הילד לא רוצה להיות שונה

ילדים שלא שומעים טוב מגלים פעמים רבות התנגדות למכשירי שמיעה וזאת משום שאלו נראים לעין והופכים אותם לחריגים בעיני ילדים אחרים. במאמר זה נסביר להורים את כל הקשור אל הזכויות של הילדים בתחום מכשירי השמיעה ונעדכן בדבר אותם מכשירי שמיעה חדשניים וקוליים, שיהפכו את הילדים שלכם מחריגים למלכי הכיתה. הבה נתחיל.

מאת: מערכת ילדים פלוס | 30.09.2015

חשוב לדעת שמשרד הבריאות משתתף במימון של עד 75 אחוזים מעלות מכשיר השמיעה או עד תקרת סכום מסוים, שנקבעה מראש לקניית מכשיר שמיעה לילדים ונוער. דבר נוסף אותו יש לדעת הוא שסכום ההשתתפות של משרד הבריאות משתנה וזאת בהתאם לסוג מכשיר השמיעה. כך שאם תחליטו שאתם מעוניינים לקנות את המכשיר המעוצב והחדשני ביותר לילדכם יש לקחת בחשבון שתצטרכו להוציא קצת יותר כסף ממה שחשבתם מכיסכם הפרטי. מכשיר FM ומכשירי שמיעה סטנדרטיים הם שני סוגי מכשירים שונים ובהתאם גם ההשתתפות במימון שלהם. יש מצבים בהם משרד הבריאות מאשר סכום מימון גבוה יותר, זאת אם קניתם לילדכם מכשיר שמיעה נוסף באותה השנה או שמא יש מספר אנשים במשפחה, הזכאים למימון חלקי של מכשיר שמיעה. הזכאות של הילד למכשיר זה תיקבע על ידי קלינאית תקשורת.


בעיית שמיעה


ילד קטן עם מכשיר גדול- לא עוד!
אם בעבר ילדים עם ליקוי שמיעתי היו מוגדרים על ידי הילדים האחרים כילדים חריגים וילדים רבים לא רצו לשחק איתם, כיום המצב שונה לחלוטין וניתן לקנות לילד מכשיר שמיעה קטן המותאם לגודל האוזניים שלו ולליקוי השמיעתי שלו, וכך רוב הילדים אינם מודעים לעובדה שמדובר על ילד עם ליקוי שמיעה. בנוסף, יש אפשרות לרכוש מכשירי שמיעה קטנים ומעוצבים בהתאם לטרנד האופנה של שנת 2015, אם מדובר על מכשירים בשלל צבעים שמושכים את העין והופכים את לילד COOL במיוחד ואם על ידי מכשיר מעוצב שכל הילדים האחרים מעוניינים שהוריהם גם כן יקנו להם מכשיר דומה לזה. כעת, הכל תלוי בכם. יש לקחת בחשבון, הסטטוס החברתי של הילד שלכם נקבע כבר מגילאי היסודי ולכן חשוב מאוד לעשות הכל על מנת שלילד לא יצא שם של חריג.

היחס של הילד למכשיר השמיעה
בעבר, ילדים שסבלו מבעיות שמיעה, היו צריכים לענוד על האוזן או האוזניים שלהם מכשירי שמיעה גדולים ומסורבלים, דבר שלעיתים לווה במאבק לא קל בכלל. כיום, יש אפשרות שהילד לא יאבק בכם מדי בוקר, אלא יענוד ברצון את מכשיר השמיעה שלו אפילו בלי שתזכירו לו את העניין. המכשירים המשווקים היום, ביניהם מכשיר השמיעה המעוצבים במיוחד לילדים, מאפשרים מראה אטרקטיבי, נגישות לצלילים גם בתדרים הגבוהים, הם עמידים בפני נפילות, ניתן לחבר אליהם מכשירים אלחוטיים נוספים, אי אפשר לפתוח אותם בקלות ולהוציא מהם את הסוללות (אידיאלי לתינוקות וילדים קטנים) והם מגיעים בשלב צבעים.


לסיכום, כיום מכשיר השמיעה של הילדים שלכם יכול להיות לא רק מכשיר שמיעה אלא פריט עיצובי שהופך את הילדים למגניבים ומקובלים בכיתה.
 
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר