טיול בר-מצווה שממנו כל המשפחה תוכל ליהנות

הילד הגיע לי"ג אביבים, או הילדה לי"ב? זו בערך התקופה בה אנו נוטים לקחת אותם לטיול בעולם. הבעיה היא שתכנון של מסלול מעניין הן לחתן השמחה והן לשאר בני המשפחה עלול להיות מורכב, אז ריכזנו עבורכם מספר דברים שצריך לדאוג להם מבעוד מועד

מאת: מערכת ילדים פלוס | 29.06.2016

טיול בר-מצווה הוא הזדמנות מצוינת ליהנות מקצת זמן איכות עם המשפחה. הורים נערכים לטיול הזה לפחות כמה שנים מראש, כדי להבטיח שהכל יעבוד כמו שצריך והחוויה תהיה מושלמת. מעבר לכך, היום גם נערות לא מוכנות לוותר על המתנה שלהן והילדות בדרך כלל דורשות אותה עם סיום חטיבת הביניים או התיכון. 

השאלה היא כיצד מתכננים מסלול מעניין שממנו כל המשפחה תוכל ליהנות. לרובנו ברור מה יועדף על חתני השמחה ואפשר גם לשתף אותם בתהליך קבלת ההחלטות, אבל הקושי הוא בהתאמת הטיול להורים עצמם ולשאר האחים והאחיות. אם גם אתם נתקלים בבעיה דומה, ריכזנו עבורכם מספר המלצות פרקטיות:

1.
תיאום ציפיות
בשלב הראשון כדאי לתאם ציפיות בין בני המשפחה. כדאי שהיעד יהיה מאתגר לכולם, אך נגיש מספיק כדי שגם ההורים ירצו ויוכלו להיות פעילים. אפשר לקרוא על מסעות, סיורים ומסלולים באתרי האינטרנט, לקבל המלצות ברשתות החברתיות ולערב חברים או בני משפחה נוספים. 
השאיפה היא לבנות מסלול טיול מאוזן ולתת לכולם להרגיש חלק מהתהליך. כך גם ניתן לנצל את ההזדמנות כדי להטיל אחריות על הילדים, לתת להם לדאוג בעצמם לחלק מהאטרקציות ולעודד אותם לקבוע סדר עדיפויות. הערך המוסף של טיול כזה יהיה חינוכי והוא ישאיר אחריו תוצאות לשנים רבות. 

טיול בר מצווה


2.
חישוב כלכלי
הדאגה העיקרית של ההורים היא למסגרת התקציב. אפשר להכין תקציב משוער לכל יום, לברר על מבצעים לטיסות בתאריכים ספציפיים כדי לפנות משאבים לאטרקציות נוספות ולהיעזר בשלב הקודם של תיאום ציפיות כדי לדעת על מה לוותר. מומלץ להכניס לתוך שיקולי תקציב הגג את ההוצאות היומיות, שיכולות להפתיע אותנו באמצע הטיול.
בניגוד למה שנהוג לחשוב, טיול בר-מצווה או בת-מצווה חלומי לא חייב להכניס את ההורים לחובות. העלות הממוצעת של טיול כזה היא 12,000-17,000 ש"ח למשפחה של 3-5 נפשות באירופה, כשלזה יש להוסיף עד 40% בטיול לארצות הברית או למזרח. 

3.
עניין!
הדבר הכי חשוב הוא לדאוג שהיעד יהיה מעניין לכולם. אם יש אחים ואחיות קטנים, חשוב לבדוק שבכל חלקי המסע תהיה להם תעסוקה במינון הנכון. המינון יבטיח את המעורבות של הילדים מצד אחד, וימנע תלונות ועוגמת נפש מצד שני.
במידה ולא רוצים להתעסק בהכנות או לא מכירים היטב את היעד, ניתן להתייעץ עם מקצוענים בתחום. יש לא מעט נותני שירות מן הסוג הזה, ביניהם החברה הגיאוגרפית, שבאמצעותם אפשר לתכנן טיול מדהים לכל המשפחה. 
 
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר