פעילות גופנית ואקרובטיקה לילדים

פעילות גופנית ואקרובטיקה לילדים עד גיל 12, משמעותית וחשובה. סקרנו עבורכם את הסיבות לכך.

מאת: מערכת ילדים פלוס | 27.06.2021

פעילות גופנית היא חלק משגרת חיים בריאה, היא מקנה ביטחון עצמי ואף משפרת את המעמד החברתי, עוזרת לדימוי הגוף, ומפתחת את המיומנות התנועתית. בנוסף, היא מקנה חוזק ואף סיבולת, ומשפרת את היציבה. פעילות גופנית מאפשרת לילדים, לנצל את זמנם בצורה אפקטיבית ופעילה, במקום בעיסוק פאסיבי במסכים השונים, מחנכת למשמעת, להתמדה ולנחישות.

שיגרה של פעילות
אומנם בכל גיל חשוב להיות פעיל גופנית, אולם כאשר מתחילים פעילות גופנית לגיל הרך, הפעילות הופכת להרגל ולא לכורח, המשתלב לאחר מכן, בשגרת היומיום באופן טבעי. הסיכויים של ילדים שמנים להיות בהמשך מבוגרים שמנים, גבוהים מאוד, בהשוואה לילדים רזים. לדוגמה, ילד בן 6 שיש לו משקל עודף, יש לו סיכוי של יותר מ- 50%, לגדול גם למבוגר שמן. לכן, לא משנה איזו פעילות גופנית תבחרו, העיקר שזו תהיה פעילות שהילד מתחבר אליה, כיוון שלכל סוג של פעילות יש את היתרונות הבריאותיים שלה. 


פעילות גופנית מומלצת
מומלץ לבחור בפעילות גופנית שיש בה איזון, והיא פועלת על כל חלקי הגוף בצורה מידתית, ולא רק על אברים מסוימים, לדוגמה: שחייה, ריצה, ג'ודו, קראטה, ועוד. כדורגל למשל, פועל בעיקר על השרירים ברגליים, או טניס המדגיש בעיקר את הפעילות של היד האוחזת במחבט, במקרים כאלו כדאי להוסיף לפעילות הללו, פעילות נוספת שתאזן אותה. מומלץ גם לבחור התעמלות לגיל הרך הכוללת קפיצות, כיוון שהיא גורמת לעליית מסת העצם, פעילות הכוללת שינוי כיוונים, כגון שינויים של כיוון בריצה, המפתחת את מערכת העצבים, וכן פעילות הכוללת משחק, לשם הנאה, ופיתוח החשיבה.


פעילות גופנית ואקרובטיקה לילדיםאקרובטיקה
אקרובטיקה היא שילוב של לוליינות ואומנות, המבוצעים בדרך כלל לקולה של מוסיקת רקע. באקרובטיקה לגיל הרך, קיימות תנועות ותרגילים מענף התעמלות הקרקע, ויש בה גם תרגילים המבוצעים בקבוצה. אקרובטיקה תורמת לגוף, בהגדלת טווח התנועתיות שלו, לשיווי המשקל, להתמצאות מרחבית ומחזקת את הגוף כולו. אימוני האקרובטיקה כוללים עמידת ידיים, גלגלון, פליק פלאק, סלטות ועוד.
תוכלו ללמוד עוד על אקרובטיקה בקורס "אקרובאלכס"
"אקרובאלכס" הינו קורס התעמלות ואקרובטיקה לכל המשפחה.


מדובר בקורס המלמד הפעלה בתנועה ורכישת מיומנויות ספורט בסיסיות לפעוטות וילדים מגיל שנה וחצי ועד גיל 12 בשילוב אקרובטיקה והתעמלות דרך משחק ליווי מוסיקלי וכיפי.
מטרת הקורס הייחודי המקוון הזה לצפייה ישירה היא להקנות לילדים ערכים, דפוסי התנהגות ספורטיביים וביטחון עצמי לכל החיים.
לכבוד ההשקה שלו יצא אלכס במבצע מטורף והוריד את המחיר ב75% ל50 רוכשים הראשונים! 
בואו ליהנות מחוויית ההפעלה בתנועה עם היקרים לכם מכל ❤️
כניסה מכאן - https://bit.ly/3zNGdtTיתרונות של פעילות גופנית
פעילות גופנית משפרת בנוסף, את היכולות הלימודיות וההישגים בלימודים, וכן את יכולת הריכוז והזיכרון. חוסר בפעילות גופנית מוביל לעלייה במחלות שונות. לדוגמה השמנה, שהיא אחת המחלות השכיחות בעולמנו. השמנה אינה רק גורמת לאי נעימות בתחומים שונים, אלא גם לעלייה משמעותית בסיבוכים שונים. לדוגמה: עמידות לאינסולין שעלולה להתפתח גם לסוכרת, שהייתה בעבר נפוצה רק אצל מבוגרים. סיבוך נוסף המופיע אצל ילדים, הסובלים ממחסור בפעילות גופנית, הוא לחץ דם גבוה. והשילוב של סיבוכים אלו, מגביר את הסיכוי למחלות וסיבוכים נוספים.


פעילות גופנית למען הבריאות הנפשית
פעילות גופנית, אינה מתבצעת רק למען השמירה על הגוף הפיזי, אלא גם למען הבריאות הנפשית. פעילות גופנית עוזרת להתמודד, עם מספר גדול של קשיים נפשיים, שחלקם אף מופיעים אצל ילדים, למשל: חרדה או לחץ ואף מצבי דיכאון. שיפור הביטחון העצמי שמקנה פעילות גופנית, מתחבר גם לתחושות של אושר, ויש הסוברים כי היא יעילה כמו הטיפול אצל הפסיכולוג. שיפור מצב הרוח בעזרת פעילות גופנית, מפחית חרדה, המשפיעה על האפשרות של הילד או המבוגר, להיות מרוכז, לישון ואף לתפקד באופן יעיל, במשך היום.
פעילות גופנית ואקרובטיקה לילדיםפעילות גופנית עם כל המשפחה
על מנת לשלב פעילות גופנית בשגרת היומיום, כדאי לפנות לכך זמן במסגרת הבילוי של כל המשפחה, במקומות כגון: בשפת הים, בבריכה, בטיול משפחתי, בפיקניק בטבע, ואף בפארק הסמוך לבית. אפשר לבצע מגוון של פעילות גופנית עם הילדים, למשל: מרוצי שחייה, משחקים שונים עם כדור על החוף, טיולים רגליים, רכיבה על אופניים וכו. חשוב שהפעילות הנבחרת, תהיה מוסכמת על כולם ומהנה, ובמקרה ואתם בבית ואין אפשרות לצאת החוצה, ניתן גם לתרגל פעילויות עם הילדים הקטנים, בעזרת קלטת התעמלות, בסלון המשפחתי.


לסיכום
ילדים חווים קשיים רבים ברמה הנפשית וברמה הפיזית במהלך השנים החל מישיבה ממושכת מול מסכים ועד לעיכובים התפתחותיים ובמצבים מעט יותר חמורים גם פגיעה היפוטוניה וDCD,  
בואו ללמוד בקורס הייחודי " אקרובאלכס" איך בשילוב הפעילויות השונות נוכל למנוע קשיים אלה ולקדם אורך חיים בריא והתפתחות תקינה, 
לכבוד ההשקה אלכס יצא במבצע סופר משוגע להורים והוריד את המחיר ב75% ל50 רוכשים הראשונים!
לעוד מידע כנסו לכאן - https://bit.ly/3zNGdtT
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר