כיצד ביטוח בריאות לילדים יכול להגן על ילדכם מפני כל צרה?

כל הורה שתשאלו אותו בוודאי יגיד לכם שאם היה יכול, כנראה שהיה מבלה 24 שעות עם ילדיו על מנת לשמור ולהגן עליהם בצורה הטובה ביותר. אך מכיוון שזהו לא אפשרי, עדיף לוודא שבמקרה כלשהו, יעמוד לרשותכם כיסוי ביטוחי רחב ככל הניתן עבור ילדכם.

מאת: מערכת ילדים פלוס | 08.11.2020

אין מעמד מרגש ומשמח יותר מאשר להיות הורים טריים, בין אם זהו הילד הראשון או
העשירי, השמחה והאושר רק הולכת וגדלה אך יחד איתה האחריות, החששות והפחדים לבריאותו ושלמותו של הילד.
על מנת למצוא את האיזון בין החשש לשמחה, דואגים הורים רבים לבטח את ילדם כך שבמידה וחס וחלילה יתקלו בסיטואציה בה תידרשנה התערבות רפואית, ילדם יקבל את הטיפול הטוב ביותר. 
נכון, ישנן סכנות שאפשר למנוע, לסרוק את הבית מפני כל פגע, לדאוג שהרכב במצב מעולה מבחינה בטיחותית ועוד שלל פעולות וצעדים שתוכלו לעשות. אך מה לגבי הסכנות שאנו לא יכולים לצפות או לשלוט עליהם? לשם כך קיים ביטוח בריאות לילדים , כיסוי מקיף הכולל את מיטב הטיפולים הרפואיים המתאימים לכל מקרה. 


האם הילדים שלי לא מבוטחים כלל? 
לאחר הלידה ולפני קבלת האישור להשתחרר הביתה, נדרשים ההורים לרשום את התינוק החדש לאחת מקופות החולים לבחירתם, לרוב בוחרים ההורים בקופת החולים אליה משתייכת האימא של התינוק. 
בנוסף, בדומה לכל אזרח בישראל, גם ילדים נהנים מביטוח בריאות ממלכתי כחלק מחוק הבריאות הממלכתי במדינת ישראל. כלומר הביקורים השגרתיים שלכם לטיפת חלב או רופא הילדים בסניף הקהילתי הקרוב לביתכם, כל אלו אינן קשורים או דורשים ביטוח בריאות פרטי מחברת הביטוח. 
יחד עם זאת, קופות החולים השונות מציעות לכלל המבוטחים ובניהם גם להורים, להרחיב את הכיסוי של ביטוח המדינה. הרחבה זו נקראת שב"ן (שירותי בריאות נוספים) , כל קופת חולים בוחרת למתג את ההרחבה הזו בשם אחר כגון: כללית מושלם, מאוחדת שיא וכו'. 


ביטוח בראיות לילדים


נשמע טוב, אז למה צריך ביטוח נוסף?
על מנת להמחיש את חשיבות הביטוח הפרטי לילדכם, נחלק את סוגי הטיפולים הרפואיים ל-2 קטגוריות עיקריות: מצילי חיים ומשפרי חיים. 
טיפולים מצילי חיים מתייחסים לתרופות מחוץ לסל הבריאות, ניתוחים והשתלות בארץ ובחו"ל, התייעצויות עם רופאים מומחים ועוד. במידה וילדכם זקוק לטיפול מידי או נמצא בסכנת חיים סבירות גבוהה שתמצאו את הטיפול הרלוונטי בפוליסות הביטוח הפרטית. 
טיפולים משפרי חיים מתייחסים דווקא לכל המצבים בהם ילדכם לא נמצא בסכנת חיים אך ישנה בעיה בריאותית אשר מקשה על תפקודו היומי כגון הגבלת תנועה, פלסטיקה וכדומה. 
בעזרת פוליסת ביטוח פרטית לילדכם, תוכלו להקל כמה שניתן על חייו בשגרה בעזרת טיפולים רפואיים שונים. אין סיבה שילדכם ירגיש או יסבול מאי נוחות מכל סיבה.    


אילו טיפולים יש בביטוח הפרטי שאין בקופת חולים?
זוהי כמובן שאלת השאלות, לצערנו אין עדיין שום טבלת השוואה חד משמעית המכילה את כל הזכויות, הטיפולים והכיסויים שיש בביטוח בריאות פרטי לעומת קופת החולים. 
על מנת לבצע השוואה כזאת מומלץ להיעזר באיש מקצוע, לפנות לחברות הביטוח לקבל הצעה לפוליסת ביטוח לילדכם ולהשוואות אותה לזו שקיבלתם מקופת החולים. 
חשוב לציין שייתכנו כפילויות, במקרים אלו יש לפנות לגורם המבטח בבקשה להסיר את הכיסויים האלו כך שלא תשלמו כפליים. 
 
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר