משלוח מנות לפורים

חג הפורים מגיח אלינו ממש מעבר לפינה ואנחנו מציידים אתכם במדריך לבניית משלוח מנות טעים ומושלם! הכל במינימום השקעה כספית ומקסימום אהבה, לתת לילדכם משלוח מנות שיעלה חיוך על כל ילד אחר שיקבל אותו מהם. חג שמח!

מאת: מערכת ילדים פלוס | 17.02.2013

במוסדות החינוך בישראל מחנכים את הילדים כבר מגיל קטן להעניק ולשתף את חבריהם, ובמיוחד בחג פורים, נוהגים לחנך את הילדים להנהיג מנהג משלוח מנות בין חברי הכיתה/ הגן.

שליחת משלוח מנות היא אחת מהמצוות הנוהגות בחג פורים. על פי המצווה על כל אדם לשלוח לחברו לפחות שתי מנות, ולאדם אחד לפחות. מטרתה של המצווה, היא ריבוי האחווה והרעות בעם ישראל בין אדם לחברו. מקור המצווה הוא ממגילת אסתר בפסוק ט' 22:

"עַל כֵּן הַיְּהוּדִים הַפְּרָזִים הַיֹּשְׁבִים בְּעָרֵי הַפְּרָזוֹת, עֹשִׂים אֵת יוֹם אַרְבָּעָה עָשָׂר לְחֹדֶשׁ אֲדָר שִׂמְחָה וּמִשְׁתֶּה וְיוֹם טוֹב וּמִשְׁלֹחַ מָנוֹת אִישׁ לְרֵעֵהוּ".
בעבר משלוח המנות היה פשוט: צלחת פשוטה (לעיתים אף חד פעמית), מלאה בכל טוב ממתכוני פורים: אוזני המן, חטיפים, רעשנים, סוכריות והרבה שמחה וטוב בצלחת אחת. עם השנים, כמו כל דבר בישראל, החל המנהג לצבור תאוצה רבה בקרב ילדים, צעירים ומבוגרים ונהיה מנהג חברתי לכל דבר בו אנחנו משקיעים ממיטב כספינו ומאמצינו על מנת שמשלוח המנות שילדינו ישלחו לחבריהם לכיתה יקבל משמעות נוספת מעבר לתכולתו ולא פחות חשוב מכך - ייצג את המשפחה שלנו בכבוד. 
התחלנו להשקיע הרבה יותר מאמצים במראה החיצוני של משלוח המנות. ישנם לא מעט מדריכים ברשת המסבירים כיצד להכין משלוחי מנות בצורות שונות ומשונות, ישנם אף שירותים הגובים תשלום בעבור עיצוב משלוחי מנות ובכלל,ממנהג חברתי הפכנו זאת למנהג כלכלי. גם רשתות המזון מחלקות משלוחי מנות למכירה בקשת רחבה של מחירים.


מה לקנות?
תכולת משלוח המנות צריכה להיות עדיין מסורתית: מדובר במאכל מסורתי לפורים (ניתן להכין בבית ממגוון
מאכלים ומתכונים לפורים או שניתן לקנות הכל מוכן), להוסיף כמה חטיפים שילדים אוהבים (מלוחים, מתוקים, חמוצים - הכל הולך), שוקולדים, עוגה אישית, פחית שתיה או טרופית עם קשית ורעשן לפורים. ישנם אנשים הנוהגים לשלב מסיכה פשוטה מנייר לפורים על מנת לסמל את החג, מעט סוכריות והמשלוח מוכן לצאת לדרך!


אז מה לגבי העטיפה?
גם העטיפה צריכה להיראות טוב, אך אין טעם שנשקיע כספים מיותרים ונשתמש בשירותי חוץ על מנת להכין את המנה. קחו את הילדים, שבו עימם ותנו להם להכין את העטיפה ביחד איתכם. בצורה כזו גם הרווחתם זמן איכות עם הילדים, עזרתם לפתח את הפן היצירתי שלהם ובנוסף לכל יצרתם יחד עטיפה יפה למשלוח המנות שלכם.

הנה רעיון פשוט לעטיפה של משלוח מנות: קחו בריסטול פשוט באיזה צבע שתבחרו, מספיק גדול להכיל את התכולה שלכם וקפלו לשניים. כעת, את צידי הבריסטול קישרו בחוטים או בשרוכים יפים, גיזרו ידית בצד הפתוח של המשולש והרי לכם מזוודה יפה אותה ילדיכם יכולים לקשט עם צבעים או הדבקות - מה שתבחרו. זו יכולה להיות שעת יצירה פנטסטית עבור ילדיכם. את התכולה אתם יכולים להכניס לתיק שיצרתם בזהירות רבה (שהתיק לא יקרע - שימו לב שהידית שיצרתם מספיק יציבה ורחבה לנשיאת התיק) והינה לכם משלוח מנות למופת: גם התכולה טובה, איכותית ומגוונת וגם העטיפה נראית מושקעת.

אין כמו הכנת משלוח המנות בבית ואם הרווחתם זמן איכות עם הילדים - הרי זה משובח.

משלוח מנות ביתי תמיד נראה ונותן תחושה נעימה וחמימה מאשר זה שקניתם במרכול. הרי זו כל המהות. להשקיע איש בחברו. וזה ניפלא ללמד את ילדיכם לנהוג כך, גם בחגים וגם בימים אחרים.


אז לסיכום...
אין טעם להוציא כספים מיותרים על משלוחי המנות. השקיעו בתכולה, לכו לרשתות מזון זולות אך איכותיות והרכיבו לכם מנה טובה וטעימה שתערוב לחיך של כל ילד או מבוגר. הרי משלוח מנות נמדד לא רק בחיצוניות שלו, אלא בתכולה שלו. הרכיבו מנות קטנות למנה אחת גדולה והרי לכם- מנה מושלמת לפורים!
חג שמח!כתבות נוספות
מקשטים את הבית למסיבת פורים
מתנות יום הולדת לילדים בגן
10 רעיונות מקוריים לשקיות יום הולדת


זה הזמן לתת לנו לייק
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר