לטוס לחו"ל עם הילדים ברגע האחרון

רבים מכם כבר ניצלו את חופשת הקיץ שאוטוטו מסתיימת, וטסו עם בני המשפחה לחופשה בחו"ל. אלה מכם שלא הספיקו לעשות זאת או שלא התאפשר להם מסיבות כאלו ואחרות, יכולים עדיין ליהנות מחופשה משפחתית מהנה.

מאת: מערכת ילדים פלוס | 24.08.2015

נכון שהחגים עוד רגע כאן וכל הדילים והחבילות המשתלמות כבר נגמרו מזמן, אבל עוד לא מאוחר מדי בשביל לארגן חופשה משפחתית בחו"ל. אפשר למצוא כרטיסים זולים בחברות ה-Low cost כמו UP ולחסוך דווקא במקומות הכי פחות צפויים. הטיסות יוצאות בשעות נוחות והן אידיאליות עבור הורים לילדים. חופשה משפחתית בחגים תציע יתרונות שלא ניתן להשיג בתקופות אחרות, היא נערכת בתקופה שבה ממילא יש חופש בבתי הספר והגנים ואפילו מבחינת עבודה אתם לא צפויים להפסיד שום דבר חשוב.

לטוס לחול עם הילדים


על אף האמור לעיל, טיסה לחו"ל עם הילדים ברגע האחרון בכל זאת מחייבת סוג של היערכות מוקדמת. טיסה כזו לא יכולה להיות ספונטנית לחלוטין ולכן כדאי להקפיד על מספר כללי מפתח. אפשר לקבל המלצות על יעדים משפחתיים דרך אתרי האינטרנט, להתייעץ עם סוכן נסיעות או פשוט לסמוך על ניסיון העבר. כדאי לקבוע את מסגרת התקציב ולערב את הילדים במערכת השיקולים. כך אפשר לטוס איתם ברגע האחרון מבלי להכריח אותם לבטל תכניות קודמות. 


לגזור ולשמור: הסודות לחופשה משפחתית מוצלחת

הכלל הראשון הוא להתאים את אופי החופשה לגיל הילדים. אל תתפתו להסכים לכל הצעת מחיר אטרקטיבית על חופשה בחו"ל, כל עוד היעד לא מתאים לגיל הממוצע של המשפחה. אין סיבה לסחוב את הילדים לטיול תרמילאים באירלנד וגם לא כדאי לשעמם בני נוער עם סיור טעימות יין באיטליה. הסוד לחופשה משפחתית מוצלחת בהקשר הזה הוא בחירה נכונה של יעד והתאמה לתחומי העניין וההעדפות של בני המשפחה.


הכלל השני של טיסה עם הילדים ברגע האחרון הוא לבחור היטב את האתרים. אל תסמכו על מקומות אקזוטיים שיבדרו את הילדים שלכם. תכננו כמה שיותר אתרים, אטרקציות ומקומות שהילדים יאהבו ובחרו את המינון הנכון. השאירו מקום לשינויים והפתעות, אך קבעו מסגרת זמנים מסודרת. חופשה ברגע האחרון מתאפיינת מטבע הדברים בויתורים מסוימים, אך מבחינתכם הדגש הוא על סדר עדיפויות ברור ומוגדר מראש. 


שמירה על מסגרת התקציב וטיפים אחרונים לנסיעה

יש הרבה דרכים לבלות חופשה משפחתית בלי לשבור את מסגרת התקציב. ותרו על אכילה יום יומית במסעדות, זכרו שתמיד זול יותר ללון מחוץ לעיר והעדיפו ארוחות קלות וכריכים לדרך מאשר עצירות בדוכני מזון מהיר. את ההוצאות שחסכתם בזכות הטיסה הזולה הפנו לאטרקציות מעניינות יותר, לחווית שופינג או פשוט לבילוי זמן איכות משותף עם הילדים בפארקים, שמורות טבע וכדומה.


תנו לילדים אחריות במהלך הטיול ותראו איך הם לוקחים חלק בלתי נפרד בארגון ובהפקה. תוכלו גם להכין רשימה של אטרקציות שמצאתם ולתת לילדים לבחור את האטרקציות האהובות עליהם. אל תשכחו לקחת איתכם ציוד מתאים לתינוקות או ילדים קטנים, הגיעו למטוס עם משחקים וחפצים אהובים ובשום פנים ואופן אל תוותרו על תרופות. אלו הדברים הקטנים שיכולים לקבוע את הצלחת הטיול. 


והכי חשוב- תהנו מהביחד. בחיי השגרה כל אחד מאיתנו טרוד בעיסוקים שלו, מה שלא משאיר לנו הרבה זמן לבלות יחד כמשפחה. טיול משפחתי בחו"ל הוא הזדמנות נהדרת להתפנות מכל העיסוקים והדאגות היומיומיות ולבלות יחד כמשפחה, חוויה שתיזכר לכל החיים. 


 
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר