משחק הכד השבור

כולנו מכירים את סיפורו של נס פך השמן. כד קטן עם שמן שהיה אמור להספיק ליום אחד אך הספיק להאיר את המנורה בבית המקדש במשך שמונה ימים ושמונה לילות. סביב נושא זה אנו מציגים לכם רעיון למשחק עם הילדים.

מאת: מערכת ילדים פלוס | 16.12.2011   טווח גילאים: 5 - 10

סיפורו המרגש של הכד הקטן יכול לשמש אותנו בפעילות הבאה.

לפני הפעילות נזכיר לילדים את הסיפור ונשוחח איתם עליו. יש ספרים שונים ובהם סיפור החג. אפשר לבחור ספר ולקרוא אותו לילדים.
הפעילות הזו מאתגרת ומהנה במיוחד. במשחק זה הילדים צריכים לשתף פעולה בביצוע המשימות כדי להשיג את המטרה המשותפת- הרכבת פאזל של כד.

טווח גילאים: 5-10
מס' המשתתפים: 2-5
ציוד נדרש:
בריסטול
דפים+כלי כתיבה
טוש
מספריים
משימות שונות בנושא חג חנוכה

תיאור הפעילות:
  1. מכינים מראש משימות שונות בנושא חג החנוכה. אפשר ליצור כתב סתרים שאותו צריכים הילדים לגלות בעזרת מקרא, סידור מילים מבולבלות, שאלות על הסיפור ההיסטורי של החג, זיהוי שירי החג ועוד.
  2. לפני הפעילות מציירים ציור של כד על בריסטול, צובעים אותו ומכינים ממנו פאזל ע"י גזירתו. מחליטים על כמות חלקי הפאזל בהתאם לגיל המשתתפים ולמס' המשימות שהכנתם. זכרו כי ככל שיש יותר חלקים, כך מלאכת ההרכבה קשה וארוכה יותר.
  3. קבוצת הילדים יושבת מולכם. בכל פעם מקבלים הילדים משימה הקשורה לחג. על הילדים לשתף פעולה ולבצע את המשימה. לאחר הצלחה וסיום המשימה יקבלו הילדים חלק של הפאזל.
  4. לאחר שהילדים יסיימו את כל המשימות שהכנתם ויצליחו לאסוף את כל חלקי הפאזל, יהיה עליהם להרכיב את הפאזל ולשחזר את כד השמן.

הצעות/טיפים
:
כדי לדאוג שאכן יהיה שיתוף פעולה בין הילדים אפשר לבחור בכל משימה שניתנת ילד שיהיה אחראי לדאוג שלכל אחד מהמשתתפים יהיה תפקיד בטרם מתחילים בביצוע המשימה.
בסיום הפעילות אפשר לחלק לכל אחד מהמשתתפים מזכרת - כד חרס קטן (אותו ניתן לרכוש בחנויות שונות). את הכד ניתן לצבוע בצבעי גואש.

תהנו!!!


תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר