יומנה של מאמנת: לך תצטיין!

אנחנו כבוגרים קיבלנו בחיינו לא פעם את התשובה "לא"! " זה לא בשבילך," "אתה לא מתאים לעבודה", "אי אפשר" ," לא מתאים". ילד אחד שחוגג עוד מעט בר מצווה לימד אותי ואת הוריו את אחד השיעורים החשובים בחיים. סיפור מקסים על כוחה של אמונה, התמדה ונחישות.

מאת: בת- שבע טל | 17.11.2014
 
מה קורה כשרוצים משהו באמת?
השבוע הגיע לסיומו תהליך אימון של א'. ביקשתי ממנו להיזכר במסע הקצר שעבר בחודשיים האחרונים, כדי ללמוד וללמד את כולנו.

"לפני שנה לא היו לי חברים, פחדתי מהמעבר לכיתה ז', חשבתי שאם אתקבל לכיתת מופת, מצבי החברתי ישתפר ואוכל להכיר חברים חדשים.

ביוני, למדתי במכינה, עברתי את שלב א' בהצלחה אבל אז הגיע המבחן המסכם. נלחצתי, כאב לי הראש, התחלתי להבין שלא אצליח להתקבל, ניסיתי להמשיך ולהתמודד עם השאלות ופשוט לא הלך לי. ראיתי את החברים שלי מסיימים את המבחן, מאושרים, ואני פשוט תקוע בפתרון הבעיות. לא יודע מה קרה לי.

לאחר כמה ימים התשובה לא איחרה לבוא, לצערנו לא התקבלת לכיתת מופת, אנו מאחלים לך הצלחה בהמשך דרכך. בשלב הזה התחלתי את האימון אצלך. במפגשים הראשונים שיתפתי אותך באירועי השנה האחרונה, ההפסקות שבהם כולם משחקים כדור רגל ואני לא. הייתי די לבד אם לומר את האמת.

בהמשך, הצבנו מטרות: להכיר חברים חדשים, להצטרף לצופים, להצטרף לחוג ספורט.
אני זוכר כי בתחילת האימון גילינו את רשימת היכולות שלי. בתחילת המפגש הרשימה הייתה קצרה: חכם, אוהב לעזור, רגיש, סקרן. בהמשך הרשימה התארכה ואפילו אני נדהמתי לגלות את אוסף התכונות והחוזקות שלי.

בשלב השני הבנתי שאני חייב לקחת את שרביט היוזמה ולהתחיל ליזום מפגשים. שאלתי את הילדים שהולכים לצופים האם אפשר להצטרף בשלב זה, וכשקיבלתי תשובה חיובית, זה היה אתגר בשבילי. התחלתי ללכת לפעולות, התלהבתי מהמדריכה, והיא מאוד שמחה שהצטרפתי.

אני זוכר את המשחק איתך, לצאת מהמשבצת, לעשות עוד צעד אחד מהגבול הבטוח. באותו רגע החלטתי לגשת ליועצת בית הספר ולשתף אותה בחלום שלי. ללמוד בכיתת מופת! היא הסבירה בנימוס שהכיתה עמוסה בתלמידים רבים, שהלימודים החלו בספטמבר ושהיוזמה מבורכת אבל אי אפשר.

לא ויתרתי! קבעתי פגישה עם מנהלת בית הספר והצגתי בפניה את החלום שלי, השאיפה שלי ללמוד במגמת מחשבים בעתיד, להיות איש הייטק, להמציא משהו חדש, להיות ביל גייטס הבא. היא הקשיבה והתרשמה מהנחישות, מהשפה הגבוהה שניהלתי איתה את השיחה. בהתחלה התשובה הייתה לא מוחלט, אי אפשר. אחרי שבוע התשובה השתנתה ל...אולי, ולאחר שבועיים של התייעצויות עם המחנכת שלי, מחנכת כיתת מופת ויועצת בית הספר, הם קיבלו את ההחלטה, התשובה לשאלתך האם אפשר לעבור לכיתת מופת היא: כן!!!!!!! "אתה עובר", "מגיע לך- אתה ראוי"!


תלמיד בכיתת מחשבים


השבוע התחלתי ללמוד בכיתת מופת. למדתי שאם אני מאמין בעצמי, אני יכול לעשות כל מה שאני רוצה. במהלך השנה הכרתי חברים חדשים. יזמתי מפגשים אחרי שעות הלימודים, יצאתי לטיול בצופים והכרתי חברים נוספים, נרשמתי לחוג אומנויות לחימה. אני מאושר, תודה!"

הקשבתי, חייכתי לעצמי. גם ההורים שלו הופתעו שהיוזמה הייתה שלו.

הם לא ממש האמינו שזה אפשרי, פחדו שיתאכזב, שיקבל תשובה שלילית. שאם תגיע התשובה השלילית איך ימשיך.... ובכל זאת הוא ידע לאן הוא רוצה להגיע בעתיד, הדרך להצלחה מתחילה ביוזמה, תכנון, אומץ והתמדה.

בשיחת טלפון מסכמת עם האם היא אמרה : "אני לא האמנתי שהתהליך יהיה כל כך קצר... אני לא יודעת איך להגיד לך תודה...המון תודה לך!"בת שבע טל, מנהלת מרכז לאימון וייעוץ. 
מחברת הספר: " זינוק לחיים"- אימון לילדים ונוער
מרצה מבוקשת ומשתתפת כמומחית בתוכניות הטלוויזיה והרדיו.
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר