איך משלבים טכנולוגיה בחינוך בחכמה?

כל מי שעבר את גיל ה-30 זוכר קרוב לוודאי את טלוויזיית ילדותו – טלוויזיה בה יש רק ערוץ ישראלי אחד, כאשר התכנים לילדים אותם הוא הציע היו ברובם תכנים חינוכיים בעלי ערך מוסף. כך שכל מי שהיה חולה נשאר בבית וצפה בתוכניות ללימוד אנגלית כמו "קנדי קן דו איט", תכניות ללימוד חשבון כמו "בא בחשבון" ואולי גם ב-"רחוב סומסום" – שגם שם לא חסכו מהילדים תכנים חינוכיים.

מאת: מערכת ילדים פלוס | 29.12.2015

האם תכנים חינוכיים עדיין קיימים?
הזמנים השתנו ואותם ילדים הפכו להורים והטלוויזיה השתנתה גם היא וכיום, בעידן ריבוי הערוצים ורשת האינטרנט, קצת קשה לדוג מבין מגוון העצום של התכנים (שניתן להגיד עליהם הרבה דברים מלבד שהם טומנים בחובם איזה ערך חינוכי) את התכנים החינוכיים האמתיים. אז הבשורות הטובות הן שעדיין קיימים תכנים שכאלו וכל שצריך לעשות זה פשוט לדעת למצוא אותם. אז בכדי לעזור לכם, הנה מספר תכנים חינוכיים ולימודיים אותם אפשר להעביר לילדים באמצעות האינטרנט והטלוויזיה. 


איך משלבים טכנולוגיה בחינוך בחכמה


לימודי אנגלית אינטראקטיביים

מי שמתגעגע לתוכניות ללימוד אנגלית בחינוכית, כדאי שישים את הגעגועים בצד ויבין שכיום, ניתן בקלות להיחשף לתכנים המלמדים אנגלית בצורה הרבה יותר אפקטיבית ואיכותית. ניתן למצוא שפע של תוכנות ברשת אשר בכוחן ללמד את הילדים אנגלית, לאפשר להם לתרגל את השפה בצורה חווייתית ולשפר את השפה בצורה חד משמעית. כמובן, שכל מי שיתור אחר תוכנה כזאת עתיד לגלות שפע של אפשרויות רלוונטיות – חשוב לבחור בתוכנה שגם מתאימה לגילו של הילד וגם מאפשרת ללמוד את השפה בצורה שתהיה עבורו מעניינת ומושכת.


תכניות חינוכיות בלחיצת כפתור

אז רובינו אנשים עובדים וכחלק מכך, אין לנו זמן לברור בכל עת עם התוכניות בהם הילדים שלנו צופים הן חינוכיות או לא. מה שכן ניתן לעשות, זה פשוט לשלוט בתכנים ולעשות זאת בקלות. ישנת מגוון סדרות VOD עם תכנים חינוכיים, כך שכל מה שצריך לעשות זה להיכנס למכשיר ה-VOD , לאתר את התוכניות החינוכיות ולתת לילדים לצפות בהן. כמובן, שכדאי לוודא שהתוכניות גם מעניינות את הילדים, כי אם נבחר בתוכניות שהן חינוכיות, אבל משעממות, קרוב לוודאי שהילדים יעדיפו לשחק במכשיר הטלפון שלהם בזמן הצפייה.


נחשפים למאגרי ידע עצומים בזמן קצר

רשת האינטרנט גדושה באתרים המציעים תכנים חינוכיים ולימודיים עבור כל הגילאים – אנציקלופדיות בגרסה של שנות ה-2000, תוכנות שמלמדות קרוא וכתוב ועוד ועוד.. כך שאתם יכולים לחשוף את הילדים שלכם בצורה פשוטה וקלה למאגרים עצומים של ידע ומידע. אז כל מה שאתם צריכים לעשות, זה פשוט לאתר את אותם מאגרי ידע אשר מתאימים לילדים שלכם ולהשקיע קצת זמן – לשבת איתם אל מול המחשב להראות להם את התכנים הללו וללמוד דברים חדשים וחשובים ביחד איתם. 
 
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר