כך תעמדו בהחזר ההלוואה

אנו עובדים קשה מדי יום, מרוויחים כסף ומגלים בסוף כל חודש שהמינוס בבנק הולך ותופח. תחושה מתסכלת זו מאלצת רבים מאיתנו לקחת הלוואה מהבנק על אף שלא תמיד אנו רוצים בכך.

מאת: מערכת ילדים פלוס | 31.05.2015

החלטתם לקחת הלוואה מאחד הגופים הבנקאיים או החוץ בנקאיים הפועלים בישראל? חוששים מאי עמידה בתשלומי החזר ההלוואה? בשורות הבאות ריכזנו עבורכם מספר טיפים ועצות אשר יסייעו גם לכם להתמודד עם החזרי ההלוואה. 


מטרת ההלוואה
בטרם נטילת ההלוואה הקפידו להגדיר לעצמכם את מטרת ההלוואה: סגירת מינוס בבנק, רכישת פריטי ריהוט לבית או למשרד, רכישת נכס (דירה, מכונית וכו), החזר חובות קודמים, מימון הוצאות נסיעה לחו"ל, מימון לאירוע משפחתי אותו אתם עומדים לקיים וכדומה. הגדרת מטרת ההלוואה תאפשר גם לכם לבחון את נחיצותה, ולבחון את ההצעות השונות המוענקות לכם על ידי הגופים הבנקאיים והחוץ בנקאיים בנוגע לתנאי ההלוואה, וזאת בהתאם להיקף ההלוואה אותו אתם מבקשים. 


לקיחת משכנתאריכוז כלל ההוצאות וההכנסות החודשיות שלכם 
צעד נוסף אותו תדרשו להשלים בטרם נטילת ההלוואה הוא ריכוז ההוצאות החודשיות וההכנסות שלכם. פעולה זו נועדה לבחון את יכולת ההחזר החודשי שלכם, וזאת על בסיס ההוצאות וההכנסות החודשיות שלכם בממוצע. לרשימת ההוצאות וההכנסות שלכם הקפידו להכניס כל הוצאה קבועה המשולמת על ידיכם חודש בחודשו, החל מתשלום חשבונות החשמל והמים השוטפים, דרך הוצאות קבועות כגון: דלק, כלכלה וכדומה ועד להוצאות מזדמנות במהלך החודש. לקראת סוף הרשימה שבצו סעיף של הוצאות בלתי צפויות והגדירו אותו כ-10% מסך כלל ההוצאות החודשיות השוטפות שלכם. לאחר ריכוז ההוצאות החודשיות שלכם עברו לסעיף ההכנסות שלכם ובדקו מהו הפער הנוצר בינו לבין סעיף ההוצאות. במידה וההוצאות החודשיות שלכם עולות ב-10% עד 30% מהיקף ההכנסות החודשיות שלכם, אנו ממליצים לכם לבחון מחדש את מטרת ההלוואה ונחיצותה בנקודת הזמן הנוכחית. 


הגדירו מראש את סכום ההחזר החודשי 

נטילת הלוואות בכל סדר גודל, הינה פעולה המסייעת לרבים מאיתנו להתמודד עם אתגרים כלכליים כאלו ואחרים הניצבים בפנינו. על מנת ליהנות מהיתרונות הכלכליים הנלווים להליך נטילת ההלוואה, ועל מנת להימנע ככל הניתן מהפיכת ההלוואה לחוב ההולך וגדל עם הזמן, אנו ממליצים לכם להגדיר מראש את סכום ההחזר החודשי בו תוכלו לעמוד, וזאת בהתאם לפער הקיים בין סעיף ההכנסות החודשיות שלכם לבין סעיף ההוצאות החודשיות שלכם בטרם הוספת תשלומי ההלוואה!!! הגדרת סכום ההחזר החודשי מראש תאפשר לכם לקבוע את מספר חודשי התשלום, ותסייע גם לכם לבחון את יכולת ההחזר החודשי שלכם. במידת האפשר, ובהתאם לתכנון התקציבי המקדים אותו ערכתם, אנו ממליצים לכם להגדיר את סכום ההחזר החודשי באופן המופחת בעשרה אחוזים עד 20% מיכולת ההחזר האמיתית שלכם. 


לסיכום, נטילת הלוואה הינה פעולה רווית יתרונות מצד אחד ורווית גורמי סיכון מאידך. על מנת להתמודד עם החזרי התשלום החודשיים של ההלוואה אותה אתם עומדים ליטול, אנו ממליצים לכם להיערך בהתאם ליכולות הכלכליות האמיתיות שלכם במהלך תקופת החזר ההלוואה. הכינו לעצמכם תכנית כלכלית מראש ובאמצעותה תוכלו להבטיח את יכולות ההחזר החודשיים.  


 
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר