כשהילד שלכם מתחיל ללכת - אתם חייבים להיזהר

הורים צריכים להתמודד עם אתגרים רבים ולהבין את הסיכונים הנשקפים לילד גם בביתו. הסכנה מתגברת כשהילד מתחיל ללכת, לכן חשוב להיערך מראש עם מספר כללי מפתח חשובים.

מאת: מערכת ילדים פלוס | 31.01.2016

הורים משקיעים הון תועפות בהגנה על ילדיהם, אך חלקם לא תמיד מתייחסים ברצינות הראויה לסכנה הנשקפת להם בתוך הבית. דווקא הבית הוא המקום המסוכן ביותר לתינוקות וילדים. הסכנה מתגברת כשהתינוק מתחיל ללכת, אך מבחינת ההורים מדובר על היערכות של מספר חודשים מראש. ההורים חייבים להיזהר ולהיות עירניים לכל מה שאמור לסכן את התינוק בסלון, במטבח, בחדרי השינה וכמובן במקלחת ובשירותים.

בטיחות בבית מתחילה בהרכבת האביזרים הנכונים. יש להשתמש בשער בטיחות בבית עם מדרגות ולנעול דלתות פנים וחוץ. חשוב להרכיב מגן אצבעות על ארונות ולהציב מחסום לחדרים. כיסא בטיחות ליד שולחן האוכל הוא פריט חובה בבתים עם תינוקות וילדים, אך מומלץ גם לבדוק את תקינות הסכו"ם. יש להרחיק מוצרים דליקים מהישג ידם של ילדים ולנעול ארונות כדי למנוע גישה לחפצים חדים. 


כשהילד שלכם מתחיל ללכת


איזה ריהוט מתאים לבתים עם ילדים ותינוקות?

למזלם של ההורים, יש כיום מגוון רחב של פריטי ריהוט בטיחותיים. פריטים אלו משלבים בין אסתטיקה ופונקציונאליות והם מיועדים לילדים בכל הגילאים. אפשר להתקין מעקה בטיחות למיטה אחרי שהילד מסיים את התקופה על מיטת המעבר, אך להרכיב מגביל פתיחת חלון בכל בית חדש. נועלי ארונות ומגירות מתאימים לחדרי ההורים, חדרי השירות והמטבח, בעוד מגיני פינה חיוניים בעיקר במעברים.

אפשר להשתמש בבולמי טריקה ומעצורי דלת כדי למנוע מצב בו היד של התינוק נלכדת. מניעת החלקה באמבטיה ובמקלחת מתבצעת עם שטיחונים מיוחדים, לעומת הגנה מפני אש שדורשת בדרך כלל הצבת מערכות מורכבות יותר. בטיחות עם חשמל חייבת להפוך לחלק עקרוני משגרת יומם של ההורים ועליהם לגלות אחריות ודוגמא אישית. בנוסף, חיוני להקפד על בטיחות סביב מתקני משחקים, בריכות או מאגרי מים פתוחים ליד הבית ובשכונה.


קבלת פיצוי במקרה של נזקים

ביטוח הוא חלק בלתי נפרד מגידול ילדים. הורים מכירים היטב את החשיבות של ביטוח רכב וביטוח חיים, אך עליהם להביא בחשבון גם את המשמעות של ביטוח דירה או תכולה. ביטוח דירה במחיר משתלם יכול לעזור במקרה של נזק נרחב. אם הילד שכח שהוא פתח את ברז המים במקלחת וכך גרם להצפה, הביטוח הוא הדרך היחידה לקבל פיצוי כספי הולם. את הביטוח בוחרים לפי תכולת הבית ורמת הסיכון. 

אפשר להשוות בין פוליסות ביטוח של חברות שונות ולחסוך בהוצאות. המטרה העיקרית היא לנצל את פוליסת הביטוח במקרה של תאונה, כמו גם לקבל פיצוי כספי שיעזור לחזור לשגרה. אף פיצוי כספי לא שווה פגיעה בילד, אך אין סיבה לוותר על שילובו בסל הבטיחות. 
 
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר