המלצה על ספרו של יניב אבירן- "נשיקה"

בבואנו לבחור ספר לילדים האהובים שלנו, אנו מחפשים עלילה נחמדה, דמויות שיהיה קל להתחבר אליהן, איורים יפים ומסר חשוב לחיים. ישנם לא מעט ספרי ילדים, שהפכו להיות קלאסיקה ואין בית שאין בו אותם. אך ישנם ספרים רבים וטובים אחרים, שלא הרבה אנשים מכירים, ואנו שמחים שיש לנו הזדמנות להמליץ לכם על ספר אחד כזה.

מאת: מערכת ילדים פלוס | 04.11.2014

את הספר "נשיקה" של יניב אבירן, קיבלנו לפני מס' ימים. בננו הקטן היה בגן, אז קראנו את הספר בהתחלה לעצמנו. מדובר בספר עם איורים מקסימים וצבעוניים שמזמינים מאוד את הקורא להתבונן עוד ועוד... אין הרבה מלל בסיפור ונראה שיניב בחר בקפידה רבה את המלים, והשפה ברורה וידידותית גם לילדים קטנים. 

המסר של הסיפור כל כך נכון וכל כך חשוב גם לנו המבוגרים ובוודאי גם לילדים! אם נדע להסתכל על הדברים מנקודת מבט חיובית, הדברים ייראו אחרת לגמרי! נכון שמציאות לא ניתנת לשינוי, אך מה שבאמת חשוב זה איך שאנו תופסים את המציאות, הבחירה איך לראות את הדברים נתונה בידינו. אם נסתכל על חצי הכוס הריקה, המציאות תהיה קשה, אך אם נשכיל להסתכל על חצי הכוס המלאה, נוכל לחוות מציאות שונה וטובה יותר. 

יניב בחר בסיטואציה בה הילדה מלי המתוקה נעקצת מיתוש. מי מאיתנו לא מכיר את התחושה המרגיזה של העקיצה? העור מאדים ותחושת גירוד משתלטת עלינו. אם היינו יכולים להימנע מסיטואציה זו, בוודאי כל אחד היה בוחר בכך. אבל לא כך הדבר, והספר בגישה יפה מאוד, מסביר לנו כיצד אפשר להסתכל על העקיצה מנקודת מבט שונה לחלוטין...


נשיקה


בסוף הספר יש דף שמוקדש להורים עם מס' מלים שכתב יניב על המסר החשוב שמעביר הספר, ואיך הוא בא לידי ביטוי בחיים שלנו. זה רעיון נהדר, שמראה לנו שהכותב חשב גם עלינו המבוגרים ונותן לנו נקודה למחשבה....

רוצים לדעת איך הילד שלנו הגיב?
האמת, כבר כשהסתכל לראשונה על הכריכה, תפסה את עיניו נקודה אדמדמה שהופיעה עליה. קראנו לו את שמו של הספר "נשיקה", והוא הצביע על הנקודה ונישק אותה. עד עכשיו בכל פעם שאנו קוראים את הסיפור, הוא מכריז בקול רם "נשיקה" ומנשק את הנקודה. 
על אף היותו רק בן שנתיים וחצי, הוא גילה עניין רב לאורך כל הסיפור, ומה שסייע לכך היו התמונות המרהיבות שמלוות את הטקסט. 
הוא אף הפך למשתתף פעיל בזמן קריאת הסיפור. בזמן שמלי "מחאה כפיים", גם הוא מחא, ובכל פעם שראה את סימן העקיצה האדום, התקרב ונתן לו נשיקה. 
זה היה מקסים לראות איך התחבר מיד לסיפור ולדמויות. מאז שקראנו לו את הספר לראשונה, כל יום בערב כשאנו שואלים איזה ספר הוא רוצה לקרוא, הוא מכריז בקול רם "נשיקה". אין ספק שהקליינט הקטן אהב את המתנה שקיבל.

מצחיק שלאחר יומיים שקראנו את הסיפור, הוא קם בבוקר עם סימן עקיצה על הלחי. מיד אמרנו לו שאיציק היתוש בא לבקר ונתן לו נשיקה. הוא חייך והיה מרוצה! הרי ילדים הכי מתלהבים מכך, שהסיפור שהם כל כך אוהבים מגיע אליהם לחיים האמיתיים, ובמקרה הזה תהיו בטוחים שהוא בטוח יגיע גם לילדים שלכם (כי הרי אף אחד לא פטור מעקיצת היתוש...)

מומלץ בחום!


 
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר