו לבצע לא מעט פשרות ולוותר על הנאות, כדי לשרוד כלכלית תוך דאגה שלא יחסר דבר לילדים. עליכם להבין זאת ולקבל זאת בהבנה. אנו ממליצים לכם לכתוב תכנית הוצאות שנתית, שתציג בפניכם תמונה מציאותית ותוכלו להבין עם כמה כסף תצטרכו להסתדר במהלך החודש. 
  • תכנית חסכונית- תכנית זו תכלול ויתורים, פשרות ומציאת כל מיני דרכים חלופיות לעשות דברים ושימוש בכל מיני הטבות, כמו למשל הטבות שניתנות לכם על ידי כרטיסי אשראי של חברות גדולות על מנת לחסוך על פריטים כאלו ואחרים עבור התינוק. הדפסת קופונים ומבצעים למיניהם שמפורסמים במקומונים/עיתונים/אינטרנט וברשתות השיווק השונות. כהורים חדשים יש לנו רצון וצורך לקנות מוצרים חדשים והכי טובים שיש, מה שכרוך בהוצאה כספית גדולה מאוד. כדי לחסוך כסף, תוכלו לקחת מוצרים מיד שנייה ממשפחה/חברים או לערוך סקר שוק מעמיק ולקנות את המוצרים במקום זול יותר.
  • תוכנת ניהול תקציב- יש תוכנות חינמיות שיאפשרו לכם לתכנן מדי כמה חודשים את התקציב לכל חודש וחודש בצורה מסודרת. דבר שיעזור לכם להימנע ממינוס.

כמובן שכל הטיפים האלו חשובים מאוד, אך חשוב לא פחות לדאוג לעתיד הכלכלי של המשפחה ושלנו באופן אישי. חובה לנהל חסכונות ארוכי טווח שלא ניפול חס וחלילה ונהיה לנטל כלכלי לילדינו בעתיד הרחוק. יש לבצע התאמות והפרשות כספים באופן עקבי בכדי להבטיח לנו שקט לאחר שנים ארוכות של גידול ילדים. יותר ממומלץ לשכור את שירותיו של יועץ פנסיוני אובייקטיבי, בעזרתו נבטיח שנגיע לפרישה עם מספיק הון לקיים את רמת החיים אליה הורגלנו.


לסיכום, ילדים הם אמנם שמחה אך אי אפשר להתעלם מכך שהם מחייבים את הוריהם להוצאה גדולה. התנהלות פיננסית נכונה שכוללת תקציב מסודר, קנייה של מצרכים ומוצרים שונים רק באמצעות הטבות בכרטיסי אשראי ומבצעים שונים אותם מציעים חנויות, התאמת ההוצאות בהתאם להכנסות, חסכון קצבת הילדים לתקופה מסוימת ועוד תעזור לכל הורה להתנהל בצורה פיננסית מיטבית.
 
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר