ביטוח בריאות לילדים

מאיזה גיל ניתן להצטרף, מה מכוסה על ידי הביטוח ולמה לשים לב. ביטוח בריאות לילדינו בהחלט חשוב!

מאת: מערכת ילדים פלוס | 01.05.2012

במדינת ישראל, לכל אדם ,ובכלל זה ילדים ותינוקות, יש ביטוח בריאות מתוקף חוק ביטוח הבריאות הממלכתי. כשם שמבוגרים חייבים להיות חברים בקופת חולים שדרכה הם זכאים לשירותי בריאות אותם המדינה מסבסדת, כך גם ילדים ותינוקות. בנוסף, במסגרת שירותי- מערכת החינוך, ילדים מבוטחים בביטוח תאונות אישיות ותינוקות זכאים לטיפולי רפואה מונעת במסגרת 'טיפת חלב', שם הם זכאים לקבל חיסונים ולהיות תחת מעקב התפתחותי. הורים אשר להם שירותי בריאות נוספים (שב"ן) אותם רכשו מקופות החולים יכולים בהחלט לצרף את ילדיהם שנולדו לשירותים אלו. למרות כל השירותים והכיסויים אשר ניתנים על ידי המדינה, שומעים אנו לא אחת על משפחות המבקשות תרומות הדרושות לשם הצלת חיי- ילדים. כדי למנוע מצב בו משפחה תגיע לכדי הצורך בבקשת תרומה שכזו, רבים מבטחים את עצמם ואת ילדיהם
בביטוח בריאות פרטי.

מאיזה גיל ניתן להצטרף לביטוח רפואי פרטי?
כבכל ביטוח בריאות, גם צירוף תינוק חדש למשפחה מחייב תקופת אכשרה בת 3 חודשים במהלכה חברת הביטוח מוודאת כי ההצטרפות לביטוח נעשתה בתום לב, כאשר התינוק במצב בריא, ולא כדי לממן טיפול במצבים רפואיים או סיבוכים שהיו קיימים בעת ההצטרפות לביטוח. ישנן חברות ביטוח אשר מוכנות לבטח תינוקות רק מגיל שלושה חודשים ואילו אחרות מבטחות את התינוק מלידתו. יש לקחת בחשבון כי משמעות תקופת האכשרה הנדרשת הינה כי גם אם משלמים כיסוי לביטוח רפואי מרגע לידת התינוק, התינוק למעשה מכוסה וזכאי לטיפולים רפואיים במסגרת הביטוח רק שלושה חודשים לאחר ההצטרפות לביטוח הבריאות.

 
ביטוח בריאות לילדים 2


מה מכוסה על ידי ביטוח רפואי לילדים?
ישנם סוגי כיסוי רבים במסגרת ביטוח רפואי, למבוגרים וילדים כאחד. אחד הביטוחים הנחוצים ביותר, הוא הביטוח המכסה השתלות בארץ ובחו"ל. כמות האיברים הנתרמת בארץ קטנה במיוחד, והתורים ארוכים. מלבד האפשרות לקצר את התור להשתלה, דבר שעשוי להציל חיים במקרים רבים, מחיר ניתוחי ההשתלות הוא יקר במיוחד. משך האשפוז ארוך ועלול להגיע גם למספר חודשים, השהייה בחו"ל יקרה לילד ולמלווה, והניתוח עצמו יקר מאד ומחירו עלול להגיע למאות אלפי דולרים. ללא ביטוח השתלות פרטי, הדרך לבקשת תרומה ארוכה ומייגעת .
 

מלבד כיסוי השתלות, קיים כיסוי נוסף לניתוחים המבוצעים באופן פרטי, בארץ ובחו"ל, ובכללם ניתוחים שאינם מכוסים על ידי סל שירותי הבריאות הממלכתיים, וכן טיפולים מחליפי- ניתוח חדשים שאף הם אינם כלולים בסל הממלכתי.
 

כיסוי מסוג שונה הוא כיסוי המעניק סכום כסף חד פעמי במקרה של גילוי מחלה קשה. קיימות מחלות הנפוצות דווקא בקרב ילדים, ורשימות שונות של מחלות עבורן ניתן פיצוי במקרה של גילוי בקרב ילדים ובקרב מבוגרים. פיצוי שכזה עוזר בתקופת ההסתגלות למחלה החדשה וקבלת עזרה הנדרשת לאחר גילויה.

סוג הכרחי של ביטוח בריאות פרטי שמתאים עבור ילדים, בדיוק כפי שהוא מתאים עבור מבוגרים, הוא ביטוח שיכסה תרופות, אשר אינן נכללות בסל הבריאות הממלכתי. הליכי אישור תרופות חדשות לסל מתעכב לעומת החידושים הקיימים במדע הרפואה, ושיקולים שונים נכנסים להחלטה לגבי התרופות שיכללו בסל ואלו שיישארו מחוצה לו. ישנן מחלות אשר התרופות הנחוצות עבורן עולות אלפי שקלים מדי חודש, ביניהן תרופות מצילות ומאריכות חיים, אשר אינן כלולות בסל הבריאות הממלכתי.
 

חלק מפוליסות הביטוח, המיועדות עבור תינוקות וילדים, מכילות כיסוי למצבים רפואיים ספציפיים, האופייניים לגיל ההתבגרות כגון: אנורקסיה ובולמיה, טיפולי גמילה מסמים וכן פגיעה כתוצאה מעיסוק בספורט אתגרי כגון סנפלינג, גלישה ונהיגה על טרקטורון.

למה לשים לב בעת רכישת ביטוח רפואי פרטי עבור תינוקות וילדים?

  • משך תקופת האכשרה.
  • האם הביטוח הוא ביטוח פיצוי בלבד (כלומר התמורה הכספית ניתנת עבור הוצאה בפועל כנגד חשבונית) או שיפוי –קבלת סכום כספי במידה והטיפול ניתן במסגרת סל שירותי הבריאות הממלכתיים.
  • האם הביטוח מותאם במיוחד לילדים ואילו סעיפים הוא כולל?
  • האם ניתן לקבל הנחה עבור ביטוח מספר ילדים במקביל, או לקבל פוליסה במחיר קבוע לכל החיים? 

לסיכום, ההתקדמות העצומה שחלה במדע הרפואה מביאה לידי פתרונות מלאים או חלקיים למגוון רחב של מחלות ובעיות רפואיות המאפיינות לדים ותינוקות. יחד עם זאת, חלק ניכר מהפתרונות עדיין יקר ולא מכוסה במסגרת ביטוח הבריאות הממלכתי הסטנדרטי. לכן, מומלץ כיום לבטח את התינוקות והילדים בביטוח בריאות פרטי, על- מנת שבמידת הצורך ניתן יהיה לנצל את הפתרונות, היקרים מבחינה כלכלית, לטובת בריאות הילד – וזאת, מבלי להיקלע לקשיים כלכליים חמורים.

 
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר