איך לשמור על תזונה נכונה של הילדים בקיץ

התזונה של הילדים שלכם חשובה לכל אורך השנה. ככל שהתזונה תהיה בריאה יותר, כך מובטח לכם שהילד יהיה בריא יותר ויפתח מערכת חיסונית חזקה יותר. אז מה עושים בעונת הקיץ כאשר הילד אוהב לזלול כל דבר קר ומסוכר? התחילו לקרוא מאמר זה.

מאת: מערכת ילדים פלוס | 29.06.2015

עונת הקיץ התחילה והחופש הגדול כבר מגיע. הילדים נמצאים ימים רבים בחוסר תעסוקה, או שמסתובבים עם חברים, מה שמשפיע פעמים רבות על התזונה שלהם. במאמר זה ננסה להציע לכם דרכים לשמירה על תזונה בריאה ונכונה של ילדיכם, במיוחד בעונת הקיץ.

התזונה של הילדים שלכם
הילדים שלנו אוהבים את כל מה שאנחנו לימדנו אותם לאהוב ובנוסף הם אוהבים גם כל דבר צבעוני, מלוח, מסוכר וכל מוצר אותו משווקים בצורה טובה בטלוויזיה. בנוסף, לכל זאת, הילדים יוצאים לחופשת הקיץ ולמרות שחלקם מבלים בקייטנות כשבועיים בעונת הקיץ, אי אפשר להתעלם מהעובדה שבשאר ימות החופשה הילדים מצליחים לאכלס את הספה בצורה קבועה ולנשנש את כל החטיפים והממתקים שקיימים בבית. כאשר הם מחליטים לצאת מהבית לפגוש חברים, הם בדרך כלל קונים ארטיקים וכל מיני מזונות מלוחים וכמובן הפסט פוד ששולט בחודשי הקיץ ומביא את הפיצריות לרווחים השנתיים שלה וכן את מסעדות ההמבורגרים. מסיבות אלו, רוב ההורים מעוניינים לדעת מה ניתן לעשות על מנת להפוך את עונת הקיץ לבריאה יותר עבור הילדים.


תזונת ילדים בקיץעונת קיץ בריאה יותר לילדים

אם אתם מעוניינים לשמור על התזונה של הילדים שלכם בקיץ ולשלוט בכמויות המטוגנים, המלוחים והמתוקים עתירי השומן אותם הם צורכים ולגמול אותם מכל המשקאות עתירי הסוכרים אותם הם שותים, כיום יש אפשרות לעשות זאת על ידי כל מיני דרכים יצירתיות. אם בעבר, הורים נתנו לילדים לאכול מה שהם רצו בתקופת הקיץ, כיום הם ערים לעובדה שבעיית המשקל העודף והשומנים מתחילה כבר מגיל צעיר, ולכן הם מפקחים על התזונה של הילדים ומדרבנים אותם לאכול מאכלים בריאים יותר, כמו ירקות, פירות, מיצי פירות, סורבטים, גלידות מחומרים טבעיים ומדרבנים אותם לשתות מתוך בר מים שעומד בסלון או במטבח וקל מאוד להגיע אליו. חינוך הילדים לשתיית מים גם כאשר הם לא צמאים יבטיח לכם שבעתיד הם יפתחו הרגלי שתייה חכמים.


עוזרים לילדים לאכול נכון בקיץ
 • סכום מוגבל של כסף- משאירים לילדים סכום מוגבל של כסף לקניית קרטיב אחד ביום או ממתק אחד ביום.
 •  
 • ארוחת בוקר וארוחת עשר- לפני העבודה מכינים לילדים ארוחת בוקר ושתייה קרה או חמה, משאירים לילדים כריך ופרי בדיוק כאילו שהם עדיין בבית הספר. אל תתפתו מטעמי נוחות לאפשר להם לשתות משקאות ממותקים ולאכול עוגיות ומתוקים אחרים.
 •  
 • חטיפים בריאים- משאירים לילדים קערת פירות חתוכים בכל מיני צורות ושקיות עם גזר ופלפל חתוך לרצועות דקות, דבר שמשווה לירקות אלו מראה אטרקטיבי. יש אפשרות גם לקעריות מלאות בכדורי אבטיח אדומים וכדורי מלון ירוקים וצהובים. זכרו- ככל שהמאכלים הבריאים יהיו נגישים לילדים, כך יש סבירות גבוהה יותר ששהם יאכלו אותם. דאגו לשים את קערת הפירות והירקות במקום בולט בסלון או במטבח. 
 •  
 • קרחונים ביתיים- ממיצי פירות טבעיים. הקרטיבים מרעננים מאוד במיוחד בימים חמים אלו, וקצת קשה לבקש מהילדים לוותר עליהם. לפיכך אנו ממליצים להכין בבית מיצים טבעיים ומהם להכין קרחונים שיהיו באופן קבוע במקפיא. 
 •  
 • ארון חטיפים- למי מאיתנו אין איזו מגירה או ארון חטיפים ומתוקים במטבח? נכון שכולנו רוצים שיהיה לנו מאגר מפנק לשעת הצורך, אך אנו צריכים לקחת בחשבון שגם הילדים שלנו ירצו להשתמש בו. לפיכך דאגו לא להעמיס את הארון, אם ניתן כדאי מאוד לנעול אותו כך שלא יהיה נגיש לילדים. אם אין אפשרות כזאת, פשוט דאגו לעקוב אחר תכולתו ולהגביל את הילדים בממתק/ חטיף אחד בכל יום. 
 •  
 • מים מים מים- הוציאו את המשקאות הממותקים ודאגו שיהיו מים קרים ומרעננים שיהיו נגישים לילדים. במקרה של ילדים שמסרבים לשתות מים, בשל הרגלים לא נכונים, אפשר להשתמש במעט תרכיז ממותק. 

לסיכום, חשוב לשמור על בריאותם של הילדים גם בתקופת הקיץ, התקופה "המועדת לפורענות" מצד הילדים. חינוך להרגלים נכונים, הגבלה בתקציב היומי והכנת קינוחים טבעיים מכל מיני צבעים וצורות הם רק חלק מהדרכים לסייע לכם בשמירה על בריאותם.


תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר