שילוב יצירה בימי הולדת לילדים

אילו סוגי יצירה ניתן לשלב בימי הולדת לילדים ומדוע שילוב היצירה חשוב ורצוי כל כך בחיי היומיום של הילדים

מאת: מערכת ילדים פלוס | 18.12.2018

אחד האתגרים העומדים בפני הורים לילדים בגילאים שונים הוא הצורך והרצון לחשוב על תוכן מקורי ומעניין למסיבת יום ההולדת של הילד/ה. הורים רבים מכירים את התחושה הזו – יום ההולדת של אחד הילדים מתקרב וקשה לחשוב על משהו חדש ומקורי לעשות – כבר מיצינו את כל הרעיונות שהיו לנו בשנים קודמות או בימי ההולדת של הילדים האחרים, ואנחנו לא רוצים לחזור עכשיו על אותו התוכן אלא להעניק לילד את יום ההולדת המקורי והמשמח ביותר שניתן. אחד הדברים שתמיד כדאי וטוב לשלב בימי הולדת לילדים ואשר יכול גם להכניס תוכן חדש ומרענן למסיבה, הוא יצירה מסוגים שונים. 
אילו סוגי יצירה ניתן לשלב בימי הולדת לילדים ומדוע שילוב היצירה חשוב ורצוי כל כך בחיי היומיום של הילדים, וגם כמובן בימי ההולדת וההפעלות שאנחנו מכינים להם?


יום הלדת לבנות


ממשחקים ויצירות אומנות ועד למוצרי טיפוח או ניסויים מדעיים – סדנאות יצירה
כאשר מתחילים לחשוב לעומק אילו סוגי יצירה שונים ניתן להכניס למסיבת יום ההולדת של הילדים, מגלים כי האפשרויות רבות ומגוונות וכי השמיים הם הגבול. בעצם, כמעט כל דבר שמסקרן ילדים יכול להיהפך לסדנת יצירה אשר יכולה לעמוד במרכז יום ההולדת.
לדוגמה, במקרה של יום הולדת בנות – יום הולדת לילדה אשר מרבית האורחות בו הן חברותיה, ישנן סדנאות יצירה שונות אשר עוסקות בנושאים שילדות רבות בגילאים שונים אוהבות. סדנה להכנת מוצרי טיפוח, בשמים, סבונים וכו' היא סדנה פופולארית בימי הולדת רבים בארץ, וחברות מסוימות אף מתמחות בהעברת סדנאות ספציפית עבור יום הולדת בנות או בנים. במקרה של מסיבת יום הולדת של בנים לא קשה לחשוב גם כן על רעיונות מתאימים רבים, וגם כאן אנשי מקצוע המתמחים בדיוק בתחומים אלו יכולים להעניק לכם רעיונות מקוריים חדשים.
סדנאות אומנות למיניהן, כמו גם סדנאות בהן נערכים ניסויים מדעיים מעניינים מהסוג שילדים תמיד אוהבים לצפות בהם ולהשתתף, הן דרך מעניינת ומעשירה לחגוג את יום ההולדת של הילד/ה, ולהבטיח גם כי הילדים המשתתפים ייצאו מהמסיבה עם ערך מוסף של ממש.

פיתוח הסקרנות ויכולת החשיבה היצירתית וההתמודדות של הילדים
אחת מהסיבות בגינן סדנאות יצירה שונות למיניהן מומלצות בחום עבור ימי הולדת של ילדים, היא כי פעילות יצירתית מסוג זה מפתחת אצל הילדים כמה תכונות וכישורים שכל הורה רוצה לראות מתפתחים אצל הילד שלו. הסקרנות הטבעית שיש לילדים זוכה לחיזוק וטיפוח כאשר הם משתתפים בסדנאות יצירתיות למיניהן, דוגמת סדנה של ניסויים מדעיים. בנוסף, סדנאות מסוימות שונות מסייעות לפתח כישורים מסוימים בהתאם – סדנת יום הולדת בנות בה מכינים תפנוקים ותכשירי טיפוח מלמדת את הילדות ממה עשויים וכיצד מכינים את המוצרים בהם כולנו משתמשים מדי יום, וגם מלמדת אותן להכין זאת בעצמן. באופן דומה, סדנה בה לומדים הילדים כיצד לבנות משהו חדש, כיצד לעשות להטוטנות, כלומר ג'אגלינג עם כדורים או אפילו כיצד לשתף אחד עם השני פעולה על מנת למצוא את המטמון במשחק – כל סדנה שכזו מעניקה לילדים המשתתפים בה כישור חדש כלשהו, ידע חדש על העולם וניסיון נוסף בביצוע מלאכות שונות, פתרון בעיות ושיתוף פעולה חברתי. כל אלו חשובים מאוד עבור ילדים בגילאים שונים,וכאשר משלבים את העובדה כי סדנאות כאלו הן גם מהנות ומרגשות מאוד עבור ילדים, מקבלים את המתכון למסיבת יום הולדת מושלמת – מקורית, מהנה ומעשירה...

כאמור, במידה ואינכם מעוניינים או יודעים כיצד לפתח סדנה מעשירה ומהנה ליום ההולדת של הילדים, תוכלו למצוא הדרכה מפורטת ו/או להזמין חברה המתמחה בדיוק בסדנאות אלו ובהעברתן בימי הולדת של ילדים.

 
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר