התרחבות המשפחה והנדל"ן שלכם

רוב משפרי הדיור מחפשים בית להשקעה בשל התרחבות המשפחה. תופעה דומה ניתן למצוא גם אצל זוגות צעירים עם ילד ראשון או שני, שמגלים שהבית שבו הם גרים כבר לא מספיק לצרכים הקיימים. הדרך הנכונה להתייחס לדילמה הזו היא בתור הזדמנות.

מאת: מערכת ילדים פלוס | 24.08.2015

התרחבות המשפחה מעמידה בפניכם אפשרות יוצאת מגדר הרגיל לשדרג את רמת החיים, לעבור לדירה משופרת וליהנות מנכס נדל"ן יציב ובעל ערך.


כמה יעלה לכם לשפר דיור?

הנקודה החשובה היא לא רק להסכים למהלך של שיפור הדיור, אלא גם לבצע אותו בצורה נכונה. כאן אתם כבר צריכים להתחיל לחשוב במונחים מעשיים ולהשקיע זמן בתכנון. קודם כל, חפשו דירה שמתאימה לכם. בצעו סקר שוק והתייעצו עם מתווך נדל"ן או עורך דין מקרקעין. בדקו מה הערך של הנכסים בשכונה, האם יש גנים ובתי ספר ומה תכניות הבנייה העירוניות מנבאות לכם. העריכו את העלות הכוללת של הדירה החדשה ואל תשכחו את התוספות שלא קשורות למחיר החוזי. 


ההוצאות שתהיינה לכם אם תחליטו לעבור דירה רק מתחילות בהסכם עם המוכר. עליכם לקחת בחשבון תשלומים על מס רכישה, היטל השבחה, דמי הסכמה למינהל מקרקעי ישראל ומס שבח. זוגות צעירים נהנים לעיתים מפריבילגיות, אך רוב משפרי הדיור ייפרדו מאלפי שקלים שיופנו לטובת שכר טרחת עורך דין, דמי תיווך ובדרך כלל גם עלויות מעבר, הובלה ושיפוץ. בנוסף, זכרו את ההפרשים בשער הדולר והשקל ובדקו את האופן בו משפיעים עליכם הצמדת מחיר הדירה למדד המחירים לצרכן או למדד תשומות הבנייה.


מעבר דריה לרגל התרחבות המשפחה


טיפים לתכנון נכון של התקציב

אחרי שיהיה לכם סכום משוער המייצג את הוצאות המעבר, בצעו חישוב משכנתא ובדקו מה הכי משתלם לעשות עם המשכנתא על הדירה הקיימת. תוכלו לגרור את המשכנתא לדירה החדשה ולשמור על אותם מסלולים, ריביות, תנאים ותקופות, או לעבור שלב ביניים ולהסב את המשכנתא לערבות בנקאית או פיקדון. אלו יחליפו את הדירה הקיימת כבטוחה לבנק וכך יאפשרו לכם להמשיך להחזיק במשכנתא גם כאשר אין שעבוד של נכס מקרקעין מסוים. זו אופציה שתתאים אם אתם מעוניינים לשכור דירה עד לסיום השיפוץ בבית החדש, למשל.


מבחינת תכנון התקציב, זכרו כל הזמן לחשוב על הטווח הרחוק של החזרי המשכנתא ושאר ההוצאות או ההלוואות. הקפידו על כך שההחזרים החודשיים לא יעלו על שליש מההכנסה הפנויה ובדקו כיצד ניתן להקטין את אחוז המימון. זהו היחס בין סך המשכנתאות על הנכס לבין שווי הנכס והקטנה שלו תאפשר חיסכון משמעותי בהוצאות. 


תמיד משתלם לקצר את תקופת המשכנתא, אך במקרה של התרחבות המשפחה ושיפור דיור זה לא לרוב לא אפשרי. לפיכך, פרסו את ההלוואה לשנים רבות כדי להקטין את התשלומים החודשיים, אולם בצעו שינויים במסלול המשכנתא אחרי שהילדים יגדלו וההוצאות יקטנו.


תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר