יום מעשים טובים 2014

ביום שלישי הבא- ה-11 במרץ, יתקיים בישראל, כמידי שנה בשמונה האחרונות, יום מעשים טובים. במסגרת יום זה מוזמן כל אדם להשתלב בפעילות עשייה חיובית למען החברה וסביבה.

מאת: מערכת ילדים פלוס | 05.03.2014

השנה מדווחת עמותת רוח טובה מקבוצת אריסון העומדת מאחורי יום זה, כי ההתגייסות לעשיית מעשה טוב למען הזולת היא עצומה וכי למעלה מחצי מיליון אנשים פרטיים, קבוצות, ארגונים וחברות עסקיות, יקיימו פעילויות למען הזולת ביניהן: שיפוץ וצביעה של מוסדות רווחה, ניקוי חופים, ימי כייף לאוכלוסיות מיוחדות, טיפוח גינות קהילתיות ועוד פעילויות רבות ומגוונות.
המתנדבים ביום זה הם מגוונים ורבים- החל מילדי גנים אשר מכינים כרטיסי ברכה לאחרים, דרך ילדי בתי ספר אשר משתתפים במגוון פעילויות התנדבות, חניכי תנועות הנוער שמקיימים שלל פעילויות בשבטים, עובדי חברות מסחריות, קשישים ועוד.


החל משעות אחר הצהריים מוזמנים כולם 'לצאת לעשות טוב' ולקחת חלק בפעילויות השיא של יום מעשים טובים, המתקיימות במספר ערים מרכזיות בישראל. הנה פרטים על האירועים שיתקיימו ברחבי הארץ:

יום מעשים טובים 2014

בתל אביב, יתקיים בכיכר רבין הפנינג 'עושים טוב בכיכר', החל מהשעה 16:00 ועד ל-21:00.  (ההפנינג בכיכר רבין נדחה לתאריך 17.3.14. שאר אירועי יום מעשים טובים יתקיימו כמתוכנן)

ההפנינג יכלול מופעים המיועדים לכל המשפחה על במה מרכזית שתוצב בכיכר. 
17:00-18:00 – המופע אינדי ילד – מופע רוק לילדים המשלב קלאסיקות לילדים בעיבודי רוק.
18:15-19:15 – מופע של מקהלת הנוער מיפו "קולות השלום" + הרכב הרוק האוריינטלי של המרכז היהודי ערבי ביפו בליווי מוסיקה אלקטרונית בהנחיית פיקניק מגזין.
19:30-20:30 – מופע של פילהרמונית רחוב
20:30-21:00 -  d.j. של פיקניק מגזין

עוד יוקמו בכיכר מתחם חוויתי של עמותת "נגישות ישראל" אשר תפעיל עמדות חווייתיות בהן יוכל הציבור לעבור ולהתנסות בקשיים העומדים בפני בעלי מוגבלויות וכך להבינם יותר טוב. במתחם "חירייה בעיר הגדולה" בשיתוף עיריית תל אביב יפו, שיעבירו סדנאות יצירה לילדים שיוכלו להכין וליצור תחפושות פורים מחומרים ממוחזרים, שאריות של בדים ועוד. במתחם זה תעמוד משאית זבל ומכולות מיחזור שונות בליווי הסברים על מחזור. במתחם הסיפור ניתן יהיה לשבת או לשכב על מחצלות ופּופים ענקיים וצבעוניים ולשמוע ולקרוא סיפורים של הספרייה הניידת, אותה מפעילה עמותת "ספרי מפתח". וילדים שירצו יוכלו לראות ולשמוע את שידור הרדיו שיתרחש באולפן השקוף של רדיו מהות החיים שיעמוד בכיכר החל משעות הבוקר, ישדר וידווח מהשטח על אירועי יום מעשים טובים בכל רחבי הארץ. 


בירושלים, יתקיים במתחם התחנה הראשונה, בין השעות 15:30 ל-19:00, קרנבל פורימי סביבתי, במרכזו - קונצרט חגיגי עם תזמורת המשטרה, והרכבים מוסיקליים מפתיעים של האקדמיה למוסיקה. במתחם מיוחד ייעשה ריסטיילינג של תחפושות מחומרים ממוחזרים, ויתקיימו מופעי תיאטרון, יריד ביגודית של ויצ"ו, לצד פיסול סביבתי מחומרים ממוחזרים. מייצג קומפוסט ענק, יריד ארגונים חברתיים, מתחם שיטור קהילתי, בובות ענק מחומרים ממוחזרים ועוד.


יום מעשים טובים 2014

בהוד השרון, יתקיים בקניון עזריאלי קרנבל שבמרכזו פעילות של אנשים עם צרכים מיוחדים אשר ישירו יחד עם בני נוער, ובנוסף יקחו חלק בקרנבל כל העמותות והארגונים למען הקהילה. תלמידי הוד השרון יגיעו מהפרויקטים השונים אשר נעשו ברחבי העיר במשך היום לאירוע המרכזי ויחלקו שם חבילות שהכינו לאוכלוסיות השונות בעיר, עמדה של עמותת פ.ל.א (פאה לכל אישה) תפעל במקום וניתן יהיה להסתפר במקום ולתרום את השיער לפאות המיועדות לנשים חולות סרטן. ועוד.


באשקלון, במרכזו של הפנינג מעשה טוב עירוני, יקימו תנועות הנוער הפעלות לילדים ויועברו סדנאות יצירה מחומרים ממוחזרים. בשעה 19:00 תתקיים הופעה של התקווה 6. בנוסף יהיו במקום מגוון אפשרויות ועמדות לעשיית מעשה טוב כתרומת דם, תרומת שיער, אימוץ כלבים, עמדה לתרומת אביזרים רפואיים לעמותות "יד שרה" ו"נר דוד אבי". עמדת גמח"ים, בה אנשים יוכלו לתרום מוצרי מזון לקראת קמחא דפסחא תוקם אף היא במקום.


בשדות נגב, יתקיים הפנינג מרכזי ובו תהיינה הפעלות שונות לילדים שיכללו דוכני משחק ויצירה, בהפנינג שיתקיים בקריית החינוך במועצה האזורית שדות נגב בין השעות 15:00 ל-18:00, אף יוצבו דוכנים ועמדות לגיוס מתנדבים, ניידות לתרומת דם וחתימה על כרטיס אדי לתרומת איברים. את הערב תחתום הקרנת סרט שיסכם את העשייה ומופע משותף. 


במעלות תרשיחא, יתקיים קרנבל פורימי חגיגי ומיוחד לילדי העיר באולם הספורט של בית הספר ארזים, ברח' הארזים בין 17:00 ל-22:00, ובו יתקיים מצעד תחפושות יד שנייה, סדנאות יצירה ומלאכת יד ופעילות עשירה ושמחה לילדים.


בזיכרון יעקב, קבוצות נוער ונציגי קהילות המושבה ישתתפו ביריד "יד 2" ומזון לטובת קהילות נצרכות מהיישוב. ההפנינג יתקיים במדרחוב "הפנינג קהילות" בין השעות 15:00 ל-22:00.

לפרטים על כל אירועי החוצות היכנסו ל:
www.good-deeds-day.org.il/#eventsבואו לעשות טוב - יום מעשים טובים 2014תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר